Hukuk Bürosundan gelen Tehdit mesajları ve yapilabilecekler


HUKUK BÜROLARINDAN GELEN MESAJLAR

Merhaba. Bir hukuk bürosunda ve hemde bir haciz ağırlıklı hukuk bürosunda çalışan birisi olarak bu konuyu açıp kendi meslektaşlarımı eleştirmek ve sonucu olacak yapılabileceğini vatandaşa gösterdiğim için üzgünüm. Fakat bu en doğru yoldur.

EVE HACİZ GELİR Mİ başlıklı yazdığım makaleye 100 den fazla yorum geldi. Bu yazılan yorumlarda insanlar kendilerine gelen mesajlardan şikayetçi ve ne yapılabileceği konusunda benden yardım istenmiştir.

Size birazcık özetlemem uygunsa,

 • 1 yıllık 300-400 liralık borcu 7-8 bin lira ücret olarak tahsil etmeye çalışan hukuk bürosu
 • Daha takibe geçmeden dahi mesaj atarak hakkınızda YAKALAMA KARARI ÇIKARILACAKTIR şeklinde mesaj atan hukuk bürosu
 • 1-2 bin liralık borcu için aile bireylerine mesajlar atan yada arayan hukuk bürosu,
 • Tebligatı bile yapılmamış icra takip dosyasında hakkınızda HAPİS KARARI VERİLMİŞTİR. GERİ ÇEKMEK İÇİN ………. NUMARALI TELEFONU ARAYINIZ diyen hukuk bürosu
 • 15 yıllık zamanaşımına uğramış yada hiç olmayan yada varsa bile 3-4 lira olan bir borcu arayıp hacze geçiyor borcunuz 5000 tl diyen hukuk bürosu
 • TAHSİL ELEMANINI ÇALIŞTIRMAKTAN ZEVK ALAN hukuk bürosuna kadar iyi sayamadığım nice güzel mesajlar, aramalar, tehditler dolusu bir saçmalıkla karşı karşıya kalıyoruz.

Bana sorduklarında diyorum ama içim içimi de yiyor. Bizzat! benim başıma gelen bir olay:

Türkiyedeki en yaygın hukuk bürolarından birinden arandım. Bana maaşıma haciz konulacağı söylendi. Bende durmuş takipte bana nasıl maaş haczi gönderiyorsunuz ki? Gönderemezsiniz dedim.. DOSYA NUMARASINI BANA SORARAK TEKRAR İNCELEYELİM SİZE DÖNÜŞ YAPALIM diyerek kapatıyor.Acaba ben bu işe bilmeseydim? itiraz ettiğim haksız bir takipten tahsilat yapmaya çalışıyorlar .. Uyanalım uyandıralım. uyaralım.

HUKUK BÜROSUNUN TEHDİT MESAJLARINA KARŞI NE YAPILABİLİR?

Öncelikle size gelen içerik.

Mesajda HENÜZ TAKİBE GEÇİLMEMİŞ BİR ALACAK için

1- haciz takibi başlatılacağı

2- varsa adınıza kayıtlı araç ve tapulara haciz konulacağı

3- evinizde haciz işlemi uygulanacağı

4- borcunuza avukatlık ücreti ve icra masraflarının yansıtılacağı

gibi, icra hukukunda mümkün şeylerin yazması SUÇ DEĞİLDİR. Yasal bir hakkın kullanılacağının söylenmesi tehdit suçunu oluşturmaz. FAKAT:

Borçlu yararına olduğu düşünülse dahi takip sonrasında yapılacak bütün yazışmaların İcra Müdürlüğü aracılığı ve karşı taraf vekili ile yapılması, uyarının taciz boyutlarına varmaması gerekir. T.B.B. T. 31.01.2015,  E. 2014/814, K. 2015/88. 

Yukarıda anılan kararda Avukatın tehdit içerikli OLMASA BİLE 3 adet mesaj atması taciz boyutuna varılmış sayılmış ve avukat disiplin cezasına çarptırılmıştır. Kararın örneğini dosya olarak aşağıdan bulabilirsiniz. 

Gelelim diğer mesajlara.

icra takibine geçildikten sonra: gelen mesajda.

Şayet taahhüt vermemişseniz veya mal bildiriminde bulunmuşsanız.. Yada hali hazır da dosyada geçerli itirazınız varsa..!!

 • Hakkınızda hapis kararı çıkartılacağı
 • EVİNİZDEKİ TÜM EŞYALARIN KALDIRILACAĞI
 • Borcunuzun 5-10 katı artacağı gibi yazılar mevcutsa bu durum Türk Ceza kanununa göre TEHDİT suçunu oluşturmaktadır.Böyle bir mesajla karşılaşmanız durumunda ekran görüntüsünü alıp bir dilekçe ile cumhuriyet savcılığına başvurabileceğiniz gibi Avukatın bağlı olduğu baroya da ayrıca şikayette bulunabilirsiniz.
 • Var olan borcunuz ile alakalı olarak YAKINLARINIZIN ARANMASI.
  Bu durumda Karşı taraf gizli kalması gereken bilgileri başkasıyla paylaşmış olur ve kişisel bilgileri ele geçirme veya yayma suçunu oluşturur.
 • İçeriğinde tehdit olmasa bile Çok sık aranmanız veya mesaj atılması.Bu durumda önce ilk iş telefonu engellemektir. !! Yine de işe yaramazsa Kişilerin Huzur ve Sukünunu bozma suçu gereği şikayette bulunabilirsiniz.

Az çok anlatmak istediğimi anladınız. Bu durumda karşı tarafı Savcılığa şikayet etmekle kalmayıp bağlı olduğu baroya da şikayette bulunabilirsiniz. Çünkü:

Türkiye Barolar Birliği Meslek Kurallarının 3. maddesi “Avukat mesleki çalışmasını ve kamunun inancını ve mesleğe güvenini sağlayacak biçimde ve işine tam bir sadakatle yürütür”

Türkiye Barolar Birliği Meslek Kurallarının 4. maddesi “Avukat, mesleğin itibarını zedeleyecek her türlü tutum ve davranıştan kaçınmak zorundadır.” hükümlerini amirdir.

Avukatlar özen ve yönlendirmek kurallara göre hareket etmek, kamunun inancını ve mesleğe güvenmek için gerekenler sadakatle davranmak meselesi değerdir sarsacak her türlü davranıştan kaçınmak anlamına gelir.

Bizler nasıl müvekkillerimizin alacağını sağlamak için yasal olarak uğraşıyorsak, meslektaşınızı da bu şekilde davranması gerekir ve olağan ile mantıklı olan budur.

Belki bazı meslektaşlarım bana kızacaktır. Vay nasıl meslektaşını şikayete zorlarsın diye. Ödesin kardeşim biz para kazanmayalım mı? diyen de olur. TBB Meslek kuralları madde 3. tekrar okumanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın 346

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Yakup

Yakup

Gerçekten mesleğinizin hakkını mesleğinize olan saygıyla veriyorsunuz sizlere teşekkür ederim

Av. Mehmet

Av. Mehmet

Rica ederim. Avukatlık çakallık değil. Olmaması gerekir de zaten. Amacım milletin gözünde ki avukata bakış açısını düzeltmek. En azından farklı düşünenler için

Merve

Merve

Merhaba gittiğim bir güzellik merkeziyle sözleşme imzaladık gittiğim seansların ücretini ödedim fakat bir iki ay haber vererek gidemeyecegimi belirttim sonra tehdit mesajları alınca iptal ettirmek istedim bu sefer ücretin tamamıni odememi istediler sonra farklı avukatlar tarafından aranıp tehdit edildim ve onlara borcu ödeyemeyecegimi ve tebligatimi bekleyeceğim i söyledim bir ay sonra başka bir avukat beni aradı tehdit etti yine sonra ailemi aramışlar bunun suç olduğunu bildiğim için esime söyledim eşim hukuk bürosuna gitti ve uyardı onlar sonra aradılar icra dairesine verildiğini söylediler bugün elime polis merkezinden bir kağıt geldi belge büro amirliğine çağırıyorlar napmaliyim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

merhaba. polis merkez amirliğine gelen kağıdın içeriğini bilmeden birşey diyemeyiz. büyük ihtimalle eşinizin gidip uyarmasını tehdit saymışlardır

bestedalkilic35@hotmail.com

bestedalkilic35@hotmail.com

Mehmet bey merhaba lütfen benide bildilendirir misiniz bundan 2 yıl önce bir güzellik merkezine kayıt yaptırdım 950 lira lazer epilasyon 50 lira peşin ödedim ya mevsiminde olduğumuz için bana kışın başlayın ödemeleride o zaman yaparsınız dediler sonra ben gebe olduğumu öğrendim ve tekrar giderek durumu anlattım sorun değil hakkınız burda saklı gebelikten sonra lazere gelebilirsiniz parayıda o zaman ödersiniz dediler anlaştık ara ara telefonuma Mesajlar geliyordu ödeme yapın diye aradım sordum ödeme yapmam gerekir mi diye sistem otomatik atıyor sorun yok dediler daha sonra hukuk bürosundan arandım meğer üzerinde kocaman sözleşme yazan benimde imza attığım kağıdın alt kısmı kambiyo senedi diye bi senet türüymüş hukuk Bürosu sürekli beni arayıp taciz etti ağlattı kötü konuştu hizmet almadığım halde benden 1900 lira para istediler hatta bunu birkaç saat içinde yatırın yoksa evinize haciz gelecek 5000 lira ödeyeceksiniz diye tehdit ettiler bende Çağlayan adliyesine gidip karşı dava açtım ama onlar hala aramaya devam ediyorlar evinizin üzerine haciz koydurduk diye bir hafta önce aramışlardı bugünde 2 aracınızın üzerine haciz koyduruyoruz haber vermek istedik diye aradılar bende maaşım var oraya işlem yapın dedim canımız nereye isterse oraya işlem yaparız dedi daha önce e devlette onların bana açtığı dava görülüyordu ama bugün baktık bize açtıkları dava görülmüyor e devlette ama benim onlara açtığım dava görülüyor ne olur bana bi yol gösterin ben bu davayı kaZanabilirmiyim yada kaybedersem çok paramı ödeyeceğim çünkü hukuk bürosundan arayan bayan kesin davayı kaybedeceksiniz çünkü senet imzaladınız dedi ve artı avukatlık parası arabaların masrafları evin haciz masrafları filan dedi uzun oldu kusura bakmayın cevaplarsanız çok sevinirim teşekkür ederim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Bu bahsettiğiniz dava ne davasıdır ?
Ne zaman açtınız. Senet takibinde davayı 5 gün içinde açmanız gerekir. İcra mahkemesinde açmanız gerekir. İtiraz ederseniz yani doğru bir dava açarsanız bu davayı kazanmanız mümkün. 1900 lira 5000 olmaz. Avukatlık parası da 1130 TL dir. icraya konsa 2000 TL eder. evin ve arabanın haciz masrafı diye birşey yoktur. Ayrıntılı bilgi verebilirseniz o zaman daha net cevaplar verebilirim

Sevinç

Sevinç

Merhaba selam allah aşkına bizide bi konuda bilgilenrirebilirseniz çok sevinirim bizimde banka borcumuz var ve bizde aynı tehditler altındayız yok gökçe hukuk bürosundan yok finans hukuk bürosundan eşime gönderilen hakkınızda hapis cezası olacak smsler günde 12 yi aşan aramalar ben ayrı eşimin ayrı ve genç oğlum var onunda numarasını arıyolar sık sık ben gece 11 de bile aranıldığımı gördüm ya aile sükutumuzu huzrumuzu bozmayı bi kenara bırakın huzurumuz kalmadı ama özel avulata gidip ücret verebilecek durumda değiliz adliyede olan bürolara bu gelen sms ve aramalarla ekran görüntüsü göstererek suç duyurusunda bulunma hakkımız olurmu ve olursada adliyede bulunan barolarda olan avukatlara ödeme yapılmalımı yapabilecek durumda değiliz aile huzurumuzu bitirdiler yani ne olur benide bilgilendirebilirseniz oğluma gelen geçende tehditli sms yüzünden arabanın altına gidiyomuş az daha bisikletle yollarda araba parası veremdeiğinden

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Cumhuriyet Başsavcılığına hitaben yazacağınız bir dilekçeyi adliyede doldurup Savcılığa verin. Olayı özetleyin gerisi gelecektir. Bu konuda yakın tarihte Cumhuriyet Savcılığına Şikayet Dilekçe Örneği Paylaşacağım

Aysel

Aysel

Bana bu gün 4, ay önce internet ten verdiğim bir ürünü 2 hafta beklemek rağmen adreste bulunamadim için kargo geri gitti bahanesi ile firma bin avukatı mesaj atıp taşınır taşımaz hesap daki Paraná varasiya icra işlemi yapılacağı yönünde mesaj aldım . numarayı arayinca adresine hic gelmeyen ürün için firmanın zararını istersem hemen ödemeli yoksa icraya verilcemi söyledi avukat ki sipariş verdiğim firma ne adi ne sanının kaydı varki kargo şirketi evde ben olmasam da yasli ninem ve engelli kardeşim parkinsondan evde çıkamayan babam var evde olunmaması imkânsız bende avukat hakkında şikayette bulundum

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Muhtelemen böyle bir avukat da yoktur

Hakan

Hakan

Aynı. Şey. Benim başıma geldi bana. Mesaj. geldi bi urun almisiniz ürünün.zararini karşı taraf odemis cebimden.ben bir hukuk calisaniyim.bu işleri. Bilmesem..bana yedirmeye çalışacaklar bu kişilere kanmayin uyandırın uyarın

Betül

Betül

Aynı şey tıpatıp aynısı bizim başımıza geldi isim soyisim telefon adres herşeyi biliyorlar almadığım birşey için dava açmışlar yok icra yok haciz falan biz bunlara savcılıktan suç duyurusunda bulunsak olurmu ne yapmamız gerekiyor

Admin

Admin

Suç duyurusunda da bulunabilirsiniz.

Esma hız

Esma hız

Merhaba Sayin ESMA HIZ , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int….. Hukuk Ofisi- Av. Gö… Ö…. 0212935…. ww . ….. . com
B028 banada böyle mesaj geldi ınstgramda mont kaban söylemiştim yalnız küçük bir kargo göndermişler bende kabul etmedim kargoyla geri gönderdim pakete hiç dokunmadım 7 ay sonra bana böyle mesaj geldi ne yapmalıyım

Admin

Admin

Anlaşılan kimse yorumları okumuyor Esma hanım. Çünkü bütün yorumlar zaten attığınız mesajın aynısı. Böyle bir borç olmaz. Ödemek zorunda değilsiniz. İcra takibine geçilirse itiraz etme hakkınız var… bu gelen milyonuncu mesaj belki ama.. sorular değişmiyor

Okan

Okan

Bunlara neden yasal işlem başlatılmıyo nerde bu ülkenin adaleti milyonlarca insan bu şekilde dolandırılıyo

Ozge

Ozge

Bana da bu mesaj geldi ben yapmam gerekiyor 93 tl ödeme yapmazsan icra gelecek diyor telefonda ki …

Admin

Admin

Yorumları okuduysanız ödemek zorunda olmadığınızı söyledim. Böyle bir derdiniz olmasın.

Murat

Murat

merhaba
Suç duyurusnda nasıl bulunabiliriz

Admin

Admin

Bir dilekçe ile suçun işlendiği yer cumhuriyet savcılığına

Okan

Okan

Banada aynısı geldi bende mağdurum

Abdullah

Abdullah

Aynı mesaj bankada geldi ne yapmalıyım

Abdullah

Abdullah

Esma hanım ne yaptınız

Nuri

Nuri

Ve bana da geldi

HANDAN

HANDAN

merhabalar bana da aynı msj geldi bugun naptınız odedınız mı merak ettım ??

Adil

Adil

Meraba benim icralık borcum var ama arkadaşlarıma mesaj atıyorlar yani cevremle arami bozuyorlar nasıl bir yol izlemeliyim

Yunus

Yunus

Mehmet Bey Merhaba,
Yaklaşık 4 yıl önce Türk Telekomdan internet aboneliği başlattım ve hemen bir hafta içinde aboneliği süperonline şirketine taşıdım. Süperonline şirketi aboneliği iptal etmenize gerek yok biz taşıma işlemi yapacağız dedi ve interneti bağladı, fakat taşıma işlemini hemen değil 3 ay sonra yapmış ve Türk Telekom da adıma 135 lira fatura çıkmış ve ben bu borcu ödememkte kararlıyım. Adıma bir araba var oturduğum ev ise eşimin adına ve devam eden banka kredisi bulunmaktadır. Bu tutar için haciz işlemi başlatılabilir mi, sürekli mesajlar gönderilmekte benden dönüş olmayınca eşime mesaj göndermeye başladılar. Konu hakkında ne yapabiliriz.
Ödemek zorundamıyız.

Av. Mehmet

Av. Mehmet

Benim bir avukat olarak size süreci uzatmanızı tavsiye etmem doğru olmaz. Fakat, internetiniz 3 ay sonra taşındıysa hizmeti kullandınız demektir. Yok hemen kendileri kurdu ama 3 ay sonra taşıdılar derseniz kullanmadığınız bir hizmetten ötürü para isteniyor demektir.
1- Öncelikle Tüketici hakem heyetine başvurup böyle bir borcunuz olmadığının karara bağlanmasını isteyebilirsiniz.
2- Hakkınızda takip yapılırsa takibe itiraz ederseniz takip durur. Alacaklı taraf alacağını kanıtlamak için 1 yıl içerisinde dava açma mecburiyetinde kalır. Tabi ki itirazınızı mutlaka tebliğ ettirin. Tutar 1 TL de olsa icra takibi başlatılabilir.

Servet Dağdelen

Servet Dağdelen

Bana şöyle bir mesaj geldi ne yapmalıyım. DOSYANIZ ICRA TAKIBI BASLATILMASI IÇIN HUKUK OFISINE DEVREDILMISTIR GENEL HUKUK IRT : 02129456098 B028

abdullah

abdullah

Yorumsayın avukatım benim bir kurum tarafından icraya verildim yaklaşık 8 ay önce sürekli bana anneme babama msj attılar arayıp borçlu olan benim arayacaksanız veya msj atacaksanız bana atın dememe rağmen tekrar bana anneme babama hatta konuyla hiç alakası olmayan amcamın kızına msj atıp aramışlar nerden buldularsa şimdi ben bu hukuk bürosuyla ilgili ne yapmam lazım yol gösterirmisiniz

Av. Mehmet

Av. Mehmet

Merhaba Abdullah bey,.
Bu konuda Mesaj ve arama kayıtlarını cumhuriyet savcılığına dilekçe ile verip şikayetçi olabilirsiniz.
Ayrıca ilgili avukatı baroya da şikayet edebilirsiniz. Bunun için baronun resmi adresine bir dilekçe ile başvuru yapmalısınız.
Cumhuriyet savcılığına giderken ise oturduğunuz yerdeki cumhuriyet savcılığına gidip şikayet etmelisiniz. Aramalar sonlanacaktır.

İnci

İnci

Merhaba ben 700 tl lik kartım 1800 olmuş 1 yıl içinde taksit istedim teksefer ödeme istediler annem hastanedeydi aramşlar açmamşm av resmen azarlar şekilde ev eştalarını kaldracaını söyledi azına geleni sayarak kardeşimin evinde kalıyorum üzerime hiçbişey yok eşyalarda birer adet herhangibi sıkıntı olurmu bu olayı nasıl çözerim teşekkürler

Av. Mehmet

Av. Mehmet

Merhaba. Azarlayan hukuk bürolarına bu ara sık sık denk gelmekteyiz. Böyle bir durumda ses kaydınız varsa yaşadığınız yerdeki cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca her eşyadan tek ve eşyaların değeri de çok pahalı değilse eve gelseler dahi birşey götüremezler. Yalnız dikkat edin size tüm eşyaların haczine muvafakat ediyorum tarzı birşey yazdırmasınlar.

Bülent

Bülent

Sayın av. Mehmet bey bir hukuk bürosu kayın biraderimin borcu olduğu için eşimi arayıp tehdit etmiş ben sizinle uğraşacam eşimde numarayı aldım ve aradım neden eşimi rahatsız ediyorsunuz biz kayın biraderimiz ile konuşmuyoruz bizi ilgilendirmiyor dedik bugün bana mesaj göndermişler adınıza tebliğ ediyoruz kalıp aradım bana neden mesajı çekiyorsunuz diye hattın borçlu adına olduğunu bende dedim iyi bakın hat onun adınamı yoksa benim adınamı bu sefer borçlu sizin numaranızı vermiş diye cevap verdiler ondan sonra tehditler bağırmalar başladı bende karşınızda sağır ve dilsiz yok bağırmaya tehdit etmeye devam edecekseniz sizinle konuşacak bir şeyim yok bağırdı çağırdı tehdit edip telefonu kapattı ne yapmam gerekiyor sayın av. Mehmet bey

Av. Mehmet

Av. Mehmet

Bülent bey merhaba. Bu görüşmenin kaydı varsa direk savcılığa gitmenizi öneririm. Emin olun işe yarayacaktır

Büşra

Büşra

Mrb Av.Mehmet Bey
Ben bundan 1 sene önce yolda yürürken bir çocuğun ısrarıyla abla okul param ne kadar imza o kadar para demesiyle ve kolumdan tutup beni içeri sokmasıyla kendimi guzellik merkezinde buldum lazer epilasyon indirimde diyerek önüme bir kağıt koydular bende 100tl verip o kağıdı imzaladım ama okumadım ve hiç bir şekilde 1 seans dahi gitmedim ve bir süre sonra kendilerini arayarak gelemeyeceğimi belirttim fakat bu güzellik merkezi sinirlenerek paranın tamamını ödemek zorundasınız dedi fakat bende gitmediğim değil seansa oranın önünden bile geçmediğimi belirterek o parayı ödemeyeceğimi söyledim 6 ay boyunca her gün 3 ile 4 ayrı numaradan arayıp tehdit ve hakaretler yapıldı engelledim numaraları. Bu sefer aramaları engellediğim numaralardan avukatmış gibi msjlar göndermeye başladılar engelli listesinden karşılaşırdım aradikları numaralar icraya verdiklerini haciz başlatılacağını falan yazıyorlardı sürekli hemen hemen her gün geliyordu msjlar msjlarida engelledim ve aradan 2 ay falan geçti cvplanmayan ve aranmayan YARIM HUKUK ismi altında msj gelmiş. (SN. BORCLU; BLUE İSTANBUL ESTETİK VE GÜZELLİK VE ESTETİK MERKEZİNE OLAN BORCUNUZDAN DOLAYI HAKKINIZDA İCRA TAKİBİ BAŞLATILACAKTIR. ACİLEN İRTİBATA GEÇİNİZ. B105) bgn görüşme yaptım faiz bindirdiklerini söylediler ben ödemeyeceğimi söyledim tekrardan imzalamasaydin gelip gelmemen önemli değil ödeme yapmazsaniz evinize icra memurları gelip herşeyi boşaltıp götüreceğini söyledi ve bu her ay böyle tekrarlanacak evinizde 1 terlik dahi kalmayacak ve ona rağmen borcunuz ödenmiş sayilmayacak ödemediğiniz her güne faiz işlenecek hem eşyalarinizdan olacaksınız hemde bu para hergun katkat katpanacak gibi tehdikler aldım. Ki aslında burada maddi ve manevi mağdur olanda benim hem paramı aldılar hemde gitmediğim hiç bir şekilde hiç bir hizmetinden faydalanmadığım halde benden 2 bin tl.para ödememi istiyorlar ki arayıpta gelemeyeceğimi de bildirdim.

Av. Mehmet

Av. Mehmet

Size bunları söyleyen hukuk bürosunu ses kaydı alarak şikayet ediniz.
1- alınmayan hizmetten ücret talep edilmesi yanlış.
2- sürekli telefonla arayıp rahatsız etmek yanlış.
3- icra konusunda şayet böyle söylemişlerse komple yanlış.

Av. Mehmet

Av. Mehmet

6502 SAYILI Tüketicinin korunması hakkında kanun
MADDE 4 – (1) Bu Kanunda yazılı olarak düzenlenmesi öngörülen sözleşmeler ile bilgilendirmeler en az on iki punto büyüklüğünde, anlaşılabilir bir dilde, açık, sade ve okunabilir bir şekilde düzenlenir ve bunların bir nüshası kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile tüketiciye verilir. Sözleşmede bulunması gereken şartlardan bir veya birkaçının bulunmaması durumunda, eksiklik sözleşmenin geçerliliğini etkilemez. Bu eksiklik sözleşmeyi düzenleyen tarafından derhâl giderilir.

(2) Sözleşmede öngörülen koşullar, sözleşme süresi içinde tüketici aleyhine değiştirilemez.

(3) Tüketiciden; kendisine sunulan mal veya hizmet kapsamında haklı olarak yapılmasını beklediği ve sözleşmeyi düzenleyenin yasal yükümlülükleri arasında yer alan edimler ile sözleşmeyi düzenleyenin kendi menfaati doğrultusunda yapmış olduğu masraflar için ek bir bedel talep edilemez. Bankalar, tüketici kredisi veren finansal kuruluşlar ve kart çıkaran kuruluşlar tarafından tüketiciye sunulan ürün veya hizmetlerde ise tüketiciden faiz dışında alınacak her türlü ücret, komisyon ve masraf türleri ile bunlara ilişkin usul ve esaslar Bakanlığın görüşü alınarak bu Kanunun ruhuna uygun olarak ve tüketiciyi koruyacak şekilde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenir.

(4) Bu Kanunda düzenlenen sözleşmelere istinaden tüketiciden talep edilecek her türlü ücret ve masrafa ilişkin bilgilerin, sözleşmenin eki olarak kâğıt üzerinde yazılı şekilde tüketiciye verilmesi zorunludur. Uzaktan iletişim aracıyla kurulan sözleşmelerde ise, bu bilgiler kullanılan uzaktan iletişim aracına uygun şekilde verilir. Bu bilgilerin tüketiciye verildiğinin ispatı sözleşmeyi düzenleyene aittir.

(5) Tüketicinin yapmış olduğu işlemler nedeniyle kıymetli evrak niteliğinde sadece nama yazılı ve her bir taksit ödemesi için ayrı ayrı olacak şekilde senet düzenlenebilir. Bu fıkra hükümlerine aykırı olarak düzenlenen senetler tüketici yönünden geçersizdir.

(6) Tüketici işlemlerinde, tüketicinin edimlerine karşılık olarak alınan şahsi teminatlar, her ne isim altında olursa olsun adi kefalet sayılır. Tüketicinin alacaklarına ilişkin karşı tarafça verilen şahsi teminatlar diğer kanunlarda aksine hüküm bulunmadıkça müteselsil kefalet sayılır.

(7) Temerrüt hâli de dâhil olmak üzere, tüketici işlemlerinde bileşik faiz uygulanmaz.

(8) Bu Kanun tüm düzenlemeleri yönünden katılım bankalarını da kapsar. Uygulama, kâr payı dikkate alınarak yapılır.

Uzun uzun okuduysanız vermiş olduğunuz senet sizin açınızdan geçersizdir. İşinizi garantiye almak adına noter kanalıyla ilgili firmaya ihtarname çekip sözleşmeyi sonlandırdığınızı bildirmelisiniz.

Zeliha

Zeliha

Merhabalar, benim sormak istediğim 2 adet gecikmiş kredi borcu.. Eve hiç bir tebligat gelmediği halde sözde avukat bürosundan tehtidvari aramalar oluyo, akrabalarımı aramışlar eve haciz geldi yok kapıyı açmamışız ki öyle bişey yok.. Tekrar gelip kapıyı kırıp herşeyinizi alıcaz.. Dünden beri huzurumuz kalmadı. gelin diyorum gelen gidende yok bu konu hakkında ne yapabiliriz biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim

Av. Mehmet

Av. Mehmet

Artık e devlet üzerinden hakkınızda icra takibi var mı yok mu kontrol edebiliyorsunuz. Öncelikle oraya bakmanızı öneririm.
Şayet yoksa, hukuk büroları tarafından ailenizin aranması zaten suç. Bu konuda arayan hukuk bürosunu baroya şikayet edebileceğiniz gibi cumhuriyet savcılığına da suç duyurusunda bulunabilirsiniz

Bila

Bila

Merhaba Avukat Bey, Benim Sorum Kardesimin Borcu Olduğu Içın Banka Avukata devretmiş. Sözde Av. Bürosu Kardeşimle İletişime Geçebildiği Halde, Bana Ait Olan Bir Tanesi ‘ni Kendimin Kullandığı 2 Sini de diğer kardeşlerimin Kullandig 3 Adet Adıma Kayıtlı Numaradan Beni Ve Diğer Kardeşlerimi Arayıp Rahatsız Ediyolar. Ben Ve Diğer Kardeşlerim Borçlu Olan Kardeşimle Aynı Adreste Ikamet Etmiyoruz Bu Durumda Ben Ne Yapabilirim. Teşekkür Ederim.

Av. Mehmet

Av. Mehmet

Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan ötürü şikayetçi olun

Barış

Barış

Merhaba mehmet bey,yaklasik 4500 tl bir borcum var.mesaj geldi 26 mart hace gelinecek diye.bugun yine aradilar saat 4 yada 4.5 gibi gelinecek diye. Yetismesse yarin gelinecek kesin diye.arayanda ben adliyeden icra memuruyum diye tanitti kendini .bana bir yol gosterirmisiniz tşk….

Av. Mehmet

Av. Mehmet

Merhaba. Hiç bir zaman icra memuru sizi arayıp hacze geleceğini söylemez. Eminim soruyu sorduğunuz zamandan bu yana gelen olmamıştır

Melis

Melis

Merhabalar
Ben bir mağazadan dolandırıldım. Onun içinde savcılığa suç duyurusunda bulundum. Ama mağaza bir hukuk bürosuna vermiş. Hukuk bürosu sürekli arayıp beni ve ailemi rahatsız ediyor. Ayrıca sürekli de icraya gelinecek hapis verilecek gibi Mesajlar gönderiliyorlar. E devletten baktığımda da icra takibi felan görünmüyor. Bu durumda ne yapabilirim ?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Sizi arayan hukuk bürosu ise gerçekten hemen savcılığa suç duyurusunda bulunun. Ayrıca baroya da şikayette bulunabilirsiniz. Baroya şikayet ederken ne yazık ki 300-400 TL civarında para ödemeni gerekmekte. Bu yolları denediğiniz zaman emin olun işe yarayacaktır. Ayrıca hiç bir hukuk bürosu daha senedi yada elindeki diğer evrakları hacze koymadan arayıp para istemez. Çünkü bu çok mantıksız olur. Avukatın tek keliri vekalet ücreti ve danışmanlıktır.
Elindeki evrağı hacze koymadan sizi arıyor olmaları çok ilginç. Göz göre göre kazanç kapısını kapatıyor demektir. Keşke böyle meslektaşlarım olsa ama sizi arayıp rahatsız da ettiklerine göre…

Melis

Melis

Peki hukuk bürosunun arayıp rahatsız etmeleri normal mi ? Zaten ben onları savcılığa suç duyurusunda bulundum ve dosya su an savcılıkta incelemede. Bu durumda benim yapabileceğim bir şey var mı ? Savcılık kararını mı beklemem mi gerekiyor ?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

savcılık kararını beklemeniz gerekir yapacak bişey yok

Melis

Melis

Merhabalar
Aradan zaman gecmesine rağmen tekrar mesaj atmaya başladılar ve yakalama kararı çıkacaktır diye mesaj atıyorlar. Ama hakkımda ne bir dava görünüyor ne de bir icra takibi. Ben onları zaten savcılığı da şikayet ettim ama bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyım ?
Teşekkürler

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Şikayet ettiyseniz ve buna rağmen yine mesaj atıyorlarsa onları da şikayet dosyasına ekleyin. Mesaj ve tehditlerin devam ettiğini belirtin. Yalnız içinizi de ferah tutun. Şayet takip yoksa icra yoktur. Takip olsa bile yakalama yoktur. takip var diye yakalama olmaz.

Melis

Melis

Tesekkür ederim cevaplarımız için.

Zafer

Zafer

Merhaba. Bu saba Köseoğlu Hukuk Departmanı tarafından başka birisi adına kayıtlı TTNet hesabı (abone nosu yazılmış)nın borcu nedeniyle haciz mesajı geldi telefonuma. İsmi geçen kişiyi tanımıyorum. TTnet ile alakam yok. Bu durum ile ilgili bir soruşturma yapmalı mıyım? Dolandırıcılık dümeni gibi geldi bana. Ya da mevzu bahis kişi bilerek yanlış numara vermiş olabilir diye düşündüm. Durduk yere işkillendiriyorlar insanı.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Aynısı başka bir hukuk bürosu tarafından müvekkilimize yapıldı. Arayip düzelttirmeye çalışın. Sık sık rahatsızlık verirse artık o zaman şikayet edin fakat bu yaşanan bir durumdur

Ela

Ela

Merhaba benim 4.250 kredi borcum var yön hkk brosu beni ve ailemi surekli mesaj la tehtit ediyor issizim adim birsey yok is bulur bunla odeyecem yada 200 tl ile taksit edin dedim is bulunca bize bilgi verin demisti sim di ise az once ailemde herkesin telefonuna eve ihtara gerek kalmaksizin polisle cilingir ile girip hazci yapacaz diye mesaj atmislar ben iskurdan haber bekliyorum biliyorlar surekli tehtit arama buda yetmez mis gibi evlere temizlige git yinede ode bizim alacagimi zi dediler bende onlari sikayet edecegimi bana bu tarz konusma haklarinin olmadigi ni soyledim herkesi ariyor mesaj atiyorlar zaten 4.250 to 8 bin olmus nasil oldu anlamadim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Çok eski bir borç olmadıkça 4250 TL 8 bin TL olamaz. Yada çok masraf yapmadıkça. (Hacze gelinmiş ve masraf yapılmışsa olabilir).
Bu şekilde yakınlarınıza atılan mesajlardan ötürü savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz

Ela

Ela

Merhaba borcum cok eski degil surekli yukseltiliyor anlamiyorum

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. icra dairesinden resmi kapak hesabı yaptırın. gerçek orda çıkar

Keziban

Keziban

Merhabalar benim bi icralık durumum vardı bundan bir ay önce icralık olan borcumu ödedin ve ödediğine dair belgem de var elimde buna rağmen hala benim anne babama ve kızkardeşime icradan kağıt geliyor borcu var diye bunun için ne yapabilirim acaba avukatı arıyoruz o kağıtı yırtıp atabilirsiniz diyo sizin dosya kapandı diyo dosya kapanmasına rağmen aileme icra kağıdı gider mi?

Mesut

Mesut

Bende aynı şekilde arandım yön tarafından baya bi tartıştık.. Bana hakaret içerikli sözler sarfetti 5000tl borcu 10000yapacagını bunla ilgili emsal kararlar var dedim istediğin yere başvur denildi.. Ya 5000odeyemeyen adam 10.000nasıl ödesin.. Bunun la ilgili kolaylık varmı ödeme kolaylığı..

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

ödeme kolaylığı konusunda tabii biz değil ilgili hukuk bürosu söz sahibi olacaktır. fakat hakaret tehdit içerikli konuşma ve mesajlar için şikayet iyi bir çözümdür. tabii ki kanıt varsa

Aziz

Aziz

Merhabalar eşimin kardeşinin borcundan dolayı eşime ulaşmışlar, 3500 tl borcu olduğunu söylemişler ve ödemesse hakkında hapis kararı verileceğini söylemişler eşimde yardım amaçlı 1500 tl verelim gerisini taksite baglayın demiş olmaz cevabı üzerine görüşme sonlandırılmış bir kaç gün sonra hiç alakası olmayan akrabalarımızı aramaya başlamışlar bana ulaştılar ve eşimin telefonla tahüdde bulunduğunu söyleyip ses kayıtlarıyla tehdit etmeye başladılar dava sürecini etkilemeye yönelik davrandıgınız için eşiminde hakkında suç duyurusunda bununup ifadeye çağrılacagını söylüyorlar böyle bir hakları varmı

bilgi@haciz.org

bilgi@haciz.org

saçmalık. böyle birşey olmaz. böyle hukuk bürosu olduğuna da inanmak istemiyorum

sevil harman

sevil harman

merhaba eşimin turkcell den aldığı tlf taksitleri işleri bozulduğu için odeme güçlüğü çekmeye başladı. bana ulaşıp eşim hakkinda ileri geri konuştular. dedim şuan maddi olarak zor durumdayiz ama bir yol bulalım. esimin bütün akrabalarini aramislar ve yetmediği gibi benim babami dahi aramislar. bunun üzerine neredeyse 20 aramamda tlf acti ismi sedat olan sahis. babami aradiklari için şikâyetçi olacagimi söyledim. ardindan tekrar babami arayip kızınız bizi tehdid ediyor demisler. lütfen bana bir yol gösterin nereye şikayette bulunabilirim

Admin

Admin

Merhaba. Size en yakın cumhuriyet savcılığına şikayet dilekçesi verin. Bu bana anlattığınızın aynısını dilekçenize ekleyin. Şikayetçi siz olun, eşiniz olsun, şüpheli olarak sizi arayan telefon numarası, varsa isim varsa hukuk bürosunun adını yazarak suç tarihini de belirtin. şikayetçi olduğunuzu belirtin elinizdeki delilleri ( arama kayıtları ) sunduğunuzda savcılık gereğini yapacaktır.

Aslı

Aslı

Mehmet bey merhaba,finansbank kredi kartımdan dolayı banka maaşıma haciz koydu.Yaklasik 9 aydır ödüyorum son ayda maaşımı zamanında alamadığım icun yatıramadım.Ben kendim yatırıyorum bu arada her ay internet bankaciligindan. Az önce avukatlık bürosundan bir bayan aradı ve yarına kadar yatırmadigim taktirde uyap üzerinden isverenimin hesabına haciz koyacağını söyleyerek beni tehdit etti.Boyle bir şey yapabilirlermi.Bende bu tehdidinden dolayı suç duyurunda bulunabilirmiyim .Kalan toplam borcum 5 bin tl.Tesekkur ederim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Hukuk bürosunun işverenin hesabına haciz koyma yetkisi yoktur. En fazla maaşınızdan kesinti yapmadıysa işverene 2. kez Maaş ihbarnamesi gönderir ardından yine cevap vermezse borç miktarından sorumlu tutar. Fakat maaşına haciz konulmuşken işverenin hesabına haciz mümkün değildir.

Ebru

Ebru

Merhaba benim sorum şu 23 10 2018 tarihinde babam vefat etti ölmeden 2 hafta önce taksitle turkcell finansmandan telefon almıştı bu telefon borcunu biz gidip sorduk bize herhangi bir borcumuzun olmadığı söylendi sadece telefon faturasını ödedik telefon kardeşimin üstüne alındı daha sonra bizi KARATAS HUKUK ADLI BÜRODAN hem aramyabbaşladılar hem de tehditkar mesajlar atmaya başladılar bi de annem ile babam boşanmış olmasına rağmen anneme de mesaj gönderiyorlardı ben sonra turkcell arayıp konuyla ilgili konuştum onlar mail adresi verdiler ben de gerekli belgeleri gönderdim bu seferde BURSALI HUKUK BÜROSU tehditleri mesaj ve aramaya başladı bu seferde neymiş sigortasız ödediği telefon borcu haricinde ölen kişinin faiz borcu birikmiş bizden bin lira talep ediyorlar resmi bir belge de yok sadece mesaj ya da arama yoluyla bunu söylüyorlar KISACASI ÖLEN KİŞİNİN TELEFON BORCU ÖDENDİ SİGORTA TARAFINDAN AMA BİZDEN ÖLEN KİŞİNİN ADINA BORCUNUN FAİZİ OLDUĞUNA DAİR PARA İSTİYORLAR AMA HİÇBİR RESMİ BELGE YOK SADECE LAFTA
CEVAPLARSANIZ ÇOK İYİ OLUR LÜTFEN

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. yüzde 99 ihtimalle her kredi çekişinde bir hayat sigortası yaptırılır. bu ödendikten sonra yok faizmiş yok oymuş buymuş diyerek extra bir ücret istenemez. ısrarcı olurlarsa cumhuriyet savcılığına şikayette bulunabilirsiniz

Ebru

Ebru

Teşekür ederim yarın kesinlikle savcılığa şikayet edeceğim

ilhan kaya

ilhan kaya

Mehmet bey merhaba
benim geçmişten bir kaç tane borcum var 3 adet maaşıma icra geldi dün bir avukat iş yerimi aramış görüştüm siz de maaşıma icra koyun onu da yavaş yavaş öderim dedim ardımdan eşimin ve benim bütün akrabalrıma mesaj atmış çok zor duruma düştüm ve hiçbirinin yüzüne bakamaz oldum bu konuda ne yapmalıyım

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

akrabalarınıza mesaja atılıp aranması avukatların ne yazıkki sık yaptığı bir hata. avukat bu konuda şikayet edilirse ceza alacaktır

Selçuk

Selçuk

İyi günler süper online kardeşimin borcu için. Beni aradı bende ödeme gücü yok ben yardımcı olurum fakat şuan mümkün değil dedim bugün için konuştuk fakat yine maddi durumum elvermedi ben bu borcu ödemekle yükümlü olmadığım halde iki taraf için de artık aramaktan bıktığım için kabul ettim bugun aradıklarında Siz bu borcu kabul ettiniz ödemediğiniz için kabahatler kanunundan dolayı size dava açılacak kardeşiniz ise haciz işlemi uygulanacak dedi ne yapmalıyım aslında bugun arkadaşımdan rica ettim kartla borcu kapatacaktım fakat şuan vazgeçtim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Böyle bir dava yok. Laf olsun torba dolsun diye tehdit maksatlı söylenmiştir.

Keziban

Keziban

Mrb benim bi sorum olcak size şimdi beni. Bi icralık durumum var. 3 günden beri ailemi ve bütün akrabalarıma hem mesaj atip hemde arıyorlar. Bana ulaşabilmelerine rağmen ailemi rahatsız ediyolar bende aradığım zaman uzlaşmak istediğimde hiçbirşekilde uzlaşmıyor ve bana evinize haciz uygulamak için geliyoruz diye arayıp mesaj arıyorlar ve benle konuşurken karşısındaki insana hakeret edip ve sizi rezil edicem diyo ve 4bintl olan borcu 8bintl yapıyorum diye azarlayarak konuşuyo karşındaki insani dinlemek gibi üslûp yok sikayet etmek istiyorum elimde sadece mesaj var mesajla avukatı sikayet edebiliyor muyum? Acil cvp verebilirseniz

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Keziban hanım dün de sormuşsunuz. Elinizdeki mesaj tehdit içerikli ise evet şikayetçi olabilirsiniz. Avukata danışmanızda fayda var

Keziban

Keziban

Merhaba mehmet bey benim bi sorum olcakti benim avukatlık borcum var ve dün bi beyle konuşmamıza rağmen hala aile ve yakınlarımı arayıp mesaj atıyolar ve bugün avukat aradı para bulamadım biraz süre verin bende para bulup ödeyeyim dedim ama iki gündür hiç bir şekilde uzlaşma yapmıyor hepsini ödeyin diyor bende hepsini ödeyemem taksit yapalım dedim beyefendi avukat mi çalışan mi bilmiyorum taksit yapamam 4bintl olan borcu 8bintl yapıyorum haciz işlemini baslatiyorum dedi ve sizi rezil edicem herkese diye söyledi ama konuşmayı kaydedemedim sikayet edebiliyor muyum? Şahsi ve avukatlık bürosunu

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Şikayet hakkınız elbette var. Fakat kanıtınız olmadıkça işe yaramaz. Yakınlarınızın sık sık aranması hoş olmayan ve hiç tasvip etmediğimiz bir durum. Yakınlarınızın sık sık arandığını belirtip şikayetçi olursanız işe yarayacaktır.

Burcu

Burcu

Mehmet beu merhaba,
Kredi kartı borcumdan dolayı banka borcu bir avukatlık bürosuna devretti. 28.05.2018 de hukuk bürosuyla bir ödeme planı hazırladık ve 1 senedir herhangi gecikme olmaksızın taksitlerimi gününde ödemekteyim. Dün üstüme kayıtlı olan aracımı satmak üzere notere gittiğimde arabanın üzerinde haciz olduğunu öğrendim edevlet sayfamdan sorgulama yaptığımda avukatlık bürosu 29.04.2019 da haczi koymuş.bir avukat arkadaşıma rica ettim ve davanın açıldığı adliyede dosyama bakmasını istedim evet bir dosya açılmış ama içerisinde ne ödeme dekontlarım nede aramızda yaptığımız ödeme planı dair hiçbirşey yok bu durumda ne yapabilirm.1 sene öncesinde konulmamış haciz şimdi neden konuluyor ve ben paranın tamamını ödemeden haczi nasıl kaldırabilirim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

merhaba. bizler de anlaşma yapıp taksitlendirme yapıyoruz. taksitlendirme yapınca haczi doğrudan kaldırmıyoruz. ödemenin bitmesini bekliyoruz. yani bu yapılan işlem normal. dekontlar zaten normalde de sunulmuyor ama avukatlık bürosunun en azından tahsilat yapıldığına dair bildirimde bulunması gerekir. borcun tamamını ödemeden TAHSİL HARCINI YATIRARAK haczi kaldırabilirsiniz

Yeliz

Yeliz

İyi çalışmalar super online tarafındam hizmet ağı bile olmayan bi konu yüzünden icrualık olfduk evine resmi icra aracıyla gelip paranın tamamını alarak gittiler ellerinde bir kağıda alacak verecek kalmadı şeklinde bir yazı düşürdük aynı şeti ikinci kez yaşıyoruz çünki aradan bir yıl geçti şimdi telefon nesaj tehditle bana hala icralık olduğymu öfdeme yapmam gerektiğini söylüyorlar sizin ellinizde dosya yokmu bakın diyorum ödediğimi söylüyor bayan ve hala bendwn 120 tl taleb ediyor şimdide ödediğim paranın faizden düşeceğini dosyanın kağipanmayacağını söyleywn bir mesaj alıyorum ve gerçekten bunu bike öfeyecek durumda değilim bereye şikayet edebilirim huzur bozuyor psikoloji kalmadı batttık anlatıyprum ço insafsızca evimde değilim diyorum ama evin kapısını zorla açılcağı şeklinde mesajlar geliyor ne yapabilirim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

o yazıyı tekrar gelirlerse savcılığa verin. yada avukat imzalı ise dosyaya sunun. ayrıca takibin iptalini de dava edebilirsiniz

Esma

Esma

SON UYARI! Sn. ……Hayat Varlik’a ait borc ile ilgili dosya yenilenmelerine isitinaden Icra Iflas ve Tebligat kanunu geregi ikametgah adreslerine esya haczi, banka blokesi islemleri 24.05.2019 tarihi itibari ile ivedilikle uygulanacak olup, mal beyaninda bulunmama ve yanlis ikamet adresi bildirmeden kaynakli cikan yakalama kararlari kolluk kuvvetleri tarafindan uygulanmaya baslamistir. Magduriyet yasanmamasi icin borcunuz ivedilikle odemeniz gerekmektedir.(Icra iflas kanununda banka blokesi islemi sure kisiti bulunmamaktadir.) Irtibat: 02128050566 B244 bana böyle bir msj geliyor sürekli,hepsi kayıtlı.böyle bir durumdan dolayı gerçekten yakalama kararı çıkartabilirler mi diye merak ediyorum.teşekkürler…

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Sizlere dava açılmadan bu 2 sebepten yakalama kararı çıkarılması mümkün değildir. Kaldı ki anılan sebepler size hapis yattıracak sebepler değildir. Mal beyanında bulunmama tazyik hapsidir ve kişi yakalandığı an mal beyanında bulunursa serbest kalır

esra

esra

Mehmet Bey merhaba ;bankaya uzun süreli bir kredi borcum var icralık oldu ve Karadağ hukuk bürosuna aktarıldı çalışmadığım için taksitlerimde aksadı böylelikle taksit planı bozuldu ve bana hapis ile alakalı bir bilgi vermeden tekrar bi belge göndercem icra dairesinde imzalayın yeni bi taksit planı yapalım denildi araştırdım ve imzalamadım süreç böyle parça parça ödemelerle gelen faizle uzadı da uzadı.10bin liralık borç 17 bin lira olarak 3 aylık çalıştığım işyerine maaş haczi diye gönderildi bende 6bin nakit ile bu borcu kapatma yoluna gittim teklifte bulundum fakat hukuk bürosu asla mesaj atmadan telefonda hakaret ederek asla kabul edilmeyeceğini 7800 ödersen kapatacağını ödemezsen 17 bin alırız diyerek red ediyor ana param 6bin ile hayli hayli kapanıyor ve maaş haczinde şirket kuralı gereği çok ii bakılmıyor bunu hukuk bürosuna da söylemiş olmama rağmen hukuk bürosu kabul etmedi .
ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olmanızı rica ediyorum

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Kabul etmek zorunda değiller tabiki. Önemli olan icra dairesindeki güncel kapak hesabının ne olduğu. Bu miktar üzerinden indirim yapılırsa anlaşmanızda fayda var

Elif

Elif

Merhaba bana “YASAL UYARI !!! SN. ELİF F*** TURKCELL FINANSMAN A.Ş. OLAN İCRA DOSYANIZLA ALAKALI POLİS VE ÇİLİNGİR EŞLİĞİNDE SAVCILIK KANALI ILE TESPİT **** ADRESINIZDE VE ADRESINIZ GUNCEL DEGILSE GUNCEL ADRESTE HACZİ İŞLEM UYGULANACAKTIR. 02169980873 B003 ” şeklinde mesaj geldi. Savcılığa şikayette bulunmam doğru mudur ? Acil dönüş yaparsanız yarın ona göre gideceğim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Kesinleşmiş bir icra dosyanız varsa ve bu mesaj sürekli değil 1 defa atılmışsa mesaj içeriğinde suç teşkil eden birşey yok

ömer

ömer

merhaba
banka krdi borcum yuzunden icralık oldum. icra dairesi maaşıma haciz koydu ve kesinti başladı evlendiğim için adres değişikliğimi henüz fırsat bulup değiştiremedim. hukuk bürsu tarafından bana söylenen :”alacaklıyı zarara uğratmaktan hakkınızda dava açılıp hapis cezası alıcaksınız”,”adreste bulunmadığınız için ayrıyetten bir dava daha açılıcak” gibi söylemlerde bulundu . mal beyanında bulunmadım . sormak istediğim şeyler ;
1- borçtan dolayı hapis cezası alabilir miyim
2-adres değşikliğini belirtmediğim için bu hususta bir ceza alabilirmiyim
3-mal beyanını süresinden sonra bildirmem de bir ceza alırmıyım
çok endişelendim konu hakkında bilgilendirirseniz çok minnettar olucağım . şimdiden teşekkür ederim.

bilgi@haciz.org

bilgi@haciz.org

Merhaba.
1- Borçtan dolayı hapis cezası sadece taahhüt verip ihlal ederseniz çıkar. Başka türlü çıkmaz.
2- Adres değişikliğini bildirmeme hapis cezası gerektirmez. Olsa olsa para cezası çıkar.
3- Mal beyanını ne zaman bildirirseniz bildirin sorun olmaz. Hapse girdiğiniz gün mal bildiriminde bulunsanız 1 gün sonra çıkarsınız. Alacaklıyı zarara uğratma sebebiyle dava açılacak gibi bir çok mesaj atılıyor. Önemli değil bunlar

Fatih yigit

Fatih yigit

Merhaba bana yaşar hukuk burosu tarafindan arandim 9 yil once turk telekoma borcunuz varmis bu gun saat 12 ye kadar 800 lira oderseniz kapanir odemezseniz borcunuz 5 bin lira olur denildi bende sure istedim ama vermediler sure sonra bana anneme babama hatta amcamin karisina mesaj atilmis mesajda 26.07.2019 tarihinde evinizde olun haciz islemi icin gelecegiz yaziyor e devletten baktim henuz hic bi dosyam yok ben bunlara ne yapabilirim sikayet edebilirmiyim bir suc varmi ortada saygilarimla simdiden tesekkurler

Fatih yigit

Fatih yigit

Ayrica cimer e mesajlarin ekran goruntusu ve e devlette hic bi dosyamin olmadigini gosteren ekranin ekran goruntusunude ekleyerek suc duyurusunda bulundum

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

MErhaba. Ortada bir suç var. Evet şikayet edebilirsiniz. Fakat cimer’e değil savcılığa etmeniz daha uygundur

Cenk

Cenk

Mehmet bey merhaba benim bir bankaya 20 bin TL kredi borcum var durumum bozuldu ve ödemelerim aksadı borcum icraya gitti. Bugün avukat eve gelip eğer ödeme yapmazsanız öğleden sonra icrya geleceğiz şeklinde tehdit etmiş buna karşı ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz

Admin

Admin

Merhaba. Bu mesajda suç unsuru yok. Sürekli olursa suçtur. 1 defa böyle bir mesajın gelmesi suç değildir.

Samet

Samet

Merhabalar öncelikle elit hukuk bürosu adında bi danışmanlık şirketi önce beni arayıp insan gibi konuştuk gayet normal düzgün seviyeli ayın 1 ‘ de ödiyeceğimi söylediğim borcu bir sebepten ödeyemedim ve hemen ailem de ne kadar benle aynı soyadı taşıyan varsa herkese aramaya başlanmış . ve bana şimdi kalkıp iş yerini de arıycağını söylüyor . yasal olarak ben ne yapmalıyım

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

savcılığa şikayete gidebilirsiniz. böyle bir hakları olmadığı gibi bu bir suç

ilyas erhan

ilyas erhan

yıllar önce işletme sahibi karı koca tarafımdan şirket hesabına kullandıkları kredi kartlarımın kullanılması sonucu mağdur durumda kaldım be işime son verildi dolayısıyla emekli halimle kart borçlarını ödeyemedim dava açtım kazandım şimdi bankalar alacaklarını çeşitli varlık şirketlerine devretmiş 2012 den beri mesaj mezarlığına döndü telefonun ancak son bir kaç gün önce kız kardeşimin telefonuna Şenol hukuk bürosu tarafından borçlarının ödenmemesi durumunda haciz işlemi başlatılacağı iletisi gönderilmiş bunun yasal olmadığını kanun dışı olduğunu 4-5 avukata danıştıktan sonra direk savcılığa şikayete gittim yine araştırdım borçları ucuza toplayıp asıl borcu almak istiyorlarmış

Gokcen

Gokcen

Istanbul elit hukuk bürosu çalışanı borcumdan dolayi hergun beni ve akrabalarımı arıyor banahakaretler ediyor savcılığa şikayet edeceğim fakat Ankaradayım nasıl bir yol izlemem gerekir bilgi verebilirmisiniz

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba.
Nerede olursanız oradaki savcılığa başvuru yapabilirsiniz

Cedkan

Cedkan

18.08.2019 tarihinde Hukuk Bürolarından biri 0850 ile başlayan bir numaradan kayın pederimi arayıp kızınızın 791 Liralık borcu var gün içinde ödeme yapılmaz ise Haciz işlemi başlayacağını söylemiş. Buraya kadar herşey normal. Anormal olan kısım ise Eşim ve Beni aramadan direkt olarak kayın pederi aramışlar. Bunu öğrendikten sonra numarayı ben aradım ve bizi neden aramıyorsunuz deyince, Aldığım Cevap; Sizin adam yerine koymamışız demekki ondan aramamışız. Dedi Bende Terbiyesizlik etme Aradığın Hukuk Bürosunun adını ver dedim bana Aldığım cevap; “ANANIN HUKUK BÜROSU DEDİ” bundan sonra aramalar ve tehditler sıklıkla devam etti. Konu ile ilgili bir şikayet dilekçesi rica ediyorum ve aynı zaman da neler yapılabilir Bilginizi rica ediyorum. Teşekkür Ederim

Cedkan

Cedkan

Tarih sevhen yanlış yazılmıştır. 16.08.2019 tarihinde arandım.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bu konuda hem baroya hemde cumhuriyet savcılığına şikayette bulunabilirsiniz. 0850 hatlar şayet kayıt yapıyorsa bu ses kaydını delil olarak da sunabilirsiniz. Baroya yapacağınız şikayet için 250-400 arasında bir ücret istenmekte.
Dilekçe konusunda ise paylaşım yapıp tekrar yorum olarak sizlere bildireceğim

Onur karakış

Onur karakış

Mehmet bey merhaba kolay gelsin…
Çok mağdur durumdayim ve cok üzgünüm….

Ben 14 haziran 2019 da anlaşarak 6500tl borcumu ERSAY KARA HUKUK BÜROSUNA ödedim dekontlari var ses kayıtları da var ve borç kapandı dediler bana yazı gondereceklerini söylediler ama gondermediler ve bundan sonra 25 temmuz 2019 da aranmami çıkarmışlar haberim yok ve isyerime beni ihbar ederek polislere 20 agustosta işyerimden aldirdilar ve 2850 tl daha ödeme yapacaksınız dediler 15 saat nezarette kaldıktan sonra sabah polisler beni kelepçe li bı şekilde adliyeye götürdüler.sabah 10 da ve adliyede o odedigim 6500 TL ödendi olarak görünmedi 2850 TL daha ödedikten sonra düşüm yapıldı polislere beni aldirdiktan snra ben karakoldayken benim tutuklandigimi akrabalarıma kadar aradılar ve beni küçük düşürdüler ben gercekten ne yapmalıyım lütfen bana bir gerçek yol gosterirseniz size çok minnettar olurum dua ederim yarın sabah savcılığa suç duyurusunda bulunacağım ama sizin bilgi ve onerinize ihtyacim var

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Geçmiş olsun. Karşılıksız çekten sanırım alındınız.
Savcılığa ayrı, Baroya ayrı şikayette bulunabilirsiniz. Borç bitti denmişse tabi ki.

Büşra

Büşra

Mehmet bey merhaba
Annem 2019 yılında alışveriş yapmış olduğu bi mağazaya borcunu ödeyemedi.Borç avukatlık oldu annemi sürekli arayıp borcu ödemesi için rahatsız ettiler.Annem yanlarında gittiğinde adliyeye gidip taahhüt vermesi gerektiğini söylediler annem gidip adliyede taahhüt verdi 4-5 ay düzenli olarak ödedi fakat son aylar pandemi çıkması dolayısıyla ödeyemedi avukat sürekli arayıp hakkında tutuklama çıktı diye rahatsız ediyorlar ve emekli maaşından 500 TL her ay kesiliyor 9 şubatta mahkemesi var 3 aylık hapis cezası istenmiş pandemi dolayısıyla borç haczedilerek mi kesilir yoksa 3 ay tazyik cezası mı verilir
Teşekkür ederim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Taahhüt geçerli mi bakmak gerekir. Eğer geçerli bir taahhüt varsa ve bu taahhüde uyulmadıysa 3 ay tazyik hapsi cezası verilir. Fakat bu karar kesinleşinceye kadar borç ödenirse herhangi bir hapis cezası uygulanmaz.

ömer

ömer

mehmet bey iyi günler internet borcu adı altında adıma 550 tl icra takibi kağıdı geldi,bunu soruşturmaya basladıktan sonra borcun 1240 küsür lira olduğunu orda yazan rakamların dışında avukat masrafları olduğunu belirttiler.Kağıdı okuduğumda 7 gün içinde ödenmezse hapiz cezasından tutun , evde olan eşyalara haciz gelceği yazıyordu. şu an durumum yok ve ödiyemiyorum bu sıkıntılarla karşılaşır mıyım? karşılaşırsam ne kadar sürer açıklarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba Ömer bey, Hapis Cezası MAL BEYANINDA BULUNMADIĞINIZ ZAMAN ve alacaklının şikayet etmesi sonucu 3 AYI GEÇMEYEN ve sizi MAL BEYANINDA BULUNMAYA zorlayan, Verdiğiniz zaman cezanın kalkacağı bir zorlama hapis cezasıdır. Bunun borçla ilgisi yoktur. Kimse borcundan dolayı hapis yatmaz. Anayasaya aykırıdır aksi düşünce. Borç miktarı konusuna gelince; Gerçek hesabı icra dairesinden yaptırmanız faydanıza olur.

seniha

seniha

bu hukuk bürası bana üst üstte tehdit mesajı gönderdi ben bu hukuk bürasında şikayetim var polisle kapıma dayanacakmış bende onu dava acmayı düşüsünüyorum böyle insanları kimse tehdit edemez

Sevilay

Sevilay

Merhabalar Mehmet bey bana bir konuda yardımcı olursanız sevinirim Bana bir hukuk bürosundan msj geldi ben 8 sene bir lazer işlemi yaptırdım bütün ödememi yaptım senetlerinde aldım sonra bana 7 sene sonra ödeme yapılmadı arayan kişi senetlerinin elimizde 1500 ödeyin senetlrinizi gonderelim diyorlar bugün odemezzeniz icraya verileceksiniz diyor bu konuda ne yapmamız gerekir.1 2saat sora tekrar aramıyorum ödeme yapmadınız deyip azarlaniyorum benim gibi çokvar madur var

Admin

Admin

Merhaba. Senetleri aldım diyorsunuz. Almadım mı demek istediniz?
Şayet senetlerde vade tarihi yazılı ise korkulacak bir şey yoktur. Yok boş senede imza attıysanız borçlu olmadığınızı ancak dava yoluyla iddia edebilirsiniz

Caner

Caner

Merhaba iyi günler 6-7 ay kadar önce arkadaşımla Istanbul Kadikoyde iki tane genç arkadaş tarafından bir Yabancı dil denemesi için 1 tane kağıt imzaladık kâğıtta 14 günlük deneme süreci olduğu sonrasında eğer kullanmaya devam etmek istersek kart bilgilerimizi girererek devam edebileceğimiz söylendi ve bizde kart bilgileri girmedik sonrasında ise 3 Aralıkta bana önce telefon ettiler sonra mesaj attılar 2500 tl borcunuz var ödemezseniz icraya verileceksiniz diye geri telefon ettiğimde hukuk bürosundan aradıklarını ve senet imzaladığımı söylediler 16 aralıkta ise arkadaşımı aramışlar açmayınca hukuk bürosundan arıyoruz icraya verileceksiniz arayin diye başka bir numaradan mesaj atmışlar arkadaşımda arayıp hangi hukuk bürosu olduğunu ve baro numarası ile ad soyad isteyince hukuk bürosundan aramadıklarını söylemişler bu konu hakkında ne yapmalıyız?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

kağıt mı imzaladınız senet mi ?icraya verilmeden öğrenemeyiz. İcraya verilene kadar bekleyip verilmisşe ona göre hareket etmelisiniz. Çünkü senet ise ciro edilip başkasına verilmesi mümkün.

Okayalper

Okayalper

Merhaba Sayın avukatım benim almış olduğum bir telefon borcum vardı bir mobilya mağazasından aldığım 2019 şubatta borcu ödedim indirim yaptık dediler 100 TL eksik kaldı ödeyeceğimi belirttim fakat ödeyemedim borç 6 ay içinde ödediğim borçtan uygulanan indirim iptal edilip 1200 TL olduğunu belirttiler durumum olmadığı için biraz süre tanımlarını istedim ailenizden alın sizi sevmiyorlar mı neden size para vermiyorlar vb ifadeler kullanıldı ve sicilimde dolandırıcı yazacaklarım belirttiler bir süre aranmadım 1 ay evvel aradıklarında kasımın 5 inde ödeyeceğimi beyan ettim fakat 1200 liralık borcun tekrar 4500 olacağını belirttiler ailem arandı kendi numaram aktif olmasına rağmen sürekli ve dün yine annem arandı annem bu hafta içerisinde ödeneceğini belirtmesine rağmen arayan kişiyi ben telefona aldım annemi değil beni arayın annemi aramayın dediğimde sana mı soracağım kimi arayacağımı istediğimi ararım şimdi otomatik sesli yanıt sistemine bağlıyacağım sabaha kadar sistem arayacak sizi dedi ve kapattı tekrar büro numarasını alıp aradığımda avukat ile görüşmek istediğimi belirttim çıkan arkadaş boş boş konuşma diyerek telefonu yüzüme kapattı ve 3 dk içerisinde tam 19 kez sistem tarafından arandı annem en son telefonu uçak moduna aldık ve telefon kapalı şuan. Borcumun bu kadar artması normal mi ve bu durum hakkında şikayette bulunabilir miyim
Teşekkür ederim şimdiden.

Admin

Admin

Şikayette bulunursanız işe yarayacaktır. Savcılık yolunu denemeniz de fayda vardır. Borç çok eski olmadıkça 1200 TL 4500 TL olmaz.

Kayıp adam

Kayıp adam

Merhaba avukat bey benim 10 bankaya eski ev sahibi gsm firmalar ( cihaz almıştım ) yani herkese borcum var 200 bin tl cik ana para 4 yıldır ulasilamiyorum ikametgâhım bile yok sadece telefon numaram aynı olduğundan ulaşabiliyorlar BURASI ÖNEMLİ evliyim eşim ev hanımı hesabında yüklü para biriktirsem icra yapabilirler mi hicbiryerde internette cevabı yok çünkü teşekkürler…

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Benden borçtan nasıl kaçacağınızın yolunu söylememi istiyorsunuz. Burası aradığınız yer değil üzgünüm.

Savas

Savas

Merhaba lar bankaya kredi borcum vardı ödedim bi süre sonra ödeyemedim yıllar içinde aradılar tehtitler mesajlar bı kaç yıl hiç aramadilar dün evime kart birakmkslar haciz islemi için gelindi diye ne yapmam gerek ve akrabalarında aramışlar ne yapmalıyım çalışıyor um maaşıma haciz de var zor durumdayim fikir veririseniz sevinirim

Admin

Admin

Merhaba. Şuan yapacak birşeyiniz yok. Akrabalarınızın aranması konusunda savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

Sabahat

Sabahat

Merhaba bugün bir hukuk bürosundan başka bir isim de bir beyefendiye ait borçtan icra mesajı aldım benim hiç tanımadığım biri hukuk bürosunun verdigi numarayı defalarca aramama karşı karşımda bir muhattap bulamadım bu yanlış mesaj sonucun da beni zarara uğratacak bir sonuç gerçekleşir mi acaba?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Hayır bir zararı olmaz oluyor böyle yanlışlıklar

Emel

Emel

Merhaba lar hacizlik durum vardı maaşıma haciz geldi 2.sırada idi o hukuk bürosu sürekli mesaj atıyor arıyor zaten maaşıma haciz yollamışlar sürekli ariyorlar artk çok bunaltdil ar ne yapabilirim artk bilmiyorum fikriniz varmı teşekkürler

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

bu kadar sık aranması karşısında yapabileceğiniz en iyi şey savcılığa şikayettir. Sürekli ve sık aranmanız durumunda kişilerin huzur ve sükununu bozma suçu oluşur

Rabia Y.

Rabia Y.

Merhaba, eşimin abisinin bir telekomünikasyon şirketine borcu varmış. Bu durum ile alakalı devamlı eşimi arıyorlar. Gönderdikleri mesajlar bile elimizde mevcut. Ve annesini de arayıp duruyorlar. Sormak istediğim şu. Biz abisi ile aynı evde yaşamıyoruz benim bildiğim kadarıyla kişinin borcu kendisinden tahsil edilir kefil sunmadığı ve kefilin imzası olmadığı sürece. Bu durumda borcu tahsil etmek için bizi aramaları yanlış değil mi? Bu konu ile alakalı nereye başvuraniliriz. Artık çok rahatsız edici bir hale geldi bu durum. Bundan kurtulmak istiyoruz. Bir numarayı engelledik ama başka bir numaradan da tekrar arandım. Bunlarda numara bitmez engelle engelle. Biz bu durumda neler yapabiliriz? Dava açsak veya şikayet etsek kurtulur muyuz?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Elinizdeki kayıtlarla savcılığa başvurabilirsiniz. Dediğiniz gibi kişinin borcu için başkasının aranması durumunda borçlu olan şahıs da şikayetçi olabilir. Sizde huzurumuz bozuluyor diyerek şikayetçi olabilirsiniz. Arama konusu icra masrafından kurtulmak için hukuk bürolarının yaptığı ve yapmaktan ceza çıkana kadar korkmadığı saçma sapan bir durum. Hukuk da yeri yok. İcra işlemleri dosya üzerinden yürür. İcraya konulan bir alacak için neden arama yapasınız ki. 1 defa 2 defa yaparsınız extra masraf çıkmaması adına ama bu iş süreklilik kazanıyorsa iş rahatsız etme boyutuna varır. Bu sebeple sizin ve sizin gibi rahatsız olan herkesin yapması gereken şey şikayetçi olmaktır.

Ahmet

Ahmet

Merhaba aveadan babamın telefon faturası vedat ettikten sonra icraya düştü yasal olarak verasetcileri olarak hukuk bürosundan bizi aradılar şu kadar ödeyebilirsiniz dediler ödeme yaptık icra dosyasi da edevletten gitti bundan 1 ~2 yıl sonra aynı hukuk bürosu 350 tl borç kaldı dedi ve bende odedigimi belirttim borcum varsa icraya verebilirsiniz diyorum verilmiyor bütün akrabalarıma resmi olmayan borç yazısı gönderiliyor ve aranıyor bizide arayıp akrabalarımı sayarak göz korkutuyor icraya geleceğiz diye ne yapmalıyım bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Arama kayıtları ile savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

Cemil

Cemil

Daha bi kac gun once acilan bir icra dosyam olmus bana bir tebligat ta gelmeden avukatlik burosundan bugun 4 e kadar odenmez ise ikamet adresine icra gonderilecektir deniliyor ve sorun ben ikametimi aldirmadim o adreste de oturmuyorum
Tebligat gelmeden bu tehdit vari konusma suc mudur ve bu islemi yapabilirler mi

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Tebligat gelmeden de haciz mümkündür. Fakat ancak ihtiyati haciz durumunda mümkün. Ayrıca siz soruyu 13 ünde sormuşsunuz bugün 17si ama eminim gelmemişlerdir

zeynep

zeynep

meraba benim dersaneye borcum var dı mesaj geldi 5 gün içinde ödemelisinz diye aynı gün dersaneyi aradım ve şehir dışında oldugumu o haftayı takip eden günde döndüğümde cuma günü ödesem olur mu dediğimde tabi ki buraya not alıyorum cuma günü ödeyebilirsiniz dedi. sonrasında dediğim gün dersaneye gittim ve borcumu ödemek istediğimi söyledim bu sefer ordan dosya anlaşmalı oldugumuz hukuk bürosuna gitti artık parayı buraya ödeyemezssiniz orayla anlaşmaya bakın dedi hukuk bürosunun numarasını istedim onu bile vermediler bana tamam diyip dosyamı hukuk bürosuna göndermişler hayır deselerdi ben zaten bi şekilde beş gün içinde birine ödetirdim sonra beni hukuk bürosu aradı ve bi anda 550 tl lik borcumun o gün içinde ödersem 1500 tl ye indirebilecekelrini söylediler ben durumu anlattım ama ilgilenmediler dersanenin genel merkezini aradım ve ilimdeki dersanenin böyle birşey yapmasının yanlış oldgunu beni not aldıkların ve arayacaklarını söylediler ben şimdi napıcam hukuk bürosu icra ya gelicez diyo ama mağdur olan benim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. 550 TL borç uzun süreli bir borç değilse 1500 TL olmaz. Size tebligat geldi mi ? Kapak hesabı yapıldı mı ?

Betul

Betul

Iyi günler bir network şirketiyle çalışıyordum. 3 yıl boyunca bir gün bile gecikme yaşanmadı bundan 6 ay önce yani mayıs ayında verdiğim siparişin parasını malesef ödeyemedim ve avukatlık oldum 313 lira olan borcum 700 liraya yükseldi içine avukatlık parasıda konuldu. Ana borcum olan 313 lirayı 320 lira olarak ödedim. Ve bugün sabah hakkınizda icra kararı çıkarılmıştır evine hacze gelinicek ve varsa banka hesaplarına el konulacak diye. Ben ana borcumu fazlasıyla ödedim bu avukatin yapmak istediği nedir. Ben nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

300-400 TL için hemen hemen hiç bir hukuk bürosu hacze gelmez ama gelmişken o civarda 5-10 dosya arasında sizin dosyayı da yapabilirler. Fakat 300-400 TL için muhafaza yapılmaz. Çünkü bunun nakliye, hamaliye, yediemin ücreti ve satış masrafları borçtan fazla tutacağı için bu miktar üzerinden icra memurunun muhafaza yani hacizli malları kaldırma talebini red etmesi gerekir. Avukatın yapmak istediği elbette kendi alacağını almaktır. Bunun için ise hesaplarınıza bloke koydurabilir ve varsa araç ve gayrimenkuller üzerinde 400 TL için bile olsa haciz koydurabilir.

ismail

ismail

merhaba avukat bey benim özel bankalara 300 bin tl borcum var eşim ve çocuklarimdan ayri yaşiyorum benim ikamet belgem köyde ayri kaliyorum eşim ve çocuklarimin ikamet adresleride ayrihaciz için memurlar eşim ve cocuklarimin adresine gitmezler degilmi

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Normalde gitmezler. Fakat bu bir kandırmaca ise gidebilirler.

Orhan

Orhan

Turkcelle borcum vardı 460 lira hukuk bürosu tarafından arandım borcu odediim en son 143 lira kaldı arayıp tejtit ediler borcu başkasına devretcez 2000 lira olcak sonra ben borcu tamamen kapattım sonra beni niye tejtit ettiniz falan sende delikanlı olsaydın falan dediler bağırdılar çağırdılar sonra sizi savcıya vercem dedim sonra arandım özür fln dilediler ama ben gidip savcıya verebilirmiyim sürekli mesaj atıyorlardı

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Elinizde kanıt yoksa işe yaramayacaktır.

İlker

İlker

Merhaba, öncelikle iyi çalışmalar. 12 aylık birikmiş aidat borcu yönetim tarafından hukuk bürosuna verilmiş. Hukuk bürosu tarafından arandım ve aidat borcumun 625 TL olduğu ve ayrıca 300 TL de dosya masraflarının tuttuğu söylendi. Meblağ düşük olduğu için dava açmak istemediklerini ve iyi niyetlerinden ötürü avukatlık masrafı almadıklarını söylediler. Bir hafta içinde ödeme yapılmazsa icra davasının açılacağı ve bunun benim için daha masraflı olacağını da eklediler. Bu görüşmeden sonra 625 TL ilk borcu yönetime gönderdim ama parayı geri gönderdiler. hukuk bürosundan konuştuğum kişi mecburen dosya oluşturduklarını, bu dosya açıldıktan sonra belli bir süre içinde dava açmak zorunda olduklarını ve 300 TL yi benim ödemem gerektiğini söyledi.Şunu öğrenmek istiyorum: İcra davası açmadan dosya masrafı adı altında benden para istemeleri yasal mı, eğer icra davası açılırsa dava açılmadan borcu ödemiş olmam ama yönetimin bana parayı geri göndermesi davaya itiraz edersem beni haklı yapar mı, borcu özellikle hukuk bürosunun hesabına göndermem isteniyor ama büro yönetimin yasal olarak vekilliğini yaptığına dair bir belgeyi benimle paylaşmıyor bu durumda başka bir mağduriyet yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

icra takibi yapmadan 300 TL gibi bir rakamın istenmesi yasal olmadığı gibi ödenen paranı iade edilmesi sebebiyle itiraz ederseniz haklı çıkacağınızı da düşünüyorum

Adil

Adil

İstanbul 33. İcra Dairesi tarafından maaş haciz yazısı geldi ve gelen tebligattaki tutar icra md.lüğü IBAN a ödendi. Ancak dosya infaz edilmedi, vatandaş uyap üzerinden e-imzalı olarak dosya kapak hesabı ve dosya infazı için dilekçe yazdım. E-imzalı dilekçem işleme alındı ama 24 gün geçmesine rağmen işlem yapılmadı. E-imzalı dilekçemin icra dairesince cevap verme süresi ne kadardır?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. İcra müdürlüğü kendisine gönderilen talepler için 3 gün içerisinde olumlu yada olumsuz karar vermek zorundadır ama, benim açtığım dava da bile dosya 8 ay sonra icra müdürlüğünden mahkemeye gönderildi. Gecikmeler normaldir. Bizzat giderseniz çözülecektir

Furkan

Furkan

Merhaba 2018 yılında öğrenciyiz abi harçlığımız çıksın gidin konuşun yeter başka bişeye gerek yok diye çok zorlayarak götürüldüğüm güzellik salonundan 12 ay boyunca istediğim zamanlar da solaryum hizmeti almak amacı ile taahhüt imzaladım. İlk ay taksidini ödeyip 2 kez gittim. Çalışanların neden geldin der gibi bakmalarından sıkılıp gelmeyeceğimi beyan ettim hiç bir problem yokken hukuk bürosundan tehditler bulunduran bir haciz mektubu geldi. Bu durumda tüketici olarak haklarım nelerdir? Şimdiden teşekkürler

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Almadığınız hizmetten ötürü sizden ücret talep edemezler. Takibe konulmadan tüketici hakem heyetine başvurup borcunuz olmadığını tespit ettirebileceğiniz gibi takibe girildikten sonra da itiraz ederek takibi durdurabilirsiniz.

Emine

Emine

Av.haci çiçek mesaj atmis çadır int.istemis almamisiz hiç bilgim yok icra açılmış borcumu odemezsem icraya verilmisim bu mesaj ve aranarak tehdit ediliyorum ne yapabilirim çocuklar veya herhangi biri benim adımı vermiş mali almamissa bilemem ben ne ürün gördüm ne bilgi aldım benim cadirla ne alakam diperislr hiç bilgim yok gelen ürünü almamisim zaman emek ve gargo ücretini odeyecekmisim bu manevi şiddet baskı korkutmadir kalp hastasıyım ve duyunca msj okuyunca rahaysizlandim bu konuda lütfen bana yardımcı olun nasıl ve ne yapabilirim lütfen yardimci olun benim TLF nomu verip sipariş verip almayan her borca icra ile alacaklarını ozaman ben sizin TLF.int.siparis vereyim almadı gargo masrafı icra bu kanun bukadarmi boşta yazık bize lütfen bilgi

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

merhaba söylediklerinzden hiç birşey anlamadım.

Suna

Suna

Merhaba bir hukuk bürosu tarafından anneme açılan dosyanın ücreti 12.000₺ olan borç 30.000 küsür olduğu söyleniyor, anneme ve babama evinize hacze geleceğiz tarzından mesajlar ve aramalar geliyor. Bu aramalar avukat değil call center tarafından yapılıyor ne yapabilirim ?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Ses kaydını ve arama kaydını alarak savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Kübra

Kübra

Merhaba . Bankaya kredi borcum vardı bir süre ödeyemedim avukata verilmiş avukata da bir kısım para gönderdim . Fakat yetersiz diyip beni sürekli arayıp telefonda bağırıyolarlar . Haciz işlemi başlatılacak diyorlar Ailemi arıyolar sürekli mesaj atıp beni rahatsız ediyolar. Sizce ne yapmalıyım artık psikolojimi bozdular. Lütfen yardımcı olun bana

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Yazımız da yazdığımız gibi 1 ses kaydı almanız yeterli. savcılığa başvuru yaparsanız işlem görecektir

Taner aksoy

Taner aksoy

Sayın Mehmet Bey; Ben dediğiniz yaptım cimere yazdım sonra beni savcılıktan çagırdılar Genel Soruşturma Bürosunda hukuk bürosunun attığı 5 mesajıda silmemiştim hepsini tek tek gösterdim yakalama kararı çıkartılacak teslim olun gibi mesajları hepsini savcı beye gösterdim ayrıca annemin ve kız kardeşimi de arayıp tehditvari konuşmalar yapmışlardı kı kardeşime atılan mesajıda söyledim onlarında gelip ifade vermesini istedi. Size sorum Mehmet Bey tazminat davası açsam kazanır mıyım ve bu anlattıklarımdan hukuk bürosuna ne yaptırım çıkar.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Kazanırsınız ama çok beklentiniz olmasın

İlhan

İlhan

Merhaba Mehmet bey. Ben geçen yaz bir mağazada taksitli mobilya aldım. Taksitleri ilk başlarda düzenli ödedim sonra işlerimin bozulmasından dolayı 3 taksit geciktirdim. Bana borcumu ödemediğimden dolayı icra geleceğini söylediler hukuk bürosundan ben biraz süre istedim ya da taksitte bağlayın dedim ama hiçbir şekilde yanaşmadılar iki gün içerisinde haciz işlemi başlattığını söylediler ana borcum on bin gönderilen tebligatta 11.650 yazıyor telefonla görüştüğüm avukatlar önce 15.850 oldu bunuda ödemeseniz iki gün içerisinde dosyanız 18 bin olacak dediler. En son 14 bin liraya indirdiler ben sağda solda 12 bin buldum yatırdım 2 bin lirası kaldı bunun için bana biraz süre verin elime geçtiği zaman size getirecem senetlerimi alacam dedim. Ama kabul etmiyorlar ve dosyanızda size belirttiğimiz 18.000 bin üzerinde devam edeceğini söylüyorlar. Ve sürekli mesaj çekiyorlar arıyorlar ben aradığımda hiç dinlemiyorlar bağırıyorlar telefonumu engellediler. Ben ne yapmam gerekiyor bu durumda

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Bilgilerinizi bize iletişim yoluyla bize gönderin toplam borcu sorgulayalım. 10 bin borç 18 bin olmaz.

İsmail

İsmail

Merhaba tanımadığım biri tarafından avukat aracılıgla bana ilamsız icra takibi başlatıldı benim yurtdışında olduğumu 7 gün içinde itiraz edemeyeceğimi tahmin etmişler galiba bende erken dönüş yaptıgım için son anda itiraz ettim borcum yok diye sonra bimer üzerinden dolandırıcılık diye suç duyurusunda bulundum sonuç alabilirmiyim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Bimer üzerinden yaptığınız işlemden sonuç alacağınızı sanmam. Savcılık kanalını denemenizi tavsiye ederim

Murat

Murat

Merhabalar:
İsmim Murat Eşimin ilk eşi zamanında olan bir senet borcundan dolayı. ben ödemek için avukatı barodan bulup aradım taahhüt vermeden aylık taksit şeklinde ödeyeceğimi belirttim. daha sonra eşim işten ayrılınca ödeyemedik. daha sonraları gün içinde icra geliyor geldi gelecek gibi taciz telefonları ve mesajları gelmeye başladı. Ben anlaşarak 1000 tl istediği parayı 750 tl olarak anlaştık. Fakat avukat iban numarası gönderdi Ben şehir dışında olduğumdan şirketteki bir arkadaşımı vakıfbanka gönderip avukatın hesap no suna yatırmasını istedim. Fakat arkadaşım gişe görevlisine belirttiği halde avukatın hesabına değilde, Dosyanın bulunduğu icra dairesinin hesabına yatırmış. Böyle olunca Hukuk bürosundaki çalışanmı avukatmı kimse artık beni aradı. Sesini yükselterek bağırarak çağırarak karşıdaki kişiyi hor ve küçümseyerek konuşmak, hakaret ederek ÖRNEK: (BANA BAK LAN AT KAFALI SANA 750 TL DEĞİL 10750 BORÇ TAKMAYAN ŞEREFSİZDİR) gibi konuşmaya başladı telefonumun kendi özelliği olan arama kayıt özelliğinden bütün konuşmalarını kaydettim.
Bu durumda nasıl bir yol izlemem lazım.
Yatırdığım para dosyamdan düşermi…
Şimdiden çok teşekkür ederim….

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Evet yatırdığınız para düşer dosya borcunuzdan.
Ses kaydını savcılığa verin şikayet dilekçesi ile. Gerisi kolay olacak.

AhmetAl

AhmetAl

Mehmet Bey selamlar.ozel bir bankaya olan 1700 tl borcum nedeniyle hukuk burosu benim yerime babami aramis ve borcu siz odeyin denmis.ben kendilerine suc duyurusunda bulundum fakat takipsizlik karari verildi.calismadigim icin 2020 yilinin ocak ayinda odeyebilirim dedigimde ise aralik 30 a kadar sure taniyolarmis cunku haciz yola cikmis.boyle bir sure mi var?ailemle yasadigim icin evdeki esyalari haciz hakki var mi cunku benim ustume hicbir mal yok.yoksa tamamen goz korkutma midir?benim istedigim sadece biraz sureydi oysa.cevaplariniz icin simdiden tesekkurler..

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. 30 Aralık diye bir süre yok. İsternirse her türlü süre verilebilir.

Rkye

Rkye

Merhaba bugün beni aradılar iki mağaza hesabim icralık olmuş iki bin lira ödemeniz gerekiyo dedıiler zaman isteyince evinize haciz memurunu göndereceğiz dediler snra bir numara aradı evinize geliyoruz icra memuruyum evde kimse varmı diye bana inandırıcı gelmedi hiç şikayet edecem haklımıyım sizce yoksa yanılıyor muyum

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

merhaba. Şikayet ediniz. İcra memuru sizi arayıp geliyoruz evde biri varmı diye sormaz. Soruyu 19 unda sormuşsunuz eminim gelen olmamıştır

Selim

Selim

Mehmet bey merhabalar bana şöyle bir mesaj geldi: SAYIN: SELIM T. TURKCELL A.S BORCUNUZUN ODEMESI YAPILMADIGINDAN DOLAYI DAVANIZ KESINLESMISTIR 23.12.2019 TARIHINDE HAKKINIZDA YAKALAMA KARARINIZ CIKARTILMISTIR. CAGRILDIGINIZ TAKDIRDE EN YAKIN ILCE EMNIYET MUDURLUKLERINE GIDEREK TESLIM OLMANIZ GEREKMEKTEDIR. IRT 0530 243 42 , bu 2 senelik turkcell e borcum dan dolayı geldi, böyle bişey mümkünmüdür? E devlete baktığımda böyle Bi karar göremiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Böyle bir karar yok. Şikayet ediniz. Tehdit içerikli bir mesaj sadece. borç 10 yıllık da olsa bu şekilde mesajın suç olduğunu belirtmek ve bilmek de fayda var

Taner aksoy

Taner aksoy

Merhaba numaradan anladım Ak.. Hukuk bürosu ben cimere yazdım savcılıkdan çağırdılar ifademi verdim savcı bey bu huzur Ve sükun bozma suçuna girer dedi kız kardeşime mesaj atmışlardı onuda ifadeye çağırdı

Salih

Salih

Mehmet bey kalan 2000 mağaza borcumdan dolayı hukuk bürosundan çok TLF geldi iki defa erken kapamada fiyat almak istiyorum öbür gün yok eve geliyoruz diyorlar bugünde annem kefildi evin tapusunun fotosunu attılar WhatsApp dan tapunuz satışa çıkarılacaktır die yazdılar zaten maaş haczin var böyle birşey mümkün mü bu miktara

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Annenizin borcu olmadıkça tapusu satışa çıkarılamaz. Kandırmaca

Ünal

Ünal

Merhaba mehmet bey. İş bankası kresi kartinin borcu 3 ay gecikti. Yasal takio başlamış. Büro beni aradi 7 bin tl lik borcun tamamın kapanması lazım aksi halde maaş haczi konulacak dedi. Bende taksit yapın o şekilde odeyeyim dedom kabul etmediler. Ev haciz gelir bütün eşyaları kaldırırlar dedi. Neden taksit yapmıyorlar. Bilgi alabilir miyim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Taksit yapmak zorunda değil hiç bir avukat. Sizler onlara uymalısınız. Başka tek yol icra dairesine giderek borcu 4 e böldürmektir.

Rabia

Rabia

Merhaba. 2016 yılında eşimin bi bankadan çektiği 10 bin liralık kredi borcu ve aynı bankadan aldığı 4 binlik kredi kartı borcu var. O zamanlar ödemeye başladık ancak bi süre sonra bazı durumlardan dolayı ödeyemedik. 2016 son aylarından beri maaşında haciz var. Bankaya gidiyoruz bizden borç çıktı avukatla anlaşın diyolar. Avukatla anlaşmaya çalışıyoruz borcunuz 24 bin diyo. Maaştan kesilen para borçtan düşmüyo. Faizin faizini kesiyoruz diyolar. Eve 2 3 defa icra geldi o seneden beri. Farklı farklı numaralardan aramaları cabası. En son 13 bin lira gönderin kapatalim borcu dediler ama 10 bin lira toplayabildik borç harç kabul etmediler. Ayın 25ine kadar gün vermişlerdi ama malesef kabul etmediler zamanda vermediler. Banka kabul etmiyo 10 bin lirayı diyolar ama bankaya gidiyoruz borç bizden çıktı diyolar. Napıcağımızı şaşırdık. Cimere şikayette bulundum konu hakkında ama heri dönüş olurmu bilmiyorum. Ne yapmamız gerekiyo ?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

şu durumda yapılacak birşey yok. vatandas.uyap.gov.tr adresinden dosyanızı kontrol edip kapak hesabına bakın. gerçek kapak hesabı neyse dosya odur. Yalnız şikayetlik bir durum yok burda

Salih alpaslan

Salih alpaslan

İyi günler mehmet bey benim de x bir mağazaya borcum var. Ana borcum 6000 civariydi bunun 4500 lirasını maasimdan keserek tahsil ettiler. Kalan 1500 lira için bugün beni 2-3 defa arayip 31000 lira borcunuz dediler bugün haciz işlemi yapılacak evinize dediler. Ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz çok sevinirim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Borç miktarını en iyi uyapta görebilirsiniz. vatandaş uyap dan baktığınızda dosya hesabı görünür

şahin öner

şahin öner

Allah senden razı olsun. En azından vicdanlı insanlarda varmış dedirttiğin için.

Tugay

Tugay

Avukatlık bürosu 5.000 tllik mağaza senet borcundan dolayı haciz geleceğini ve eşyalara el konulacağını evde kimse yok ise polis ve çilingir eşliğinde kapıyı açıp haciz uygulayacağını belirten mesajlar atıyor ve arayıp bu sözlü olarakta söylüyor olabilirmi bu

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Evet olabilir. Ama evdeki hangi eşyaların haczedilebileceğini başka konumuzda yazmıştık inceleyin isterseniz

ramazan yalçın

ramazan yalçın

merhabalar sayın av. Mehmet Değirmenci
bir konuda hakkında danışmak istiyorum.
2004 yılına ait bir telefon faturası borcundan dolayı icra takibi baslatılmış.ilk açılıs tarihi 2004 15 yıl geçmiş 2019 12. ayında dosya yenilenmiş ancak 2004 den beri herhangi ihtar yada baska bir uyarı almadım.tesadufen e devlet uygulamasında gordum bu zaman aşımı süresine girermi yada izlemem gereken yol nedir acaba.tesekkur ederim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Önemli olan 2019 12. ayından önce son haciz işleminin ne zaman yapıldığı. Şayet 10 yıl geçmediyse zamanaşımı kesilmemiştir.

Ömer

Ömer

Merhaba bugün saat 15.00 da evde olun icra memurları evde olmamanız halinde polis ve çilingir yoluyla kapınızı açaçaktır diye mesaj geldi. Bunun gerçeklik payı nedir? Ve bunu suç payı nedir ?
Bilgilendirme için teşekkür ederim

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Genelde tehdit maksatlı oluyor. Mesaja pazar günü cevap verdim. Sanırsam gelen de olmamıştır. Bu mesaj sürekli atılmadıkça suç unsuru yoktur çünkü mesajdaki yazılanlar mümkün ve hukuki

Selin

Selin

Merhaba benim bedaş ile kaçak elektrik ile ilgili icram başlatılmıştı benim olmadığına Dair dilekçe verdim ve olmadığım adrese tebligat yolladılar bunun içinde usulsüz tebligattan dolayı kendilerini şikayette bulundum ve davayı kazandım tekrar tebligat yolladılar olduğum adrese ve bende 7 gün geçmeden itirazda bulundum takip durduruldu 2018 de yapılan bi işlemdi 2019 un son ayında dosya takipsizlikten dolayı kapatıldı ama avukatlar ceza davası açtıklarını hapis el yargılanacağımı eve icra yapıcaklarını gibi gün aşırı msj cektiler bende savcılığa marjları göstererek şikayette bulundum bundan sonraki süreç nasıl olur acaba

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Gerekli herşeyi yapmışsınız zaten. Sizin artık yapmanız gereken bir şey yok. Mesajları savcılık değerlendirerek gerekirse ( gerekmeli) ceza davası için iddianame hazırlayacaktır

Tolunay

Tolunay

Merhaba hocam iyi günler ben yaklaşık 2 sene once maagazadan telefon aldım telefon fiyatı 1250 TL ama ben taksit ile aldım bana 2420 TL ye geldi ve 3 ay ödeyemedim borcum 1600 TL iken 3150 oldu dediler 2 sene geçti simdi 5250 istiyorlar hiç uzlasma gelmiyorlae tehdit ediyorlar ne yapabilirim bu durum karsısında

Düşünür

Düşünür

Merhaba benim bir avm den 250 TL lik borcum vardı ozamanlae küçüktüm ve unuttum o borç şimdi avukatlar arıyor 1500 dediler mesaj attılar hakkınızda yakalatma kararı çıkardık evinizde bulamadık falan neyse bunun 1000 TL sini ödedim 500 kaldı araya pandemi falan zaman girdi 500 ödeyemedim bugün aradılar borcunuz takibe gitti para sıfırlandı tekrar 1500 istiyorlar tehdit ediyor sen görürsün falan öyle birşeye hakları varmı

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

böyle bir hakları yok. vatandaş uyap üzerinden güncel borcunuzu sorgulayıp ödeme yapabilirsiniz. 250 TL çok eski bir borç olmadıkça 1500 TL olmaz

Doğan yılmaz

Doğan yılmaz

Mehmet bey merhaba, kazanç ve gelirinizde artışı süresi içerisinde bildirmediğinizden dolayı hakkınızda icra ceza mahkemesinde 339.madde gereği hapsen tazyik davası açılacaktır mesajı gönderildi. Bu konuda ne yapmam gerekir.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

ilk defa böyle bir mesaj atan hukuk bürosu gördüm. Korkutma maksatlı biraz. Mal beyanında bulunduktan sonra kazancınız artmışsa yada atıyorum ev araba almışsanız icra dairesine bildirin diyor iik 339. maddesi. bu bildirilmezse ve kazancınız hala sizdeyse 10 gün, sizde değilse 1 ay hapis cezası vardır.

Aslı

Aslı

Merhabalar avukat bey bundan 2 ay önce 2000 tl lik bir lazer epilasyon işlemi için bir güzellik merkezi ile anlaştık anlaşırken bana istediğin zaman iptal edebilirsin biz bi ilk seansına başlayalım dediler tek bir seansa girip seans ücretimi ödedim sonra iptal ettirmek istedim hem memnun kalmadım hemde maddi imkanım el vermedi 500 tl cayma bedelini ödeyeceksin dediler bana böyle birşey denmedi anlaşırken deyip telefonları engelledim bir hafta sonra hukuk bürosundan telefonlar almaya başladım 2650 tl ödemeniz gereken borç var saat 3 e kadar ödeyebilirseniz icranızı kaldıracağız ödeyemezseniz icrayı başlatacağız ve borcunuz artmaya başlayacak dediler ben ödeyemedim tabi ödemeyi de düşünmüyorum sonuçta tek seansa girip paramı ödeyip çıkmışım ve bana istediğim zaman bırakabileceğim söylenmiş ben bu süreçte ne yapabilirim 20 yaşındayım üzerime herhangi birşey yok aileme söylemek istemiyorum maddi durumumuz yok bunu ödeyebilecek bu süreçte nasıl bir yol izleyebilirim nasıl kurtulabilirim ben bu durumdan lütfen cevaplar mısınız?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

büyük ihtimalle senet takibi yapacaklar. Bu senet takibine karşı ödeme emri size geldikten sonra 5 gün içerisinde dava açarsanız kazanırsınız. Bu davayı kazanma ihtimaliniz yüksektir. Tebligat geldikten sonra iletişime geçerseniz tekrar yardımcı olmaya çalışım

Volkan

Volkan

Mrb benim de bir sorum olacak cvp larsaniz sevinirim.TUM UYARILARA RAGMEN ODEME YAPMADIGINIZ TESPIT EDILMIS OLUP IIK 339 MADDESI GEREGINCE HAKKINIZDA HAPSEN TAZYIK KARARI CIKARTILACAKTIR.diye 2 dır eşimin tlf böyle bir msj geliyor hukuk bürosundan adam mi öldürdük hapis kararı çıkacak anlamadım borcumuz var 4 yılı aşkın süredir ödeyemiyoruz sadece 1 yere de değil iflas ettim geçimimi bile zor sağlıyorum bu IKK 339 maddesi nedir beni bilgilendiriseniz sevinirim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

BEYANDAN SONRA MAL VE KAZANÇTA OLAN TEZAYÜDÜ BİLDİRMEYEN BORÇLUNUN CEZASI:
(Değişik madde: 31/05/2005-5358 S.K./10.mad)

Sonradan kazandığı malları veya kazancında ve gelirinde vaki tezayütleri bu Kanun mucibince bildirmeye mecbur olan borçlu makbul bir mazereti olmaksızın yedi gün içinde icra dairesine taahhütlü mektupla veya şifahi surette bildirmezse ve bu mal veya kazancı asıl veya bedel itibariyle mevcut olduğu takdirde, on gün; mal veya kazancını asıl veya bedel itibariyle makbul bir sebep olmaksızın elden çıkarmışsa, bir aya kadar disiplin hapsi ile cezalandırılır.

Bu cezalara alacaklının şikâyeti üzerine karar verilir. Kişi, icra takibine konu olan borcu tamamen ödediği takdirde, bu ceza düşer.

Aylin

Aylin

SAYIN AVUKAT MEHMET DEĞİRMENCİ lütfen sorumu cevaplarsanız sevinirim?
SAYIN;…………..TURKCELL Yasal Takip Dosyanıza ait ödeme sağlamadınızdan dolayı 4102021 Nolu ‘UYAP E-HACİZ’ randevunuz BUGÜN (HACİZ İŞLEM SIRASI 3) saat 14:00-15:00 arasında planlanmış olup hacze kabil Mallarınızın kaldırılması için işlem talimatınız alınmıştır.İşlem öncesi bildirim sağlanmıştır.İşlem sırasında covıd tetbirlerinin alınması konusunda hassasiyetli olmasınızı dileriz.F……. S….. Avukatlik Ofisi 0850223…9-023228…. B273
Fatura borcum var daha öncede taksitendirme yaptım bir kısmını ödedim yaklaşık 2500 tl kaldı pandemiden dolayı çalışamadım ve sürekli beni arıyorlar buna benzer bir çok msj atıp duruyorlar. Inanın napıcam hiç bilmiyorum. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam gerekiyor

Admin

Admin

Baştan sona saçma bir mesaj. böyle haciz mesajı da ilk defa görüyorum.

Mustafa

Mustafa

Evve magazindan 2017 yilinda alışveriş yaptım taksitlerimi düzenli ödedim son taksitlerimi öderken mağaza iflas etti küçük bir büro açtılar taksitlerimizi oraya yatırdım ve bitirdim senetlerimi isteyince beni oyalayip vermediler sonra orasi da kapandı ve senetleri alacak muhatap bulamadım.Bugun ise o senetleri ciro edip bir başkasına satmışlar hukuk bürosundan 2 defa msj geldi borcunuz var saat 2 ye kadar ödeme yapın yoksa icraya vericez diye ben ödeme yapmadım 2 gün sonra tekrar msj geldi bu son ihtardir ödemenizi yapın diye bende ödedigim parayı bir daha ödemek istemiyorum ne yapabilirim?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Ciro ettkikleri kişi firmayla bağlantılı kişi ise menfi tespit davası işinizi görür

Cihan Alanbay

Cihan Alanbay

Merhaba avukat bey benim süperonline olan borcum varmış ve faizlerle 1800 tl olmuş bana hukuk bürosundan mesaj geldi borcunuza istinaden gün içinde haciz uygulanacaktır diye evde yoksanız bile polis eşliğinde kapı açılacaktır tarzında bir mesaj attılar aradım bende diyor ki bugün 5e kadar 1 ( bin) tl öderseniz durdururuz işlemleri diyorlar arkadaşını arayıp dosyayı geri getir diyecekmişler Bilgi verirmisiniz

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Mesajı dün yazmışsınız. Eminim gelmemişlerdir. Ama mümkünse borcunuzu elbette ödeyin. Ne tür bir bilgi istiyorsunuz ?

gaye

gaye

Merhabalar ben internet üzerinden idda oynadım yasal olduğu söylediler canlı destekte ama yasal değilmiş yatırdığım 100 tl ile canlı destek benim yerime kuponu oynadı ve bana kazandığımi söylediler ve benden dosya masrafı istediler ben istemedigimi söylediğim halde bana ödemem gerektiği ödemez sem avukat yoluyla alacaklarını söylediler 2 ay sonra bana mesaj atıldi +46727500217 bunun gibi 4 farklı numara dan Syn:Gaye ışılak hakkınızda yasa dışı bahis firması taradından 6.240 TLdava açılmıştır icra yoluna gidilmemesi için ödeme yapınız AYKAN HUKUK aksi taktirde icra işlemi başlatılacaktır. AYKAN HUKUK BÜROSU böyle mesajlar atti bunlar dolandıricimi e devletten hicbir dava açılmamıştır diyor nasil bir yol izlemem gerek lütfen yardımcı olurmusunuz oynadığım sitenin linki …..

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Bu kadar saçma bir sebep görmedim 🙂 Böyle bir şey olmaz. Ayrıca e devletten bakarken dava dosyalarım ayrı icra dosyalarım ayrı gözükür 2 yerden bakın. ama 1. Bu yasal değil 2 böyle bir şey olmaz. Dolandırmışlar hatta sizi

Pınar

Pınar

Merhaba mehmet bey, ben henuz 3 aralık da yani iki gun once, issizlikten dolayi odeyemedigim bir borctan avukatlik oldum. Bu arada uyapdan baktim hangi tarihte icra dosyasi açılmış diye, Bana avukatlik oldugum gun, daha hic ihtar gondermeden ve beni aramadan ablami arayip, hakkim da tutuklama kararı çıktığını ve eve gelip ifademi alacaklarını ve ablamin imzasi olmadigi halde, ablama icra gondereceklerini söylemişler. Bu arada ben detay hali dan hali almistim onu odeyemedim uyap da 3000 yaziyor, avukat 6000 diyor bi de hapis karari cikmis hakkim da ve bu bilgiyu de dosya açıldığı gun ablama veriyorlar sizce ne yapmalıyım

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Uydurma bunlar Pınar hanım. Böyle bir şey olmaz. Aramalara devam ederlerse yapılacaları yazdım. Böyle bir hakları yok.

Ali

Ali

Merhaba bu gün iki kişi evime gelmiş biri avukat diğerini bilmiyorum kapıda eşime bir kağıt vermişler icra müdürlüğünden borcunuzu ödemeseniz evinizdeki eşyaları alcaz diye araştırdım avukat sahte evrak düzenlemiş kendi yazdığı A4 kağıdının üstüne icra müdürü diye imza atmış ben bu avukatı savcılığa şikayet edicem avukat ceza alırmı

Ali

Ali

Merhaba avukat bugün yanında başka bir şahısla evime gelmiş kapıda eşime bir kağıt vermiş A4 kağıdına yazılı icra müdürlüğünden borcunuzu ödemezseniz gelip evdeki eşyaları alacağız son ihtar demiş ve icra müdürü yazmış yerine imza atmış bu sahteciliğe girermi avukatı sahte belgeden dolayı savcılığa şikayet edersem ceza alırmı

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Gelen icra müdürlüğünden bir memur değilse evet

Tayfun

Tayfun

Merhaba. Babam telekomdan bir hat almis ve borcunu odememis telekom da avukata vermis. Babam hatti alirken iletisim numarasi olarak benim numarami vermis. Avukat da bana babama atiyormus gibi borcluymusum gibi su numarali hattinizin borcunu odemedigini icra takibi baslatilacak diye sms atti. Ilk sms den sonra ben borclu degilim bana sms atmayin dememe ragmen farkli zamanlarda 3 kez sms atti. Son aramamda babaniz hatti alirken sizin numaranizi vermis bizde size ulasiyoruz bu msj gelecek tarzi konustu hukuk burosu calisani. Ne yapmam, nasil bir yol izlemem lazim?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Telefon hattı sizin adınıza ise şikayet edin. Hukuk bürosu uyarmak için 1-2 mesaj atabilir. doğru olan da budur bence ama sürekli mesaj atmak icraya dahi vermeden mesajlara boğmak yanlıştır

Serkan Sarıyıldız

Serkan Sarıyıldız

Ben turkcellden 2 tane telefon almistim.annem kanser tanisi koyuldugunda para lazim oldu odeyemedim icranin 1 maasimdan kesiliyo bitmedi daha 2nci icramada baslanmadi.Benibugun avukat aradi avukatta deil kendisi icra memuruymus beni dolandiriliciktan dava etmisler arama kararim cikmis hapis cezasi vermisler bole bisey olabilirmi moralim bozuldu

Serkan Sarıyıldız

Serkan Sarıyıldız

Ben turkcellden 2 tane telefon almistim.annem kanser tanisi koyuldugunda para lazim oldu odeyemedim icraya verildi dosyanın biri baska avukata biri baska avukata verilmis telefon borcumun biri kesiliyor.bu bitmeden ikinceyede gecilmedi maasimdan kesiliyo bitmedi daha 2nci icramada baslanmadi.Beni bugun avukat aradi avukatta deil kendisi icra memuruymus beni dolandiriliciktan dava etmisler arama kararim cikmis hapis cezasi vermisler bende dedimki olsa oderim muhasebecimle gorustum 1ncisi bitsin 2nci icra dosyasina gecilek dendi karsimdaki biz sizi dolandirciliktan mahkemeye verildiniz yok aranmaniz cikti bole bisey olabilirmi moralim bozuldu cok olsa oderim zaten ama yok maasimdan kesiliyor 1nci dosya bittiginde 2nciye gecilcek ama tehtit edip duruyolar

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Hayır böyle bir şey mümkün değil. Bahsettiğimiz tehdit meselesi işte

Burak ozan aşkar

Burak ozan aşkar

Merhaba bugun avukat tarafından aradım turkcell 1200 tl lik borç yüzünden bana sözünüzde durmadıgınız için dosyanız artık savcılığa devredilecektir denildi başka bir hacizim. Var maaştan düzenli kesiliyor savcılık ne alaka çözemedim yardımcı olurmusunuz kolay gelsin iyi çalışmalar

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Taahhüdü ihlal olmadıkça ceza sözkonusu olmaz.

Tarık Ürkmez

Tarık Ürkmez

TEBLIG olan Istanbul 18. 2019/26628 E sayili dosya borcunuzu belirtilen güne kadar ödemediginiz tespit edildiginden muhatap adina tespit edilenTÜM BANKA BLOKE, AKTIF SGK KAYDINA ,ARAÇ ve TAPU haciz islemleri BASLATILMISTIR. Bilgi icin 02129175966’i arayiniz.Bu msj geldi ne yapmalıyım? Hemen hemen 3 günde bir arıyorlar.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Merhaba. Mesajda suç unsuru yok. Sürekli aramaları konusunda ise elbette şikayet hakkınız var

Seda Erdoğan

Seda Erdoğan

Ben bizzat bu gibi yerlerde çalıştım ve gerçekten yapamadım çünkü vicdanı olan, insan olan para için bu işi yapamaz. Avukata devredilen dosyaları hiçbir bilgisi olmadan yalandan verilen yüzeysel eğitimlerle 19-20 yaşında iş arayan gençlere pirim karşılığında aratıyorlar yani siz çağrı merkezi çalışanları tarafından aranıyorsunuz.Ne bir yetkileri ne de bir bilgileri var kendilerine verilen scripten doğaçlama kurgu şekilde pirim almak için hiç acımadan bunları söylüyorlar. Hiçbiri avukat değil çoluk çocuk eğer ailenizden birini arıyorlarsa veya sizi devamlı arayıp mesaj yolluyorlarsa telefonları hiç açıpda sakın sakın muhatap olmayın hiç vakit kaybetmeden savcılığa başvurun, suç duyurusunda bulunun ve Baroya avukatı şikayet edin. Bu tacizin yasalarda yeri yok çünkü.

Doğan

Doğan

Merhaba Mehmet bey,hukuk bürosu tarafından bana gönderilen mesajda;(icra dosyanız yenilenerek Ceza Mahmahkemesine şikayette bulunabileceğimizi,feragat ya da beraat hakkımızı kullanmayarak IIK 76. maddesi gereğince 1 ay ile 3 ay aralığında mahkumiyet isteminde bulunabileceğimizi bildiririz.). Hiçbir şekilde tahhüt vermedim.Ayrıca icra dairesine bir değil iki defa mal beyanı yaptım. Hukuk bürosunun iddia ettiği gibi bir dava açılması mümkün müdür? İlgi ve cevabınıza şimdiden teşekkür ederim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Mal beyanında bulunduysanız ve Gerçeğe aykırı değilse ceza meza çıkmaz. Hukuk bürosunun bu şekilde başvurusu önemli olmaz.

Merve

Merve

Avukat bey iyi günler, İstanbul da yaşamama rağmen tarafıma Sayın ilgili, örnek X plakalı araç ile avrasya tünelinden geçiş yapıldığı ve ücretin ödenmediği tespit edilmiştir. Ödeme yapılmaması durumunda borcunuz ile ilgili yasal işlemler başlatılacak olup detaylı bilgi almak için 02162281733 nolu numarayı arayabilirsiniz. CRIFALACAK
Bu şekilde mesaj geliyor, hatta bugünde Ad&Gt isimli hukuk bürosundan hakkımda icra takibi başlatıldığı ile ilgili mesaj geldi. Yani ne benim aracım var ne üzerime kayıtlı hgs var, ne istanbulda yaşıyorum, atılan mesajlarda sayın diyip başkasının adını yazmışlar. Bu durumda ne yapabilirim. Teşekkür ederim şimdiden.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Numaranızı yanlışlıkla aldıkları aşikar. Yapacağınız birşey yok. Sadece numarada yanlışlık olmuştur.

Doğan

Doğan

Merhaba Mehmet bey; bir bankaya borcumu zamanında ödeyemedim,bankanın hiçbir uzlaşma talebi olmadığı gibi,ne yazıkki anlaşmakta mümkün olmadı.Sonuç olarak aleyhime sonuçlanan mahkeme kararının ardından,bankayı temsil eden hukuk bürosunun anormal rakamlardaki talepleriyle karşı karşıya kaldım.İlgili hukuk bürosu öncellikle İI339. maddeden başladı,bir müddet sonra İI340.maddeyi ileri süren mesajlar atmaya başladı,bir müddet sonra İI76.madde olarak madde yine değiştirildi. Son olarak bu mesajı size yazmama neden olan ensonuncu ileti aynen şöyle:İcra iflas Kanunun 331.maddesi(alacaklıyı kasten zarara uğratmak) uyarınca borç bakiyenizi ödemediğiniz için hakkınızda mahkeme süreci başlatılacaktır.İşlemleri durdurup uzlaşma sağlıyabilmek için dönüş yapınız. Şimdi yardımınıza ihtiyaç duyduğum sorumsa şu: Ne yapabilirim,ne yapmam gerek ?Gerçekten İIK 331.maddeden cezalandırılmam mümkün mü? Yazılarınızdan borçlunun borcunu ödeyemediği için hapse girmesinin sözkonusu olmağını biliyorum. Peki sizin yasanın ruhunu doğru olarak ve aydınlatıcı olarak izah etmenize rağmen, adında hukuk olan bürolardaki çalışanların bunun bilmemesi mümkün olabilirmi? Saygılarımla.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Alacaklıya zarara uğratmak vs neredeyse hiç çıkmayan cezadır. Hukuk bürosu böyle mesajlar ile zorlama yoluna gitmeye çalışıyor. Sürekli SMS yada arama yapılması yanlış ve bu konuda şikayete gidilebilir. Ama hukuk bürosunun gerçekten bu davaları AÇMAYA hakkı vardır. Kazanmaya gelince somut sebep ve deliller gerekir

Doğan

Doğan

Merhaba Mehmet bey, Bilgi ve birikimini paylaşabilen iyi ve güzel insanların olması,özverili çabalarla dayanışmanın en olağanüstü örneğini sunan sizin gibi hukukçuların varolması,farkındalık yaratmanız;emin olun ben ve benim gibi insanların yaşadığı bu zorlu süreçte derin bir minnatarlık ve saygıyı hakediyor. Sorularıma ya da sorulara
verdiğiniz her bir yanıt için asla unutulmayacak vefa ve minnet hislerimi bilmenizi ister,çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

Hazel

Hazel

2017 yılında turkcel faturalı hattım vardi ve cihazda almıştım ödeyemediğim için avukatlık oldum cihazı ödüyorum bitti ancak simdi bana birde hat icin 2 aylık toplam 11 tl olan borca 700 kusur bir fatura çıkarmışlar öncesinde ise hiç bilgi verilmedi haberim bile yok ne yapmalıyım

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

İtiraz süreniz geçmediyse itiraz edin. Mutlaka işe yarar

Ramazan

Ramazan

Mrb,10 yıl önce ölen babam için ozamanki sabit hatlı telefon için 300 tl borç varmış, bir hukuk bürosu tarafından arandım,borcun tamamını ödememi istediler,ben ise benim haricimde 3 mirasçı kardeşimin olduğunu ve benim payıma düşen kısmı ödeyebileceğimi söyledim.
Karşı taraf benden başka hiçbir kardeşimden olumlu bir cevap alamamış ki tüm borcu benim ödememi yoksa icra vs. Uğrayacağımı söyledi.
Ben ne yapmalıyım, kardeşlerimle konuşmuyoruz, hukuk bürosu ne zarar verebilir bana. 300 tl lik alacak için

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

10 yıldan fazla olmuşsa zamanaşımına uğramıştır zaten. Öbür türlü 300 TL için verilebilecek bir zarar yok. Haciz yapılır ancak

Akif altaş

Akif altaş

…alacak yönetimden aradıklarını borçu bugün ödemezsem hacze geleceklerini söylediler.üstelik babamı ve köy muhtarını da arayıp yarın icraya geleceklerini ve borçumu söylemişler babama dahesap numaralarını atmışlar.işin ilginç yanı dosyam takipsizlik sonuçu kapalı savcılığa suç duyurunda bulundum.ceza alırlar mı

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Babanıza borcun söylenmesi özel hayatın gizliliği suçudur

Ramazan

Ramazan

Sorduğum soru nereye gitti ya

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Sorduğunuz soru neydi

Recep

Recep

Sayın yetkili ben 2016 birine kefil oldum 2020de varlık fonundan icra geldi maaşım ve beni her aradıklarında beni kefil olduğum kişi diye adımı söylüyorlar acaba bankaya verilmiş telefon numarası üzerinden bana haciz gelmiş ola bilirimi böyle bişey olurmu telefon numarası benim ama başkasını yani her aradıklarında kredi çekeni soruyorlar ve bana telefon numaramdan icra koya bilirlermi

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Telefon numarasından icra konulamaz

selda

selda

SN…. Tüketici kanununa aykiri davranarak almadiginiz kargonuz sebebi ile firmanin olusan kargo gönderim bedeli ve zararindan dolayi faiz, avukat, vekalet ücreti, dosya masraflari eklenerek icra takibi baslatilacaktir. Bu asamada banka hesaplari, tasinir, tasinmaz mallariniz ve evinize icra maarifeti ile haciz islemi yapilabilir. Lütfen en kisa sürede bizimle 08:30 17:30 mesai saatleri icerisinde iletisime gecmeniz rica olunur. 0(212) 82Av. Haci …
böle bir mesaj geldi bu şekilde almadığım bir ürün için dava edilebilirmiyim? bide size hesap numarası vercez oraya atın ürünün ücretini diyor yoksa 2000 tl ödemek zorundasınız diyor 1 sene gecti üzerinden

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Böyle bir şey söz konusu değil. Bu tarz haberler bu ara sık sık soruyor. Tüketici kanununda böyle bir hüküm olmadığı gibi sizler 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Böyle mesajlara itibar etmeyin. Diyelim icra takibi başlatıldı. 1 itirazınıza bakar.

Cyda Dnz

Cyda Dnz

Merhaba, ocak 2021de instagram dmden yazışarak ürün siparişinde bulundum. Kapıda ödeme secenegi ile. Ürün bana geldiğinde adreste bulunmadıgım için geri gitmiş ve satıcıya iade olmuş. Ancak dün tarafıma bir avukatlık bürosundan mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde icra haciz işlemi uygulanacaktıt diye bir mesaj geldi. Avukaktlık ofisini aradığımda Kargo size gelmiş siz kabul etmemişsiniz 95tl ödeme yapacaksınız diyorlar.
Şimdi ben yapmalıyım. İstedikleri parayı vermezsem hukuki islem başlatabiler mi?
Gönderilen smside kopyalıyorum.
Sayin C……., mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Interaktif Hukuk Ofisi- Av. Gökhan Öz…… 021294…. http://www.inte…...

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Hayır bunu ödemek zorunda değilsiniz. Hatta böyle birşey talep edilemez

Uğur

Uğur

Cyd dnz in başına gelen aynı banada geldi , Facebook tan gördüğüm bir ürünü istedim ve adresime gelmiş sonra bu ürünün sahte olduğunu düşündüm ve ürünü istemedim. Teslim almadım sonra interaktif hukuk bürosu av. Göktan özdemir adına bir bayan aradı oncesindede mesaj geldi hakkımda haciz davası açılacakmış o ürünün kargo parası ve av. Ucreti 93 tl vermem gerekiyormuş.. Bende vermemek için direniyorum, üründe sahte idi sonuç ne olur acaba ?

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Takip başlatıldığında itiraz etmeniz gerekli ve yeterlidir bundan bir şey çıkmaz

Muhammet

Muhammet

Ayni hukuk bürosundan banada mesaj geldi, 2 sorum olacak bu şekilde hiçbir sozlesme olmadan icra büroları icra taleplerini nasil kabul edebiliyor, kisisel verilerimizi izniniz olmadan nasıl bu şekilde paylaşarak SMS alabiliyorlar
Saygilarimla

Admin

Admin

Herkes elinde hiçbir belge olmadan karşısındakini icra takibine koymak da Özgür. İcra müdürü elinde belge var mı diye soramaz

Hilal

Hilal

Banada aynı kişiden aynı mesaj geldi. Hatta aynı ücret, tamamen dolandırıcılık, korudukları ve parasını almak istedikleri şirket zaten dolandırıcı

levent kara

levent kara

merhabalar
benım 3 bankaya borcumdan dolayı su an hacizlik oldum ve avukatlik ve varlik sirketleri is yerime maas hacizi gonderdiler. gondermelerinde bir sorun yok calisan oldugum icin ancak benim adima iki tane hat var biri ben digerini esim kulaniyor. hem maas hacizi cekilen avukatlik burosu hem de maas hacizinde sira beklemede olan her gun ya arama yapiyorlar ya da mesaj atiyorlar. benim cebe atmalarinda da sorun degil ama hanimin kulandigi hat a da geldiginde ben haimla basliyorum bu sefer kavga etmeye ve artik bu durumdan nerdeyse bosanma durumuna geldik . bunu nasil engeleye bilirim veya durdura bilirim. telefondan bilinmeyen aramalari esimin telefondan engeledim ama sms ler numera olarak degil direk isim olarak geldiginden engelenemiyor.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Savcılığa şikayet hakkınız var. Sürekli gönderilen mesajlardan ötürü

levent kara

levent kara

merhabalar
benım 3 bankaya borcumdan dolayı su an hacizlik oldum ve avukatlik ve varlik sirketleri is yerime maas hacizi gonderdiler. gondermelerinde bir sorun yok calisan oldugum icin ancak benim adima iki tane hat var biri ben digerini esim kulaniyor. hem maas hacizi cekilen avukatlik burosu hem de maas hacizinde sira beklemede olan her gun ya arama yapiyorlar ya da mesaj atiyorlar. benim cebe atmalarinda da sorun degil ama hanimin kulandigi hat a da geldiginde ben haimla basliyorum bu sefer kavga etmeye ve artik bu durumdan nerdeyse bosanma durumuna geldik . bunu nasil engeleye bilirim veya durdura bilirim. telefondan bilinmeyen aramalari esimin telefondan engeledim ama sms ler numera olarak degil direk isim olarak geldiginden engelenemiyor.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Savcılığa şikayet hakkınız var. Sürekli gönderilen mesajlardan ötürü

Okan K.

Okan K.

Hocam cok sagolun. İyiki sizler varsonız. Bende de suan aynı sorum var. Av. Gö.. öz… hukuk bürosundan gelen mesaj. Şu Oruclu ramazan gününde Allah razı olsun.

Okan K.

Okan K.

Hocam cok sagolun. İyiki sizler varsonız. Bende de suan aynı sorum var. Av. Gö.. öz… hukuk bürosundan gelen mesaj. Şu Oruclu ramazan gününde Allah razı olsun.

Saadet

Saadet

Merhaba avukat bey benim bi bankaya kredi kartı borcum var yaklaşık 1 yıldır hiç ödeme yapamadım çalışmıyorum borcum hukuk bürosunda mesaj atıp arayıp duruyolar ama benim bi gelirim de üstüme herhangi bi mal varlığı da yok. Borcum takipte ama icra davası açılmamış. Sorum şu acaba ben bi işe girince mi maaşımdan kesinti yaparlar yoksa üstüme bisey olmadığında da icra yapabilirler mi

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

İcra takibi üstünüze kayıtlı birşey olmasa da başlatılabilir

Saadet

Saadet

Merhaba avukat bey benim bi bankaya kredi kartı borcum var yaklaşık 1 yıldır hiç ödeme yapamadım çalışmıyorum borcum hukuk bürosunda mesaj atıp arayıp duruyolar ama benim bi gelirim de üstüme herhangi bi mal varlığı da yok. Borcum takipte ama icra davası açılmamış. Sorum şu acaba ben bi işe girince mi maaşımdan kesinti yaparlar yoksa üstüme bisey olmadığında da icra yapabilirler mi

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

İcra takibi üstünüze kayıtlı birşey olmasa da başlatılabilir

ahmet

ahmet

öncelikle allah sizden ve sizin gibi vatandaşa karşılıksız destek veren hukukçulardan razı olsun.Ben 2000 li 2001 li yıllardan eski eşimin kullanmış oldugu bir telefon hattından dolayı 2 yıl içinde ara ara şenol hukuk diye bir hukuk bürosondan aranıyordum daha doğrusu mesaj atıyorlardı ancak en son 2 ay önce arayan bir elemanı borcum oldugunu ve indirimden yararlanıp bunu 175 tl olarak ödeyebileceğimi ve dekontu da kendilerine watsaap üzerinden atmam gerektiğini söyledi ve 4 gün içinde ödemem gerektiğini söyledi bende dediği gibi borcu ödedim dekonta ne için olduğunuda açıklama kısmında yazdım aradan 2 ay geçti bu sabah tekrar bana mesaj attılar ve bu seferde varlık şirketi ödeme tutarını kabul etmemiş bana uzlaşma mesajı atmışlar ödeme ve sulh diye içeriği olan bir mesaj lütfen bana bu konuda yardımcı olurmusunuz hakkınız da hukuki süreç başlamış olup acil ödeme için numara bırakmış nasıl bir yol izlemem gerek allah rızası için yardımcı olursanız sevinirim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Önceki yaptığınız ödeme ve mesaj kayıtları duruyor mu borcun kapanacağına dair

ahmet

ahmet

öncelikle allah sizden ve sizin gibi vatandaşa karşılıksız destek veren hukukçulardan razı olsun.Ben 2000 li 2001 li yıllardan eski eşimin kullanmış oldugu bir telefon hattından dolayı 2 yıl içinde ara ara şenol hukuk diye bir hukuk bürosondan aranıyordum daha doğrusu mesaj atıyorlardı ancak en son 2 ay önce arayan bir elemanı borcum oldugunu ve indirimden yararlanıp bunu 175 tl olarak ödeyebileceğimi ve dekontu da kendilerine watsaap üzerinden atmam gerektiğini söyledi ve 4 gün içinde ödemem gerektiğini söyledi bende dediği gibi borcu ödedim dekonta ne için olduğunuda açıklama kısmında yazdım aradan 2 ay geçti bu sabah tekrar bana mesaj attılar ve bu seferde varlık şirketi ödeme tutarını kabul etmemiş bana uzlaşma mesajı atmışlar ödeme ve sulh diye içeriği olan bir mesaj lütfen bana bu konuda yardımcı olurmusunuz hakkınız da hukuki süreç başlamış olup acil ödeme için numara bırakmış nasıl bir yol izlemem gerek allah rızası için yardımcı olursanız sevinirim.

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Önceki yaptığınız ödeme ve mesaj kayıtları duruyor mu borcun kapanacağına dair

Sedef

Sedef

Benim anneme bir mesaj geldi hıc bir sekılde anlamadık nedır acbaa bu? Tedarikçi firma ile yapmıs oldugunu online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satıs sözleşmesi sebebiyle borcunuz hukuk büromuzda devredilmiştir diyor anlamadm ama bu ne demek biz bir seyı onaylamadık ki

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Kandırmaca bu. Bakmayın dert etmenize gerek yok bunları

Sedef

Sedef

Benim anneme bir mesaj geldi hıc bir sekılde anlamadık nedır acbaa bu? Tedarikçi firma ile yapmıs oldugunu online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satıs sözleşmesi sebebiyle borcunuz hukuk büromuzda devredilmiştir diyor anlamadm ama bu ne demek biz bir seyı onaylamadık ki

Av. Mehmet Değirmenci

Av. Mehmet Değirmenci

Kandırmaca bu. Bakmayın dert etmenize gerek yok bunları

Pınar Ö.

Pınar Ö.

Merhabalar, bana interaktif hukuk bürosu diye bir yerden mesaj geldi ve 5 ay önce bir internet alışverişi yaptigimi ve neden belirtmeden geri iade ettiğim için kargo ücretlerini ve dosya masraflarını ödemem gerektiğini odemedigim takdirde icra işlemi başlatacaklarını söylediler bununla ilgili mesafeli satış sözleşmesi dediler fakat bahsi geçen yerin dolandırıcı olduğunu ve ürünün dışında anlamsız birşey gönderdiklerini söylememe rağmen ödemeyi yapmam gerektiğini söylediler arkasına ödeme yaptım malesef ve bana dosya kapandı diye mesaj geldi fakat ibraname gondermediler muhtemelen sonunda yine dolandırıldım bu durumda ne yapabilirim

Admin

Admin

Fazla ödediğiniz bir ücret varsa bunun için şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca e devletten dosyanız dahi açılmamıştır. İcra dosyalarım kısmına bakın orda belli olur. Bu ödenen ücret elbetteki boşa ödenmiştir. Çünkü böyle bir alacak hakları yok

Pınar Ö.

Pınar Ö.

Merhabalar, bana interaktif hukuk bürosu diye bir yerden mesaj geldi ve 5 ay önce bir internet alışverişi yaptigimi ve neden belirtmeden geri iade ettiğim için kargo ücretlerini ve dosya masraflarını ödemem gerektiğini odemedigim takdirde icra işlemi başlatacaklarını söylediler bununla ilgili mesafeli satış sözleşmesi dediler fakat bahsi geçen yerin dolandırıcı olduğunu ve ürünün dışında anlamsız birşey gönderdiklerini söylememe rağmen ödemeyi yapmam gerektiğini söylediler arkasına ödeme yaptım malesef ve bana dosya kapandı diye mesaj geldi fakat ibraname gondermediler muhtemelen sonunda yine dolandırıldım bu durumda ne yapabilirim

Admin

Admin

Fazla ödediğiniz bir ücret varsa bunun için şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca e devletten dosyanız dahi açılmamıştır. İcra dosyalarım kısmına bakın orda belli olur. Bu ödenen ücret elbetteki boşa ödenmiştir. Çünkü böyle bir alacak hakları yok

Ebrar

Ebrar

Merhaba 1 hafta önce anlam veremediğim bi mesaj geldi telefonuma bi avukat tarafından Sayin ***** , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz… gibi ben intenet yada kapıda ödeme alış verişlerimde hep nakit odelerim sadece bi defa instagramdan siparişi verdiğim esortman kapıdan geri döndü hastanede olduğum için edevletten baktım icralık bi durum yok şimdi ben ne yapmalıyım bana bi yol gösterebilir misiniz??

Admin

Admin

Merhaba birşey yapmanıza gerek yok. Böyle bir alacak şekli yok. Bunu icraya bile koymazlar. Oldu ki koyuldu, bu defa sizin itiraz haklarımız var.

Ebrar

Ebrar

Merhaba 1 hafta önce anlam veremediğim bi mesaj geldi telefonuma bi avukat tarafından Sayin ***** , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz… gibi ben intenet yada kapıda ödeme alış verişlerimde hep nakit odelerim sadece bi defa instagramdan siparişi verdiğim esortman kapıdan geri döndü hastanede olduğum için edevletten baktım icralık bi durum yok şimdi ben ne yapmalıyım bana bi yol gösterebilir misiniz??

Admin

Admin

Merhaba birşey yapmanıza gerek yok. Böyle bir alacak şekli yok. Bunu icraya bile koymazlar. Oldu ki koyuldu, bu defa sizin itiraz haklarımız var.

Ayten

Ayten

Merhabalar ben bundan 6 ay evvel bir mont siparişi verdim 180 lira değerinde fakat yorumları okuyunca sitenin güvenli olmadığını anladım gece 23civari sipariş verdim ertesi günü iptal etmek istediğini yazdım cevap verilmedi gece mesajıma cevap yazdılar kargonuz yola çıktı diye bende dedim sevda kargoyla gönderim gelmesini istiyorm dedim şeffaf kargoları kal.amis ptt kargoyla gönderim dedim ben calisiyorum evde kimse olmaz ben ilçedeyim ptt alırım diye söyledim sonra kargo geri gitmiş şimdi beni arıyorlar int….. if avukatlık burasundan 100 lira kargo parası avukatlık ücretini ödemezseniz icraya vericez diyor benim aldığım sitenin ismi bile değişmiş bende n doylediginiz siteden alışveriş yapmadım ben dedim

Admin

Admin

Tüm diğer mesajlar gibi. Cevabım aynen geçerlidir.

Ayten

Ayten

Merhabalar ben bundan 6 ay evvel bir mont siparişi verdim 180 lira değerinde fakat yorumları okuyunca sitenin güvenli olmadığını anladım gece 23civari sipariş verdim ertesi günü iptal etmek istediğini yazdım cevap verilmedi gece mesajıma cevap yazdılar kargonuz yola çıktı diye bende dedim sevda kargoyla gönderim gelmesini istiyorm dedim şeffaf kargoları kal.amis ptt kargoyla gönderim dedim ben calisiyorum evde kimse olmaz ben ilçedeyim ptt alırım diye söyledim sonra kargo geri gitmiş şimdi beni arıyorlar int….. if avukatlık burasundan 100 lira kargo parası avukatlık ücretini ödemezseniz icraya vericez diyor benim aldığım sitenin ismi bile değişmiş bende n doylediginiz siteden alışveriş yapmadım ben dedim

Admin

Admin

Tüm diğer mesajlar gibi. Cevabım aynen geçerlidir.

Baris G.

Baris G.

Sayin B**** E**** , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int… Hukuk Ofisi- Av. Gök…. Öz.. 0******** http://www……….
B028

Diye bir mesaj aldim, yalniz siparis edilen urun ve gelen urun farkli oldugundan urunu almamistim, miktar 90-100 lira bir sey degil ancak bu bir dolandiricilik midir yoksa gercekten odemeli miyim bunu anlayamadim. Beni aydinlatabilir misiniz?

Baris G.

Baris G.

Arkadas bu bedelin kargo bedeli ve avukat ucreti oldugunu, 93 lira istedigini ve go…. öz… e ait oldugunu soyledigi bir iban atti bana bu arada.

Baris G.

Baris G.

YAPI KREDI BANKASI GOK…. OZ…..
TR ************************** (IBAN) DOSYANIN KAPANMASI ICIN LUTFEN YUKARIDA KI IBANA 93 TL YATIRINIZ.
INT….. HUKUK BUROSU
B028

Admin

Admin

Merhaba bir çok soruda sorulduğu ve cevaplandığı gibi böyle bir alacak şekli yok. ödeme zorunda değilsiniz.

Baris G.

Baris G.

Cok teşekkür ederim.

Baris G.

Baris G.

Sayin B**** E**** , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int… Hukuk Ofisi- Av. Gök…. Öz.. 0******** http://www……….
B028

Diye bir mesaj aldim, yalniz siparis edilen urun ve gelen urun farkli oldugundan urunu almamistim, miktar 90-100 lira bir sey degil ancak bu bir dolandiricilik midir yoksa gercekten odemeli miyim bunu anlayamadim. Beni aydinlatabilir misiniz?

Baris G.

Baris G.

Arkadas bu bedelin kargo bedeli ve avukat ucreti oldugunu, 93 lira istedigini ve go…. öz… e ait oldugunu soyledigi bir iban atti bana bu arada.

Baris G.

Baris G.

YAPI KREDI BANKASI GOK…. OZ…..
TR ************************** (IBAN) DOSYANIN KAPANMASI ICIN LUTFEN YUKARIDA KI IBANA 93 TL YATIRINIZ.
INT….. HUKUK BUROSU
B028

Admin

Admin

Merhaba bir çok soruda sorulduğu ve cevaplandığı gibi böyle bir alacak şekli yok. ödeme zorunda değilsiniz.

Baris G.

Baris G.

Cok teşekkür ederim.

Gonca Güven

Gonca Güven

7 ay önce kabul etmediğim bir kargo için icra takibi başlatacağını ve hesap numarası veren mesajı aldım..int… hukuk bürosu avukat Gö… Öz…. den geldi…Kargo ihtiyacım olan zamanda gelmedi..22 gün sonra geldi..kabul etmedim…şimdi 40 tl kargo ücreti ve takip ücreti 93 tl ödemezsen icraya vereceğiz hesapların bloke evine haciz diyor…Mesafeli sözleşme imzalamadım..instegramda bir satış sitedinden verdiğim sparişti.ne yapmalıyım…

Admin

Admin

Gonca hanım sorulan tüm sorular aynı. Yorumlarda da görebilirsiniz. Rahat olun. Böyle bir aacak talep edilemez. Edilse dahi itiraz edin.

mustafa

mustafa

Bence bu avukatlık firmasına dolandırıcılıktan dava açılması gerek miyor mu?

Admin

Admin

Yorum yapmam doğru olmaz

Gonca Güven

Gonca Güven

7 ay önce kabul etmediğim bir kargo için icra takibi başlatacağını ve hesap numarası veren mesajı aldım..int… hukuk bürosu avukat Gö… Öz…. den geldi…Kargo ihtiyacım olan zamanda gelmedi..22 gün sonra geldi..kabul etmedim…şimdi 40 tl kargo ücreti ve takip ücreti 93 tl ödemezsen icraya vereceğiz hesapların bloke evine haciz diyor…Mesafeli sözleşme imzalamadım..instegramda bir satış sitedinden verdiğim sparişti.ne yapmalıyım…

Admin

Admin

Gonca hanım sorulan tüm sorular aynı. Yorumlarda da görebilirsiniz. Rahat olun. Böyle bir aacak talep edilemez. Edilse dahi itiraz edin.

mustafa

mustafa

Bence bu avukatlık firmasına dolandırıcılıktan dava açılması gerek miyor mu?

Admin

Admin

Yorum yapmam doğru olmaz

Mervemse

Mervemse

av öz…. g… öz…. yerinden bana mesajlar geliyor eviniz haciz gelecek banka hesapları bloke edilecek ne yapmalıyım nolur bilgi verin

Admin

Admin

Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Zira hiç bir şey yapamazlar. Önce icra takibi yapmalılar.İcra takibi yaparlarsa itiraz hakkınız mevcut. Zaten ondan sonra da dosya bitiyor

Mervemse

Mervemse

av öz…. g… öz…. yerinden bana mesajlar geliyor eviniz haciz gelecek banka hesapları bloke edilecek ne yapmalıyım nolur bilgi verin

Admin

Admin

Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Zira hiç bir şey yapamazlar. Önce icra takibi yapmalılar.İcra takibi yaparlarsa itiraz hakkınız mevcut. Zaten ondan sonra da dosya bitiyor

Fatma Çolak

Fatma Çolak

Merhabalar;
Bende ekim 2020 tarihinde Instagram da görmüş olduğum bir butikten begendigim hırka siparişini sayfalarında belirttikleri wahatsapp sipariş hattı üzerinden sipariş verdim, Ancak gelen urun farklı bir ürün olması nedeniyle kargoya teslim almadan anında iade ettim. Şimdi bana bir avukatlık bürosundan borcumu ödemediği takdirde haciz işlemi uygulanacağı yönünde mesaj geldi. Mesaj aynen şu şekildedir.

” Sayin FATMA ÇOLAK , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. In…… Hukuk Ofisi- Av. G… Öz… 021293… www w ……. com
B028″
Herhangi bir satış sözleşmesi imzalamadım iade için de bir ücret alınacağına dair tarafıma bir bilgi verilmemiştir. Üstelik sipariş oluşturduğum wahatsapp numarası da şu anda kullanım dışı. Yani kısaca dolandirildim ve alamadığım bir ürün için 93 TL bir para istenilmektedir avukatlık bürosu tarafından.
Ne gibi bir işlem yapabilirim bilgi verirseniz cok sevinirim.

Admin

Admin

Fatma hanım yorumlarda da görebileceğiniz bu mesaj bir çok kişiye gidiyor. itibar etmeyin. Böyle bir icra takibi başlatılırsa itiraz hakkınız mevcut. Bu yasal bir alacak değil

Latife

Latife

Sayın admin bu yasal değilse icra takibi nasıl başlatılabılır. Onu anlamış değilim. Bu isimle 3 avukat var diğer ikisine denk geldim aradım. Sizede mi mesaj geldi. Bizimle ilgisi yok biz değiliz. Şeklinde bıkkın bir cevap aldım. Herkese gştmiş mesaj belliki biçok kişi aramış. Yasal değilse nasıl böyle bişey yapabiliyor. Hukukada açıkçası güvenim yok. Çok boşluklar var. Çoğu yerde dolandırıcı ceza almıyor kişiler zararıyla kalıyor ortada.

Admin

Admin

Yasal değil ama yasak da değil. İcra takibi başlatılır ve borçlu itiraz etmezse dosya kesinleşir ve haciz konulur.

Fatma Çolak

Fatma Çolak

Merhabalar;
Bende ekim 2020 tarihinde Instagram da görmüş olduğum bir butikten begendigim hırka siparişini sayfalarında belirttikleri wahatsapp sipariş hattı üzerinden sipariş verdim, Ancak gelen urun farklı bir ürün olması nedeniyle kargoya teslim almadan anında iade ettim. Şimdi bana bir avukatlık bürosundan borcumu ödemediği takdirde haciz işlemi uygulanacağı yönünde mesaj geldi. Mesaj aynen şu şekildedir.

” Sayin FATMA ÇOLAK , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. In…… Hukuk Ofisi- Av. G… Öz… 021293… www w ……. com
B028″
Herhangi bir satış sözleşmesi imzalamadım iade için de bir ücret alınacağına dair tarafıma bir bilgi verilmemiştir. Üstelik sipariş oluşturduğum wahatsapp numarası da şu anda kullanım dışı. Yani kısaca dolandirildim ve alamadığım bir ürün için 93 TL bir para istenilmektedir avukatlık bürosu tarafından.
Ne gibi bir işlem yapabilirim bilgi verirseniz cok sevinirim.

Admin

Admin

Fatma hanım yorumlarda da görebileceğiniz bu mesaj bir çok kişiye gidiyor. itibar etmeyin. Böyle bir icra takibi başlatılırsa itiraz hakkınız mevcut. Bu yasal bir alacak değil

Latife

Latife

Sayın admin bu yasal değilse icra takibi nasıl başlatılabılır. Onu anlamış değilim. Bu isimle 3 avukat var diğer ikisine denk geldim aradım. Sizede mi mesaj geldi. Bizimle ilgisi yok biz değiliz. Şeklinde bıkkın bir cevap aldım. Herkese gştmiş mesaj belliki biçok kişi aramış. Yasal değilse nasıl böyle bişey yapabiliyor. Hukukada açıkçası güvenim yok. Çok boşluklar var. Çoğu yerde dolandırıcı ceza almıyor kişiler zararıyla kalıyor ortada.

Admin

Admin

Yasal değil ama yasak da değil. İcra takibi başlatılır ve borçlu itiraz etmezse dosya kesinleşir ve haciz konulur.

Ahmet Demir

Ahmet Demir

Merhaba. Kapıda ödemeli ürün satan bir firma şu sözleşmeyi onaylatarak ürün gönderiyor. Sonra ürün teslim alınmadığında bir hukuk bürosu o malum mesajları cep telefonlarına gönderiyor. Sorularım :
1. Bu sözleşme geçerli midir, satıcının bunu isteme hakkı var mıdır?
2. “Hukuk bürosu” bu işi hangi aşamaya kadar götürebilir ve ne kadar maddi kayba yol açar?

DİKKAT: Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade edilen paketler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir. Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları, ve alıcının beyan ettiği TC. Kimlik Numarası, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP / MAC ADRESİ) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo, ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebebleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır. Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini ………………Ticaret A.Ş FİRMA sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder.

Müşterinin T.C. Kimlik numarası yanlış veya eksik ise yalan beyandan ayrıca dava açılacak olup, bu gibi durumlarda savcılıkdan onay görüşmesi için kullanılan telefon numarasının sahibinin T.C. kimlik numarası alınarak, o kişiye dava açılacaktır.

Bu durumda Tüm avukat, dava hukuki borçlar ALICIYA aittir.

Admin

Admin

1. Bu sözleşme geçerli midir, satıcının bunu isteme hakkı var mıdır?
Böyle bir sözleşme saçmalıktan ibaret. Kesinlikle geçerli değil. Firmalar kafalarına göre istediklerini yazıyorlar
2. “Hukuk bürosu” bu işi hangi aşamaya kadar götürebilir ve ne kadar maddi kayba yol açar?
İtiraz etmezseniz her işlemi yapabilirler

Ahmet Demir

Ahmet Demir

İtirazı bize tebellüğ ettiği zaman mı , yoksa mesaja karşılık olarak mı ve ne şekilde yapmamız lazım?

Admin

Admin

Size ödeme emri geldiği zaman itiraz edebilirsiniz. İtirazı size ödeme emrini gönderen icra dairesine yapacaksınız. Sitede itiraz için örnek dilekçe mevcut

Ahmet Demir

Ahmet Demir

Merhaba. Kapıda ödemeli ürün satan bir firma şu sözleşmeyi onaylatarak ürün gönderiyor. Sonra ürün teslim alınmadığında bir hukuk bürosu o malum mesajları cep telefonlarına gönderiyor. Sorularım :
1. Bu sözleşme geçerli midir, satıcının bunu isteme hakkı var mıdır?
2. “Hukuk bürosu” bu işi hangi aşamaya kadar götürebilir ve ne kadar maddi kayba yol açar?

DİKKAT: Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade edilen paketler, firma tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir. Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları, ve alıcının beyan ettiği TC. Kimlik Numarası, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP / MAC ADRESİ) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo, ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebebleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır. Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini ………………Ticaret A.Ş FİRMA sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder.

Müşterinin T.C. Kimlik numarası yanlış veya eksik ise yalan beyandan ayrıca dava açılacak olup, bu gibi durumlarda savcılıkdan onay görüşmesi için kullanılan telefon numarasının sahibinin T.C. kimlik numarası alınarak, o kişiye dava açılacaktır.

Bu durumda Tüm avukat, dava hukuki borçlar ALICIYA aittir.

Admin

Admin

1. Bu sözleşme geçerli midir, satıcının bunu isteme hakkı var mıdır?
Böyle bir sözleşme saçmalıktan ibaret. Kesinlikle geçerli değil. Firmalar kafalarına göre istediklerini yazıyorlar
2. “Hukuk bürosu” bu işi hangi aşamaya kadar götürebilir ve ne kadar maddi kayba yol açar?
İtiraz etmezseniz her işlemi yapabilirler

Ahmet Demir

Ahmet Demir

İtirazı bize tebellüğ ettiği zaman mı , yoksa mesaja karşılık olarak mı ve ne şekilde yapmamız lazım?

Admin

Admin

Size ödeme emri geldiği zaman itiraz edebilirsiniz. İtirazı size ödeme emrini gönderen icra dairesine yapacaksınız. Sitede itiraz için örnek dilekçe mevcut

Osman alaca

Osman alaca

Merhaba avukat bey. Ben şubat ayında Facebook ta bir ürün gördüm ürünü sipariş ettim ücret kargo teslimatında yapılacak şekilde. Ürünü göndermeden şeffaf kargo yada kontrollü kargo istedim. Ürün kargoya geldi şubeye vardım. Kargo görevlisi kontrollü kargo olmadığını ve ücreti ödeyince kargoya bakabileceğimi söyledi. Bunun üzerine firmayı 2 saat boyunca aradım hiç bir numaraları cevap vermedi. Mesaj attım cevap alamadım. Son mesaj olarak ürünü teslim almayacağımı geri iade göndereceğimi mesaj olarak kendilerine gönderdim. Kargo görevlisine durumu izah ettim ben bu ürünü göremeden teslim almam para ödemem iade gönderin diye. Kargocu tamam dedi. Dün bana http://ww w . C om/ tan msj geldi (Sayin OSMAN ALACA , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int… Hukuk Ofisi- Av. Gö.. Öz… 021293… www . int…. c om
B028) aynen bu bende aradım bana adreste bulumadığım için teslim edilmedi faturası kesilmiş, eğer alıcı ürünü göremediği için iade faturası kesse idi kargo sorun yoktu siz adreste olmadığınız için iade olmuş bunun için 20+20 kargo 52 masraf ücreti toplam 92 tl istedi. Bende kargo firmasını aradım bana öyle bir fatura olmadığı ve bunların para alabilmek için böyle bir şey yaptıklarını ve sakın inanmayın dediler. Şim ben ne yapmam gerekli bu parayı ödeyip kapatayım mı yoksa ödemeyip bekleyeyim mi bir bilgi vere bilir iseniz çok sevinirim. Bu gün öğleye kadar yatırmaz isem icra başlatacaklarını söylediler.

Admin

Admin

Osman bey keşke yorumları okusanız. Tüm yorumlar aynı zaten.. böyle bir borç yok

Latife

Latife

Bu int….. hukuk burosu av. Gö…. adlı kişiden çok kişiye mesaj gitmiş. Aynı matbu yazı. Siz böyle bir borç olmaz diyorsunuz. Tamam kabul fakat bu kişide avukat böyle birşey hukuki değilse nasıl yapabiliyor. Sicil nosunu yine aynı mesaj gelen numaradan arayarak aldım. Doğru veya değil bilemiyorum. Bu kişinin gerçekte var olup olmadığını nerden teyit edebilirim. Varsa ismi kullanılıyo olabilirmi. Şahsı nereye şikayet edebilirim. Bahse konu olan ürünü alıp faturasını ödediğim halde ikidir hukuk büroları arıyor. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

Admin

Admin

Böyle bir avukat var. Fakat mesajları atan o mudur bilemem. Numara da verilmiş. Arandığında evet böyle bir borcunuz var diyorsa Mesajlar da onun tarafından gönderilmiş sayılır. Cumhuriyet savcılığına şikayet edebileceğiniz gibi baroya da şikayet edebilirsiniz. Baroya şikayet ederseniz 300 TL kadar ücret ödersiniz. Savcılığa şikayetin bedeli ve masrafı yok.

Osman alaca

Osman alaca

Merhaba avukat bey. Ben şubat ayında Facebook ta bir ürün gördüm ürünü sipariş ettim ücret kargo teslimatında yapılacak şekilde. Ürünü göndermeden şeffaf kargo yada kontrollü kargo istedim. Ürün kargoya geldi şubeye vardım. Kargo görevlisi kontrollü kargo olmadığını ve ücreti ödeyince kargoya bakabileceğimi söyledi. Bunun üzerine firmayı 2 saat boyunca aradım hiç bir numaraları cevap vermedi. Mesaj attım cevap alamadım. Son mesaj olarak ürünü teslim almayacağımı geri iade göndereceğimi mesaj olarak kendilerine gönderdim. Kargo görevlisine durumu izah ettim ben bu ürünü göremeden teslim almam para ödemem iade gönderin diye. Kargocu tamam dedi. Dün bana http://ww w . C om/ tan msj geldi (Sayin OSMAN ALACA , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int… Hukuk Ofisi- Av. Gö.. Öz… 021293… www . int…. c om
B028) aynen bu bende aradım bana adreste bulumadığım için teslim edilmedi faturası kesilmiş, eğer alıcı ürünü göremediği için iade faturası kesse idi kargo sorun yoktu siz adreste olmadığınız için iade olmuş bunun için 20+20 kargo 52 masraf ücreti toplam 92 tl istedi. Bende kargo firmasını aradım bana öyle bir fatura olmadığı ve bunların para alabilmek için böyle bir şey yaptıklarını ve sakın inanmayın dediler. Şim ben ne yapmam gerekli bu parayı ödeyip kapatayım mı yoksa ödemeyip bekleyeyim mi bir bilgi vere bilir iseniz çok sevinirim. Bu gün öğleye kadar yatırmaz isem icra başlatacaklarını söylediler.

Admin

Admin

Osman bey keşke yorumları okusanız. Tüm yorumlar aynı zaten.. böyle bir borç yok

Latife

Latife

Bu int….. hukuk burosu av. Gö…. adlı kişiden çok kişiye mesaj gitmiş. Aynı matbu yazı. Siz böyle bir borç olmaz diyorsunuz. Tamam kabul fakat bu kişide avukat böyle birşey hukuki değilse nasıl yapabiliyor. Sicil nosunu yine aynı mesaj gelen numaradan arayarak aldım. Doğru veya değil bilemiyorum. Bu kişinin gerçekte var olup olmadığını nerden teyit edebilirim. Varsa ismi kullanılıyo olabilirmi. Şahsı nereye şikayet edebilirim. Bahse konu olan ürünü alıp faturasını ödediğim halde ikidir hukuk büroları arıyor. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

Admin

Admin

Böyle bir avukat var. Fakat mesajları atan o mudur bilemem. Numara da verilmiş. Arandığında evet böyle bir borcunuz var diyorsa Mesajlar da onun tarafından gönderilmiş sayılır. Cumhuriyet savcılığına şikayet edebileceğiniz gibi baroya da şikayet edebilirsiniz. Baroya şikayet ederseniz 300 TL kadar ücret ödersiniz. Savcılığa şikayetin bedeli ve masrafı yok.

Arzu

Arzu

Merhaba avukat bey
Bana böyle bir msj geldi
Sayin ARZU AKYÜZ , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int….
Hukuk Ofisi- Av. Gö… Öz.. 0212935…. ww w ….. C om
B028

Hiç alakam olmayan bir durumdur bu
Msjdaki numarayı geri aradım. Karşıma çıkan bayandan detay istedim.
Ayakkabı siparişi verdiğimi, kapıya gelen ürünü aldığımı ve ödeme yapmadığımı söyledi.
🤣🤣🤣🤣
Görevli kargocu parayı almadan paket teslim eder mi? Bu ne saçma iştir. Dedim.
Kapıda ödeme yapmadığınızı kabul ediyorsunuz diye not alıyorum, dedi.
Asla etmiyorum.
Yetkili firma benimle iletişime geçsin. Bana sipariş verdiğime ve ödeme yapmadığıma dair kanıt sunsun, dedim.
Ayrıca şu an iki ürün bekliyorum kapıma gelecek olan, ödeme yapmış olmasam neden sipariş vereyim, dedim
Peki efendim, sizi firma arar, dedi ve tlfonu kapattı.
Bu msjın açıklaması nedir, cevap verir misiniz lütfen.

Admin

Admin

Açıklanacak birşey yok ki. Saçmalık . Böyle bir borç yok. Ancak mesajla kalır

Arzu

Arzu

Merhaba avukat bey
Bana böyle bir msj geldi
Sayin ARZU AKYÜZ , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int….
Hukuk Ofisi- Av. Gö… Öz.. 0212935…. ww w ….. C om
B028

Hiç alakam olmayan bir durumdur bu
Msjdaki numarayı geri aradım. Karşıma çıkan bayandan detay istedim.
Ayakkabı siparişi verdiğimi, kapıya gelen ürünü aldığımı ve ödeme yapmadığımı söyledi.
🤣🤣🤣🤣
Görevli kargocu parayı almadan paket teslim eder mi? Bu ne saçma iştir. Dedim.
Kapıda ödeme yapmadığınızı kabul ediyorsunuz diye not alıyorum, dedi.
Asla etmiyorum.
Yetkili firma benimle iletişime geçsin. Bana sipariş verdiğime ve ödeme yapmadığıma dair kanıt sunsun, dedim.
Ayrıca şu an iki ürün bekliyorum kapıma gelecek olan, ödeme yapmış olmasam neden sipariş vereyim, dedim
Peki efendim, sizi firma arar, dedi ve tlfonu kapattı.
Bu msjın açıklaması nedir, cevap verir misiniz lütfen.

Admin

Admin

Açıklanacak birşey yok ki. Saçmalık . Böyle bir borç yok. Ancak mesajla kalır

Neslihan

Neslihan

Mrhb.lar.benım yon alısverış meekezıne 2008de borcum varmıs. Annem ve ben borclu olarak gozukuyoruz. Ustelıl e devlette baktıgımda adım hem kızlık soyadım hemde evlılık soyadımla gozukuyor. 2008 dosyası yalnız ben tahadsutte bulunmadım. Seneler sonra msj atarak rahatsız ediyorlar. 5tane msj atmıs avuk. Aon msjında hakkında tazyık hapsı acılacaktır dıyo. Ben be yapmalıyımmmm. Yardımcı olursanız cok sevınırım

Neslihan

Neslihan

Mrhb.lar.benım yon alısverış meekezıne 2008de borcum varmıs. Annem ve ben borclu olarak gozukuyoruz. Ustelıl e devlette baktıgımda adım hem kızlık soyadım hemde evlılık soyadımla gozukuyor. 2008 dosyası yalnız ben tahadsutte bulunmadım. Seneler sonra msj atarak rahatsız ediyorlar. 5tane msj atmıs avuk. Aon msjında hakkında tazyık hapsı acılacaktır dıyo. Ben be yapmalıyımmmm. Yardımcı olursanız cok sevınırım

Abdullah

Abdullah

Sayin ABDULLAH KUSCI , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int.. Hukuk Ofisi- Av. Gö… Öz… 02129…. 8 w W w . ….. C om
B028 bunu ödenek zorunda ıyım Mehmet bey saat 5 kadar vaktiniz var diyor

Admin

Admin

Keşke yorumları okusanız. Ödemek zorunda değilsiniz

Abdullah

Abdullah

Sayin ABDULLAH KUSCI , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. Int.. Hukuk Ofisi- Av. Gö… Öz… 02129…. 8 w W w . ….. C om
B028 bunu ödenek zorunda ıyım Mehmet bey saat 5 kadar vaktiniz var diyor

Admin

Admin

Keşke yorumları okusanız. Ödemek zorunda değilsiniz

Kürşat

Kürşat

Merhaba Mehmet bey sizleri canı yürekten tebrik ediyorum tek tek usanmadan halkımızın sorularına bir bir cevap vermişsiniz helal olsun size iyi ki varsınız. Benimde sormak istediğim bir konu var 2018 de bir mağaza zincirinden online olarak taksit ile toplam değeri 500 tl olan bir vantilatör aldım fakat yıl oldu halen 2021 ödeyemedim çünkü zor zamanlar geçiyoruz gerek dünya gerek ise Ülke olarak fakat baktığım zaman bu borç günümüzde 1850 tl olmakta fakat ben asıl borcum olan 500 tl i ödemek istiyorum ve inanın durumum çok kritik ne yapmalıyım teşekkür ediyorum.

Admin

Admin

Bu konuda karşı tarafla anlaşma sağlamalısınız. Ayrıca 500 TL borç 1850 TL olmaz 3 yılda

Kürşat

Kürşat

Merhaba Mehmet bey sizleri canı yürekten tebrik ediyorum tek tek usanmadan halkımızın sorularına bir bir cevap vermişsiniz helal olsun size iyi ki varsınız. Benimde sormak istediğim bir konu var 2018 de bir mağaza zincirinden online olarak taksit ile toplam değeri 500 tl olan bir vantilatör aldım fakat yıl oldu halen 2021 ödeyemedim çünkü zor zamanlar geçiyoruz gerek dünya gerek ise Ülke olarak fakat baktığım zaman bu borç günümüzde 1850 tl olmakta fakat ben asıl borcum olan 500 tl i ödemek istiyorum ve inanın durumum çok kritik ne yapmalıyım teşekkür ediyorum.

Admin

Admin

Bu konuda karşı tarafla anlaşma sağlamalısınız. Ayrıca 500 TL borç 1850 TL olmaz 3 yılda

İrem

İrem

Merhaba Mehmet Bey, bugün başıma gelen olaydan bahsetmek istiyorum size, beni bilgilendirirseniz çok büyük iyilik etmiş olursunuz. Bundan aylar önce, en az beş ay önce instagram üzerinden bir ayakkabı siparişi verdim. Sonrasında firmayla ilgili çeşitli yorumları okuduktan ve güvenilir olmadığını anladıktan sonra siparişi teslim almadım, kapıda ödemeliydi. Bu sabah Hacı Çi… Hukuk Bürosundan mesaj aldım. Online alışveriş esnasında onaylamış olduğum satış sözleşmesi sebebiyle zarar tazmin bedeli olarak benden para istiyorlar. Büroyu aradığımda saat sabah 10’du. Parayı yatırmak için 12’ye kadar vaktim olduğunu söylediler. 150 tl borç, sicilinize işlenmesine değmez diyor hanımefendi. Ne yapacağım bilmiyorum, firmanın ne bir telefon numarası vardı ne de bir adresi, bu yüzden ürünü teslim almamıştım. Bana bir akıl verin lütfen, bu parayı ödemediğim takdirde ne olur?

Admin

Admin

Hiç bir şey olmaz. Böyle bir borç yok. Ödemek zorunda değilsiniz

İrem

İrem

Merhaba Mehmet Bey, bugün başıma gelen olaydan bahsetmek istiyorum size, beni bilgilendirirseniz çok büyük iyilik etmiş olursunuz. Bundan aylar önce, en az beş ay önce instagram üzerinden bir ayakkabı siparişi verdim. Sonrasında firmayla ilgili çeşitli yorumları okuduktan ve güvenilir olmadığını anladıktan sonra siparişi teslim almadım, kapıda ödemeliydi. Bu sabah Hacı Çi… Hukuk Bürosundan mesaj aldım. Online alışveriş esnasında onaylamış olduğum satış sözleşmesi sebebiyle zarar tazmin bedeli olarak benden para istiyorlar. Büroyu aradığımda saat sabah 10’du. Parayı yatırmak için 12’ye kadar vaktim olduğunu söylediler. 150 tl borç, sicilinize işlenmesine değmez diyor hanımefendi. Ne yapacağım bilmiyorum, firmanın ne bir telefon numarası vardı ne de bir adresi, bu yüzden ürünü teslim almamıştım. Bana bir akıl verin lütfen, bu parayı ödemediğim takdirde ne olur?

Admin

Admin

Hiç bir şey olmaz. Böyle bir borç yok. Ödemek zorunda değilsiniz

Barış

Barış

Merhaba var olun dürüst insanlar Allah katında hakkını alacaktir beni hukuk bürosu maaş haczi yaptığı ve parası ödendiği halde sürekli adr sinize Hafize gelincek yoktutuklama kararı çıkarıldı al diye msjlar geliyo parasını maaasimdan aldıkları halde aşırı bunaldım ne yapmaliyim

Admin

Admin

Şikayetçi olabilirsiniz savcılık kanalıyla

Barış

Barış

Merhaba var olun dürüst insanlar Allah katında hakkını alacaktir beni hukuk bürosu maaş haczi yaptığı ve parası ödendiği halde sürekli adr sinize Hafize gelincek yoktutuklama kararı çıkarıldı al diye msjlar geliyo parasını maaasimdan aldıkları halde aşırı bunaldım ne yapmaliyim

Admin

Admin

Şikayetçi olabilirsiniz savcılık kanalıyla

Ayşe

Ayşe

Merhaba eşim bir giyim sitesinde mont aldı ve o istediği mont değildi şeffaf kargo da geldi mont çok dandik bir ürün dü eşime msj geldi o site bizi mahkemeye vermiş 96 tl ödemesiniz 8 bin tl dava açılır dediler ne yapmam gerek

Admin

Admin

Ayşe hanım önce diğer mesajları okumanız gerek. Okursanız aynı dertten muzdarip soru sormuş sayısız insan ve verilmiş sayısız cevap bulacaksınız. Böyle bir borç YOK. Olmaz.

Ayşe

Ayşe

Merhaba eşim bir giyim sitesinde mont aldı ve o istediği mont değildi şeffaf kargo da geldi mont çok dandik bir ürün dü eşime msj geldi o site bizi mahkemeye vermiş 96 tl ödemesiniz 8 bin tl dava açılır dediler ne yapmam gerek

Admin

Admin

Ayşe hanım önce diğer mesajları okumanız gerek. Okursanız aynı dertten muzdarip soru sormuş sayısız insan ve verilmiş sayısız cevap bulacaksınız. Böyle bir borç YOK. Olmaz.

Serpil

Serpil

Merhaba,
Hukuk Bürosuna verilmiş borç odenmez ise ne gıbı bır sonucu olur… Kardeşimin borcu faizi ile ne kadar oldu bılmıyorum ama adresi degıstıgı ıçın bana msj geliyor… Ben de engelledim…. Ne mal varlığım var ne de ödeyecek durumum… Yardımcı olursanız sevinirim…

Admin

Admin

Kardeşinizin borcun sizden tahsil edilemez. Bu konuda zaten endişlenecek bir durumunuz yok

Serpil

Serpil

Merhaba,
Hukuk Bürosuna verilmiş borç odenmez ise ne gıbı bır sonucu olur… Kardeşimin borcu faizi ile ne kadar oldu bılmıyorum ama adresi degıstıgı ıçın bana msj geliyor… Ben de engelledim…. Ne mal varlığım var ne de ödeyecek durumum… Yardımcı olursanız sevinirim…

Admin

Admin

Kardeşinizin borcun sizden tahsil edilemez. Bu konuda zaten endişlenecek bir durumunuz yok

Semiha Kaya

Semiha Kaya

Merhaba
Bende internetten bir ayakkabı siparişi vermiştim ve güvenilir bir firma olmadığı söylendi kargo geldi almadım iptal ettim ama aylar sonra mesaj geldi aradım telefonda dolandırıcılık diye yazıyordu açmıyorum aynı numara bir gün yine aradı konuştum av.burosuydu kapattığım zaman tekrar dolandırıcılık diye yazıyordu. Sonra umursamadım ama böyle bir mesaj aldım

Sayin ………….. , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. In…. Hukuk Ofisi-
Böyle bir mesaj geldi ve yine arıyorlar güvenmediğim için açmıyorum ne yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz ?

Admin

Admin

Bu konuda sayısız soru ve cevap var Semiha hanım.. yorumlara bakınız. Yasal bir hakkı yokk

Latife

Latife

Merabalar. Bu mesaj banada geldi. Ürünün paradını ödeyip teslim aldığım halde. Şirketin nosuna hiç bir şekilde ulaşılamıyor. Hukuk burosu şirket iletişimi paylaşamıyor. Güya imzalanan sözleşme yok. Sadece bu mesaj var. En sonunda çalışan diyorki 96 lira ödeseniz bişey olmaz.
Aynı ürün için arayan ikinci hukuk bürosu buarada. 100 liraya kadar alçalan tayfa. Ödediğim ürüne ben niye takrar ödeme yapayım diyorum. 2. Kez sipariş etmişsiniz diyor. Ki etmedim.

Semiha Kaya

Semiha Kaya

Merhaba
Bende internetten bir ayakkabı siparişi vermiştim ve güvenilir bir firma olmadığı söylendi kargo geldi almadım iptal ettim ama aylar sonra mesaj geldi aradım telefonda dolandırıcılık diye yazıyordu açmıyorum aynı numara bir gün yine aradı konuştum av.burosuydu kapattığım zaman tekrar dolandırıcılık diye yazıyordu. Sonra umursamadım ama böyle bir mesaj aldım

Sayin ………….. , mesafeli satis sözlesmesine aykiri davranislariniz nedeniyle ugranilan zarari tazmin etmediginiz ve borcunuzu ödemediginiz taktirde hakkinizda icra takibi baslatilacak olup tespit edilecek adreslere hacze gelinerek muhafaza islemleri yapilacak ve banka hesaplariniza da bloke konularak tüm malvarliginiza yönelik haciz ve icra islemleri tatbik edilecektir. Borcunuzun yasal takibe düsmemesi ve detayli bilgi icin en kisa sürede tarafimizla iletisime geciniz. In…. Hukuk Ofisi-
Böyle bir mesaj geldi ve yine arıyorlar güvenmediğim için açmıyorum ne yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz ?

Admin

Admin

Bu konuda sayısız soru ve cevap var Semiha hanım.. yorumlara bakınız. Yasal bir hakkı yokk

Latife

Latife

Merabalar. Bu mesaj banada geldi. Ürünün paradını ödeyip teslim aldığım halde. Şirketin nosuna hiç bir şekilde ulaşılamıyor. Hukuk burosu şirket iletişimi paylaşamıyor. Güya imzalanan sözleşme yok. Sadece bu mesaj var. En sonunda çalışan diyorki 96 lira ödeseniz bişey olmaz.
Aynı ürün için arayan ikinci hukuk bürosu buarada. 100 liraya kadar alçalan tayfa. Ödediğim ürüne ben niye takrar ödeme yapayım diyorum. 2. Kez sipariş etmişsiniz diyor. Ki etmedim.

Muharrem

Muharrem

Merhaba ttnet olan borcumdan dolayı icra müdürlüğünden arandım bugün evinize hacze gelinecektir diye sizce böyle bir şey mümkün müdür?

Admin

Admin

Dosya kesinleştiyse evet gelebilirler ama eminim gelmemişlerdir. Kimse hacze gelecekken aramaz

Muharrem

Muharrem

Merhaba ttnet olan borcumdan dolayı icra müdürlüğünden arandım bugün evinize hacze gelinecektir diye sizce böyle bir şey mümkün müdür?

Admin

Admin

Dosya kesinleştiyse evet gelebilirler ama eminim gelmemişlerdir. Kimse hacze gelecekken aramaz

Ahmet DAĞLI

Ahmet DAĞLI

ALLAH yar ve yardımcınız olsun.

Ahmet DAĞLI

Ahmet DAĞLI

ALLAH yar ve yardımcınız olsun.

Melahat

Melahat

Merhabalar ,internetten iki mont sipariş ettim .kargoyu alacağım zaman küçücük bir poşeti görünce dolandırıcılık olduğunu fark edip kargoyu almadım iade ettim.bugun bir mesaj aldım mesafeli satış sözleşmelerine uyulmadığı için tehditvari bir mesaj geldi .93lira odemezsem haciz olacakmış gibisinden.lutfen yardımcı olur musunuz.

Admin

Admin

Lütfen önceki mesajları yorumları okuyun sayısız defa soruldu herkesten rica ediyorum lütfen lütfen lütfen önce yorumları okuyun

Melahat

Melahat

Merhabalar ,internetten iki mont sipariş ettim .kargoyu alacağım zaman küçücük bir poşeti görünce dolandırıcılık olduğunu fark edip kargoyu almadım iade ettim.bugun bir mesaj aldım mesafeli satış sözleşmelerine uyulmadığı için tehditvari bir mesaj geldi .93lira odemezsem haciz olacakmış gibisinden.lutfen yardımcı olur musunuz.

Admin

Admin

Lütfen önceki mesajları yorumları okuyun sayısız defa soruldu herkesten rica ediyorum lütfen lütfen lütfen önce yorumları okuyun

Serkan

Serkan

Merhaba bana da bir mesaj geldi tedarikçi firma dosyayı hukuk bürosu na verdi diye senet yok imzalı beyan yok.sonuc ne olur
Bilgi verirseniz memnun olurum.
İyi çalışmalar

Admin

Admin

Sonucu defalarca kez paylaştım aslında keşke biraz yorumları okusanız

Serkan

Serkan

Merhaba bana da bir mesaj geldi tedarikçi firma dosyayı hukuk bürosu na verdi diye senet yok imzalı beyan yok.sonuc ne olur
Bilgi verirseniz memnun olurum.
İyi çalışmalar

Admin

Admin

Sonucu defalarca kez paylaştım aslında keşke biraz yorumları okusanız

Mehmet

Mehmet

Borcunun kime ve ne karşılığında, ne kadar, nezamana kadar olduğu dahi belirtilmeden, gönderilmiş bor mesaj. Böyle bir borcum olduğunu bilmiyorum ve tebligat yapılmdı.

Adil

Adil

Meraba benim icralık borcum var ama arkadaşlarıma mesaj atıyorlar yani cevremle arami bozuyorlar nasıl bir yol izlemeliyim

Admin

Admin

Şikayetçi olabilirsiniz. Savcılık yoluyla

Mehmet

Mehmet

Borcunun kime ve ne karşılığında, ne kadar, nezamana kadar olduğu dahi belirtilmeden, gönderilmiş bor mesaj. Böyle bir borcum olduğunu bilmiyorum ve tebligat yapılmdı.

Adil

Adil

Meraba benim icralık borcum var ama arkadaşlarıma mesaj atıyorlar yani cevremle arami bozuyorlar nasıl bir yol izlemeliyim

Admin

Admin

Şikayetçi olabilirsiniz. Savcılık yoluyla

Adem

Adem

Yaklaşık olarak 6 ay önce eşimin internet üzerinden satın aldığı 3 adet eşarbın istenen ürünün gelmemesi sebebiyle iade edilmiş ve bugün bu iadeden dolayı eşime böyle bir mesaj gelmiştir
Sayin ………. – dosyaniz icra takibi baslatilmasi icin hukuk ofisine devredilmistir. In…. Hukuk Bürosu 021…..3274 Av. Gö… Öz….ir Baro Sicil No: …22 www . in….. co m B028
Aradığımızda hesabımıza 93 TL iade bedeli olarak ücret istenmektedir bu yasal mıdır mesafeli satış sözleşmesinde 14 gün cayma hakkımız yok mu nasıl bir yol izlenmeli

Admin

Admin

lütfen yorumları okuyunuz….

Adem

Adem

Yaklaşık olarak 6 ay önce eşimin internet üzerinden satın aldığı 3 adet eşarbın istenen ürünün gelmemesi sebebiyle iade edilmiş ve bugün bu iadeden dolayı eşime böyle bir mesaj gelmiştir
Sayin ………. – dosyaniz icra takibi baslatilmasi icin hukuk ofisine devredilmistir. In…. Hukuk Bürosu 021…..3274 Av. Gö… Öz….ir Baro Sicil No: …22 www . in….. co m B028
Aradığımızda hesabımıza 93 TL iade bedeli olarak ücret istenmektedir bu yasal mıdır mesafeli satış sözleşmesinde 14 gün cayma hakkımız yok mu nasıl bir yol izlenmeli

Admin

Admin

lütfen yorumları okuyunuz….

Sedaşmağduru

Sedaşmağduru

Kocaeli de bir hukuk bürosu itirazda olan dosya ile ilgili sürekli abimi babamı arıyor. Ve bizim aile ilişkilerimize zarar veriyor. Bir eğitim kurumum vardı. Kurumu devrettim. Devir sözleşmesinde “tüm borç ve alacakları ile devredilmiştir.” İbaresi yer almakta fakat hala muhattap beni biliyor. Ona da tamam dedim gerekli açıklamayı yaptım. Ama beni aramıyorlar artık babamı annemi abimi arıyorlar. Bu noktada ne yapmalıyım ya gerçekten hergün bir kavga kıyamet kopuyor. Ve artık iş şiddete dönmek üzere bana bir akıl verin lütfen 😔

Admin

Admin

savcılığa şikayette bulunabilirsiniz

Sedaşmağduru

Sedaşmağduru

Kocaeli de bir hukuk bürosu itirazda olan dosya ile ilgili sürekli abimi babamı arıyor. Ve bizim aile ilişkilerimize zarar veriyor. Bir eğitim kurumum vardı. Kurumu devrettim. Devir sözleşmesinde “tüm borç ve alacakları ile devredilmiştir.” İbaresi yer almakta fakat hala muhattap beni biliyor. Ona da tamam dedim gerekli açıklamayı yaptım. Ama beni aramıyorlar artık babamı annemi abimi arıyorlar. Bu noktada ne yapmalıyım ya gerçekten hergün bir kavga kıyamet kopuyor. Ve artık iş şiddete dönmek üzere bana bir akıl verin lütfen 😔

Admin

Admin

savcılığa şikayette bulunabilirsiniz

kader ozmrk

kader ozmrk

merhaba ins cvp alabilirim soruma🤲🏻
1 yil once instagram satisindan sweat siparis etmistim ptt kargo araciligiyla geldi kargo posetinin ucundan gordum verdigim siparis yerine bez parcasi gondermisler kargocuya bebnbunu istemiyorum dolandirici bibsiteymis dedim ve almadim .bugun telefonuma int….. hukuk burosundan bi msj ve hakkimda icra. takibi baslaticakmis aradigimda kargoyi teslim almadigim icin 93 tl para odemem gerekiyormus yoksa icra olacskmis.insanlar biz tuketiciyi hem dolandirmsk isterken urunu almadigim icin bide hskkimda icra mi baslatilacak bu nasil bi istir ne yapmaliyim lutfen bi akil verin cok saskinim

Admin

Admin

diğer yorumları okuyunuz lütfen

kader ozmrk

kader ozmrk

merhaba ins cvp alabilirim soruma🤲🏻
1 yil once instagram satisindan sweat siparis etmistim ptt kargo araciligiyla geldi kargo posetinin ucundan gordum verdigim siparis yerine bez parcasi gondermisler kargocuya bebnbunu istemiyorum dolandirici bibsiteymis dedim ve almadim .bugun telefonuma int….. hukuk burosundan bi msj ve hakkimda icra. takibi baslaticakmis aradigimda kargoyi teslim almadigim icin 93 tl para odemem gerekiyormus yoksa icra olacskmis.insanlar biz tuketiciyi hem dolandirmsk isterken urunu almadigim icin bide hskkimda icra mi baslatilacak bu nasil bi istir ne yapmaliyim lutfen bi akil verin cok saskinim

Admin

Admin

diğer yorumları okuyunuz lütfen

Songül

Songül

Mrb benim öle bı durumum var lazer için imza attım gitmedim dava ettiler ödedim onu sonra imzami kullanarak başka dosya açmışlar para istyrlar imza benim değil napmam lazım sürekli mesaj alyrm

Admin

Admin

İtiraz davası açmalısınız. eğer senet değilse sadece itiraz etmeniz de yeterlidir

Songül

Songül

Mrb benim öle bı durumum var lazer için imza attım gitmedim dava ettiler ödedim onu sonra imzami kullanarak başka dosya açmışlar para istyrlar imza benim değil napmam lazım sürekli mesaj alyrm

Admin

Admin

İtiraz davası açmalısınız. eğer senet değilse sadece itiraz etmeniz de yeterlidir

Muhammet

Muhammet

Merhaba bana bugün böyle bir mesaj geldi Türk Telekom hat borcu yüzünden icra takibinde bulunan dosyanıza ödeme yapılmadığından tebligat adresinize icra ve muhafa işlemi yapılacaktır diye mesaj geldi altındada numarası var
Türk Telekoma 1000 lira fatura borcum var vatandaş uyaptan baktım evrak işlemlerine icra dairesinden böyle bir işlem yapılmamış sadece borç miktarı ve en son nisanda evrak kaydı gözüküyor bu avukatlık bürosunun bana attığı mesaj korkutma amaçlı olabilirmi bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Daha önce başka yere borcumdan dolayı eve icra için geldiler icra çıkışı ve tutanağı vatandaş uyapta evraklarda gözüküyordu bunlarda sadece borç miktarı ve en son nisanda evrak kaydı gözüküyor

Admin

Admin

genelde korkutma maksatlıdır. Mesajlar sıklaşırsa şikayet hakkınız vardır

Muhammet

Muhammet

Merhaba bana bugün böyle bir mesaj geldi Türk Telekom hat borcu yüzünden icra takibinde bulunan dosyanıza ödeme yapılmadığından tebligat adresinize icra ve muhafa işlemi yapılacaktır diye mesaj geldi altındada numarası var
Türk Telekoma 1000 lira fatura borcum var vatandaş uyaptan baktım evrak işlemlerine icra dairesinden böyle bir işlem yapılmamış sadece borç miktarı ve en son nisanda evrak kaydı gözüküyor bu avukatlık bürosunun bana attığı mesaj korkutma amaçlı olabilirmi bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Daha önce başka yere borcumdan dolayı eve icra için geldiler icra çıkışı ve tutanağı vatandaş uyapta evraklarda gözüküyordu bunlarda sadece borç miktarı ve en son nisanda evrak kaydı gözüküyor

Admin

Admin

genelde korkutma maksatlıdır. Mesajlar sıklaşırsa şikayet hakkınız vardır

Mahmut

Mahmut

Bir sipariş vermişdim internetden gelen üründe fatura yokdu bende almadan geri gönderdim ama tutanak falan tutturmadım zaten kargocu uyardı beni faturası yok dedi ürünü almadım bir müddet sonra dolandırıcı bir sayfa olarak ifşa edilmiş ne kadar doğru karar verdiğimi anladım ama avukata büroya verilmiş msj attı icra İçin nasıl olacak bu konu

Admin

Admin

Milyon tane soru soruldu Mahmut bey tüm sorular aynı. İnceleyin ayrıntılı açıklama mevcut

Mahmut

Mahmut

Bir sipariş vermişdim internetden gelen üründe fatura yokdu bende almadan geri gönderdim ama tutanak falan tutturmadım zaten kargocu uyardı beni faturası yok dedi ürünü almadım bir müddet sonra dolandırıcı bir sayfa olarak ifşa edilmiş ne kadar doğru karar verdiğimi anladım ama avukata büroya verilmiş msj attı icra İçin nasıl olacak bu konu

Admin

Admin

Milyon tane soru soruldu Mahmut bey tüm sorular aynı. İnceleyin ayrıntılı açıklama mevcut

Turan

Turan

Merhaba Mehmet bey banka ve faturalı hatim hukuk bürosuna verilmiş borçlarim.benim biri aile fertlerimi aramış bı kere neyapabilirim bunun için

Turan

Turan

Merhaba Mehmet bey banka ve faturalı hatim hukuk bürosuna verilmiş borçlarim.benim biri aile fertlerimi aramış bı kere neyapabilirim bunun için

Turanbltc

Turanbltc

Merhaba Mehmet bey banka ve faturalı hatim hukuk bürosuna verilmiş borçlarim.benim biri aile fertlerimi aramış bı kere neyapabilirim bunun için

Admin

Admin

Aile fertlerinin aranması yasal değil. İspatınız varsa savcılığa şikayette bulunabilirsiniz

Turanbltc

Turanbltc

Merhaba Mehmet bey banka ve faturalı hatim hukuk bürosuna verilmiş borçlarim.benim biri aile fertlerimi aramış bı kere neyapabilirim bunun için

Admin

Admin

Aile fertlerinin aranması yasal değil. İspatınız varsa savcılığa şikayette bulunabilirsiniz

Rabia

Rabia

Bir hukuk bürosundan icra davası hakkında TURKCELL BORCUNA ISTINADEN HAKKINIZDA YASAL ISLEMLER BASLATILMIS OLUP ; ADNIZA KAYITLI OLAN ARAC-TAPU HACZI VE TUM BANKA HESAPLARINIZIN BLOKE KARARI ISLEME ALINMIS , iKAMETiNiZE HANE HACZi YAPILACAKTIR . Bu şekilde bir mesaj babama ait olan tüm telefon numaralarına gönderildi itiraz ettik icraya çünkü icra gelecek bir şey yapmadık bugün o büro aradı ve itiraz edersek 3000 tl daha odeyecegimizi borcumuzun takibe alindigi için 600den 1200 TL’ye çıktığını söyledi babam bi kusurunun olmadığını anlatırken de yüzüne kapattı bu konu hakkında ne yapabiliriz

Admin

Admin

Araların sürmesi normaldir

Rabia

Rabia

Bir hukuk bürosundan icra davası hakkında TURKCELL BORCUNA ISTINADEN HAKKINIZDA YASAL ISLEMLER BASLATILMIS OLUP ; ADNIZA KAYITLI OLAN ARAC-TAPU HACZI VE TUM BANKA HESAPLARINIZIN BLOKE KARARI ISLEME ALINMIS , iKAMETiNiZE HANE HACZi YAPILACAKTIR . Bu şekilde bir mesaj babama ait olan tüm telefon numaralarına gönderildi itiraz ettik icraya çünkü icra gelecek bir şey yapmadık bugün o büro aradı ve itiraz edersek 3000 tl daha odeyecegimizi borcumuzun takibe alindigi için 600den 1200 TL’ye çıktığını söyledi babam bi kusurunun olmadığını anlatırken de yüzüne kapattı bu konu hakkında ne yapabiliriz

Admin

Admin

Araların sürmesi normaldir

Fadime

Fadime

İYİ GECELER MAĞDURUM VE ÜZGÜNÜM BUNDAN 3 YIL ÖNCE TV ALMIŞTIM. PANDEMİDEN DOLAYI TAKSİTLERİNİ ÖDEYEMEDİM. NORMALLEŞMEYE GİRİLDİPİNDE EVE TEBLİGAT GELDİ HACİZ MEMEURUYLA BEN EK SÜRE İSTEDİM 10 GÜN 18 000 LİRALIK BORCUN 5000 LİRASINI ÖDEYECEĞİMİ SÖYLEDİM. ONLARINDA 5000 LİRASINI GETİRİP GERİSİNİ DETAKSİT YAPILACAĞINI SÖYLEDİ. 10 GÜNÜN SONUNDA 5000 İN YARISI VERDİM. GERİY YARISINI DA BİR HAFTA İÇİNDE VERECEĞİMİ SÖYLEDİM BİR YERDEN YÜKLÜ PARA GELECEĞİNE BORCUMU HEPSİNİ KAPATACAĞIMI SÖYLLEDİM AVUKATA. CUMA GÜNKÜ GELECEK PARANIN SALI GÜNÜ GELECEĞİNİ SÖYLEDİM AVUKAT KESİNLİKLE DAHAFAZLA BEKLEMEYECĞİNİ BORCUN ESKİ BORÇ ÜZERİNDEN OLACAĞINI ASLA İNDİRİM OLMAYACAĞINI BANA HAKARET EDEREK SES KAYITLARIMIN ALINDIĞINI 2 SAAT İÇERSİNDE POLİS VE KOLLUK KUVVETLERİYLE EVE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ AVUKAT. BÖYLE BİR HAKKI VAR MI HAFTA SONU HACCİZ OLUR MU. BU DURUMDAN DOLAYI PSİKOLOJİM VE ÇOCUKLARIMIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU EŞİMDEN AYRI YALNIZ YAŞAMAKTAYIM .TAVSİYENİZ NEDİR LÜTFEN BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ. TEŞEKKÜR EDERİM

Admin

Admin

Bunun olmadığını düşünüyorum

Fadime

Fadime

İYİ GECELER MAĞDURUM VE ÜZGÜNÜM BUNDAN 3 YIL ÖNCE TV ALMIŞTIM. PANDEMİDEN DOLAYI TAKSİTLERİNİ ÖDEYEMEDİM. NORMALLEŞMEYE GİRİLDİPİNDE EVE TEBLİGAT GELDİ HACİZ MEMEURUYLA BEN EK SÜRE İSTEDİM 10 GÜN 18 000 LİRALIK BORCUN 5000 LİRASINI ÖDEYECEĞİMİ SÖYLEDİM. ONLARINDA 5000 LİRASINI GETİRİP GERİSİNİ DETAKSİT YAPILACAĞINI SÖYLEDİ. 10 GÜNÜN SONUNDA 5000 İN YARISI VERDİM. GERİY YARISINI DA BİR HAFTA İÇİNDE VERECEĞİMİ SÖYLEDİM BİR YERDEN YÜKLÜ PARA GELECEĞİNE BORCUMU HEPSİNİ KAPATACAĞIMI SÖYLLEDİM AVUKATA. CUMA GÜNKÜ GELECEK PARANIN SALI GÜNÜ GELECEĞİNİ SÖYLEDİM AVUKAT KESİNLİKLE DAHAFAZLA BEKLEMEYECĞİNİ BORCUN ESKİ BORÇ ÜZERİNDEN OLACAĞINI ASLA İNDİRİM OLMAYACAĞINI BANA HAKARET EDEREK SES KAYITLARIMIN ALINDIĞINI 2 SAAT İÇERSİNDE POLİS VE KOLLUK KUVVETLERİYLE EVE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ AVUKAT. BÖYLE BİR HAKKI VAR MI HAFTA SONU HACCİZ OLUR MU. BU DURUMDAN DOLAYI PSİKOLOJİM VE ÇOCUKLARIMIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU EŞİMDEN AYRI YALNIZ YAŞAMAKTAYIM .TAVSİYENİZ NEDİR LÜTFEN BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ. TEŞEKKÜR EDERİM

Admin

Admin

Bunun olmadığını düşünüyorum

Muhammed

Muhammed

Merhabalar ben bugün sabah saatlerinde bir resimli mesaj aldım mesajda davacı Victoria masaj salonu davalı yasal hat sahibi bilmem rendavu almışım görmediğim için dava açılmış sonra bir mesaj daha Gerekli Bilgiler Tarafınıza İletilmiş Olup Okuyun Uzlaşma Talebiniz Yoksa Dosyanız İşleme Alınacak Olup Aksi Takdirde İcra Yoluyla 18 bin 500 TL
Olarak Tazminat Bedeli Ödersiniz
Lütfen Kararınızı Bildirmenizi
Rica Ederim
Dava Dosya İptali Uzlaşma Bedeli
2000tl
Ve e devletten baktığımda dava dosyası yok Mehmet bey cevap yazarsanız sevinirim

Muhammed

Muhammed

Merhabalar ben bugün sabah saatlerinde bir resimli mesaj aldım mesajda davacı Victoria masaj salonu davalı yasal hat sahibi bilmem rendavu almışım görmediğim için dava açılmış sonra bir mesaj daha Gerekli Bilgiler Tarafınıza İletilmiş Olup Okuyun Uzlaşma Talebiniz Yoksa Dosyanız İşleme Alınacak Olup Aksi Takdirde İcra Yoluyla 18 bin 500 TL
Olarak Tazminat Bedeli Ödersiniz
Lütfen Kararınızı Bildirmenizi
Rica Ederim
Dava Dosya İptali Uzlaşma Bedeli
2000tl
Ve e devletten baktığımda dava dosyası yok Mehmet bey cevap yazarsanız sevinirim

Muhammed

Muhammed

Merhaba iyi günler bir sorum olacaktı bu mesaj bügün geldi adresimi de yazmışlardı sildim Sayın MUHAMMED GÜNDÜZ, Akbank T.A.S ‘a olan borcunuza istinaden nolu adresinize haciz işlemi tatbik edilmiştir. Meskeninizde bulunmamanız halinde çilingir temin edilerek menkulleriniz haczedilecektir. Bilgilerinize B273

Admin

Admin

Bu konuda neyi merak ediyorsunuz ?

Muhammed

Muhammed

Merhaba iyi günler bir sorum olacaktı bu mesaj bügün geldi adresimi de yazmışlardı sildim Sayın MUHAMMED GÜNDÜZ, Akbank T.A.S ‘a olan borcunuza istinaden nolu adresinize haciz işlemi tatbik edilmiştir. Meskeninizde bulunmamanız halinde çilingir temin edilerek menkulleriniz haczedilecektir. Bilgilerinize B273

Admin

Admin

Bu konuda neyi merak ediyorsunuz ?

Hasan

Hasan

Merhaba annemin telefon una borcu olmadığı halde hukuk bürosu ndan icra başlatılacak tır mesajı geldi ne yapmalıyım

Admin

Admin

Borcun kime niçin geldiğini bilmiyoruz sonuçta. Hukuk bürosunu arayıp nedir bu dosya diye önce onu öğrenmeye çalışın

Hasan

Hasan

Merhaba annemin telefon una borcu olmadığı halde hukuk bürosu ndan icra başlatılacak tır mesajı geldi ne yapmalıyım

Admin

Admin

Borcun kime niçin geldiğini bilmiyoruz sonuçta. Hukuk bürosunu arayıp nedir bu dosya diye önce onu öğrenmeye çalışın

Ramazan

Ramazan

Daha önce adını duymadığım bir şirket bana ilamsız icra takibi başlatmış. İzmir 27. İcra dairesinden açılmış. Şirketin adını ve şirket yetkilisi veya sahibinin adını bile icra takip emri evime gelince duydum. Ne bir senedin altına imza attım ne de internetten böyle bir talepte bulundum. Para faizi dahil 44,01 TL idi. Kargo parası imiş. …. kargo…..barkod numaralı kargoya ilişkin 40 TL ifadesi vardı. Yıllık adi kanuni faiz imiş. Kargo göndermiş, almamışım, kargo ve bilgi verme parasıymış. Parasından değil, ödeyip geçebilirdim ama benim onurumu zedeleyici bir borç olarak gördüm. Ben araba alırken bile aldığım kişiye,  çoluk çocuğuna ver, malımın sadakası olsun, deyip anlaşmanın üstüne gönül rızasıyla para veren biriyim. 40 TL’lik borcum olsa kırk saniyede öderim. İtiraz ettim. Ama sonradan, uğraşılmaz bunlarla, keşke ödeseydim,  dedim. Memurum. Uğraşmak istemedim. Artık korkar olduk. Haklıyken haksız olmak,  40 TL için vekalet ücreti, mahkeme masrafı vs. 4000 TL icra işlemi ile karşılaşmaktan korkar olduk. İmzalı senet olsa alınsın. Borçlu kişi adam olsun, borcuna sadık olsun. Ama bir kişinin ad, soyad, adres,  kimlik bilgisini elde etmek bu devirde zor değil. Çekiliş,  kampanya, market kartı vs derken her yere bilgi yazılıyor. Bu konu istismara açık.

Haklı olduğum halde, borçlu olmadığım halde olası itirazın reddi ya da iptali durumunda git gel işleriyle ve mahkeme süreciyle uğraşmak istemiyorum. Ben memurum ve mahkemelik hiç durumum olmadı. Bu durum beni üzdü. Uyap sisteminde  alacaklı olduğunu iddia edene 44,01 TL borç ve mahkeme, vekalet gibi masraflar 163,18 TL görünüyor. Bunları ödeyip benim için yorucu olacak bir sürecin önüne geçmem mümkün mü?

Ramazan

Ramazan

Daha önce adını duymadığım bir şirket bana ilamsız icra takibi başlatmış. İzmir 27. İcra dairesinden açılmış. Şirketin adını ve şirket yetkilisi veya sahibinin adını bile icra takip emri evime gelince duydum. Ne bir senedin altına imza attım ne de internetten böyle bir talepte bulundum. Para faizi dahil 44,01 TL idi. Kargo parası imiş. …. kargo…..barkod numaralı kargoya ilişkin 40 TL ifadesi vardı. Yıllık adi kanuni faiz imiş. Kargo göndermiş, almamışım, kargo ve bilgi verme parasıymış. Parasından değil, ödeyip geçebilirdim ama benim onurumu zedeleyici bir borç olarak gördüm. Ben araba alırken bile aldığım kişiye,  çoluk çocuğuna ver, malımın sadakası olsun, deyip anlaşmanın üstüne gönül rızasıyla para veren biriyim. 40 TL’lik borcum olsa kırk saniyede öderim. İtiraz ettim. Ama sonradan, uğraşılmaz bunlarla, keşke ödeseydim,  dedim. Memurum. Uğraşmak istemedim. Artık korkar olduk. Haklıyken haksız olmak,  40 TL için vekalet ücreti, mahkeme masrafı vs. 4000 TL icra işlemi ile karşılaşmaktan korkar olduk. İmzalı senet olsa alınsın. Borçlu kişi adam olsun, borcuna sadık olsun. Ama bir kişinin ad, soyad, adres,  kimlik bilgisini elde etmek bu devirde zor değil. Çekiliş,  kampanya, market kartı vs derken her yere bilgi yazılıyor. Bu konu istismara açık.

Haklı olduğum halde, borçlu olmadığım halde olası itirazın reddi ya da iptali durumunda git gel işleriyle ve mahkeme süreciyle uğraşmak istemiyorum. Ben memurum ve mahkemelik hiç durumum olmadı. Bu durum beni üzdü. Uyap sisteminde  alacaklı olduğunu iddia edene 44,01 TL borç ve mahkeme, vekalet gibi masraflar 163,18 TL görünüyor. Bunları ödeyip benim için yorucu olacak bir sürecin önüne geçmem mümkün mü?

Ramazan

Ramazan

Daha önce adını duymadığım bir şirket bana ilamsız icra takibi başlatmış. İzmir 27. İcra dairesinden açılmış. İzmir’den A… S… adlı bir avukat vekalet ediyormuş. Şirketin adını ve şirket yetkilisi veya sahibinin adını bile icra takip emri evime gelince duydum. Ne bir senedin altına imza attım ne de internetten böyle bir talepte bulundum. Para faizi dahil 44,01 TL idi. Kargo parası imiş. A*** kargo ************* barkod numaralı kargoya ilişkin 40 TL ifadesi vardı. Yıllık adi kanuni faiz imiş. Kargo göndermiş, almamışım, kargo ve bilgi verme parasıymış. Parasından değil, ödeyip geçebilirdim ama benim onurumu zedeleyici bir borç olarak gördüm. Ben araba alırken bile aldığım kişiye,  çoluk çocuğuna ver, malımın sadakası olsun, deyip anlaşmanın üstüne gönül rızasıyla para veren biriyim. 40 TL’lik borcum olsa kırk saniyede öderim. İtiraz ettim. Ama sonradan, uğraşılmaz bunlarla, keşke ödeseydim,  dedim. Memurum. Uğraşmak istemedim. Artık korkar olduk. Haklıyken haksız olmak,  40 TL için vekalet ücreti, mahkeme masrafı vs. 4000 TL icra işlemi ile karşılaşmaktan korkar olduk. İmzalı senet olsa alınsın. Borçlu kişi adam olsun, borcuna sadık olsun. Ama bir kişinin ad, soyad, adres,  kimlik bilgisini elde etmek bu devirde zor değil. Çekiliş,  kampanya, market kartı vs derken her yere bilgi yazılıyor. Bu konu istismara açık.

Haklı olduğum halde, borçlu olmadığım halde olası itirazın reddi ya da iptali durumunda git gel işleriyle ve mahkeme süreciyle uğraşmak istemiyorum. Ben memurum ve mahkemelik hiç durumum olmadı. Bu durum beni üzdü. Uyap sisteminde  alacaklı olduğunu iddia edene 44,01 TL borç ve mahkeme, vekalet gibi masraflar 163,18 TL görünüyor. İddia edilen borca ve fazine itiraz ettiğim halde bunları ödeyip benim için yorucu olacak bir sürecin önüne geçmem mümkün mü?

Admin

Admin

elbette mümkün ama bir de olaya tersine bakın. Hakkı olmayan bir parayı ödediğiniz zaman başkasının hakkına giriyorsunuz. Çünkü bu defa böyle kimseler bu yaptıklarını yapmaya devam ediyorlar.

Ramazan

Ramazan

Daha önce adını duymadığım bir şirket bana ilamsız icra takibi başlatmış. İzmir 27. İcra dairesinden açılmış. İzmir’den A… S… adlı bir avukat vekalet ediyormuş. Şirketin adını ve şirket yetkilisi veya sahibinin adını bile icra takip emri evime gelince duydum. Ne bir senedin altına imza attım ne de internetten böyle bir talepte bulundum. Para faizi dahil 44,01 TL idi. Kargo parası imiş. A*** kargo ************* barkod numaralı kargoya ilişkin 40 TL ifadesi vardı. Yıllık adi kanuni faiz imiş. Kargo göndermiş, almamışım, kargo ve bilgi verme parasıymış. Parasından değil, ödeyip geçebilirdim ama benim onurumu zedeleyici bir borç olarak gördüm. Ben araba alırken bile aldığım kişiye,  çoluk çocuğuna ver, malımın sadakası olsun, deyip anlaşmanın üstüne gönül rızasıyla para veren biriyim. 40 TL’lik borcum olsa kırk saniyede öderim. İtiraz ettim. Ama sonradan, uğraşılmaz bunlarla, keşke ödeseydim,  dedim. Memurum. Uğraşmak istemedim. Artık korkar olduk. Haklıyken haksız olmak,  40 TL için vekalet ücreti, mahkeme masrafı vs. 4000 TL icra işlemi ile karşılaşmaktan korkar olduk. İmzalı senet olsa alınsın. Borçlu kişi adam olsun, borcuna sadık olsun. Ama bir kişinin ad, soyad, adres,  kimlik bilgisini elde etmek bu devirde zor değil. Çekiliş,  kampanya, market kartı vs derken her yere bilgi yazılıyor. Bu konu istismara açık.

Haklı olduğum halde, borçlu olmadığım halde olası itirazın reddi ya da iptali durumunda git gel işleriyle ve mahkeme süreciyle uğraşmak istemiyorum. Ben memurum ve mahkemelik hiç durumum olmadı. Bu durum beni üzdü. Uyap sisteminde  alacaklı olduğunu iddia edene 44,01 TL borç ve mahkeme, vekalet gibi masraflar 163,18 TL görünüyor. İddia edilen borca ve fazine itiraz ettiğim halde bunları ödeyip benim için yorucu olacak bir sürecin önüne geçmem mümkün mü?

Admin

Admin

elbette mümkün ama bir de olaya tersine bakın. Hakkı olmayan bir parayı ödediğiniz zaman başkasının hakkına giriyorsunuz. Çünkü bu defa böyle kimseler bu yaptıklarını yapmaya devam ediyorlar.

Nihal

Nihal

Mrb sayın avukatım .benim size bir sarum olacak 2014 yılına ait 2040 TL Turkcell bircumuz bulunmakta bizi icraya vermişler ve elimize hiç tebligat gelmedi hep mesajla değişik hukuk bürolarına ait mesajlar icraya geliyoruz diye borcu 5600 çıkartmışlar su saatte geliryoruz araçlarla geliyoruz evde olun su saatte bekledik gelmediler yarın gelicez yine yok 10 gün geçti şimdi yine arıyorlar evde olun geliyoruz biz de psikoloji falan kalmadı uzlasalim ana parada diye arıyoruz 3600 vereceksiniz diyorlar benim durumum olsa zaten oderdim hiç bir şeyimiz yok eşimin bir sigortalı işi bile yok yapmamız gereken bilseler var mı yardımcı olursanız minnettar kalirim

Admin

Admin

İcra dosyanız varsa önce icra dairesinden kapak hesabı yaptırın. Çıkan borç miktarına göre kendilerine dönüş yapıp pazarlığınızı yapın. Sürekli aramaya devam ederlerse şikayet hakkınız olduğunu zaten yazmıştım

Nihal

Nihal

Mrb sayın avukatım .benim size bir sarum olacak 2014 yılına ait 2040 TL Turkcell bircumuz bulunmakta bizi icraya vermişler ve elimize hiç tebligat gelmedi hep mesajla değişik hukuk bürolarına ait mesajlar icraya geliyoruz diye borcu 5600 çıkartmışlar su saatte geliryoruz araçlarla geliyoruz evde olun su saatte bekledik gelmediler yarın gelicez yine yok 10 gün geçti şimdi yine arıyorlar evde olun geliyoruz biz de psikoloji falan kalmadı uzlasalim ana parada diye arıyoruz 3600 vereceksiniz diyorlar benim durumum olsa zaten oderdim hiç bir şeyimiz yok eşimin bir sigortalı işi bile yok yapmamız gereken bilseler var mı yardımcı olursanız minnettar kalirim

Admin

Admin

İcra dosyanız varsa önce icra dairesinden kapak hesabı yaptırın. Çıkan borç miktarına göre kendilerine dönüş yapıp pazarlığınızı yapın. Sürekli aramaya devam ederlerse şikayet hakkınız olduğunu zaten yazmıştım

Betl

Betl

Merhaba 2019 senesinde babamı kaybettik.reddi mirasta yapmadık o dönem böyle biseyden haberimiz bile yoktu.babam tarafından ölmeden bikac sene evvel Arcelikten beyaz eşya alınmış ve ölmeden önce hafızlık olmuş.Yil 2021 olmuş bana hukuk bürosunda icra dosyası için haciz işlemleri başlatılmıştır mesajı geldi.aradigimdada ana para 9 bin olduğunu 27 binden 11 bine kadar indir.eger bugun yarim ödeme dahi gerçekleştirisem ücreti 11 binden tahsil edecebileceklerini aksi takdirde dosyayi tebligat edip devlete vereceklerini ve ozaman incirindense yararlanamiyacagimi söylediler.lutfen yardımcı olurmusunuz.nasil bir yol izlemeliyiz?

Admin

Admin

Babanızdan kalan bir miras yoksa ve tereke borca batıksa mirası otomatik olarak red etmiş oluyorsunuz. Bu arada tabiki önce icra dosyasını incelemenizde fayda var. Varsa tabi

Betl

Betl

Merhaba 2019 senesinde babamı kaybettik.reddi mirasta yapmadık o dönem böyle biseyden haberimiz bile yoktu.babam tarafından ölmeden bikac sene evvel Arcelikten beyaz eşya alınmış ve ölmeden önce hafızlık olmuş.Yil 2021 olmuş bana hukuk bürosunda icra dosyası için haciz işlemleri başlatılmıştır mesajı geldi.aradigimdada ana para 9 bin olduğunu 27 binden 11 bine kadar indir.eger bugun yarim ödeme dahi gerçekleştirisem ücreti 11 binden tahsil edecebileceklerini aksi takdirde dosyayi tebligat edip devlete vereceklerini ve ozaman incirindense yararlanamiyacagimi söylediler.lutfen yardımcı olurmusunuz.nasil bir yol izlemeliyiz?

Admin

Admin

Babanızdan kalan bir miras yoksa ve tereke borca batıksa mirası otomatik olarak red etmiş oluyorsunuz. Bu arada tabiki önce icra dosyasını incelemenizde fayda var. Varsa tabi

mustafa

mustafa

turkcell süperonlineden 4x4lük tarife adı altında 24 ay tahütlü kullandım ve ödedim.sonra fatura ev internetine ayrı telefona ayrı fatura göndermeye başladılar beni kandirdılar kapatmadılar.uyduruk bir icra zarfı gönderdiler icra dairesinde itiraz ettim.icra müdürü dosya numarası filan yok anlamadım dedi.bir sene sonra cty gurup diye şirket mesaj atıp duruyor 4,5 mesaj oldu vay icraya geliyoruz yok banka hesaplarınıza el koyduk.e devlette ne borç gözüküyo ne davacı firma var sade icra dosyası diye bi tarih var.hiçmi itirazımız dikkate alınmıyor bu adam sadece 24 ay tahüt etmiş fazladan anlaşma olmadığı halde fatur gönderip zorla hizmet satmaya kalkmak para alamayıncada icraya vermek varmı böyle bir durum hukuka uygunmu bu.

Admin

Admin

hizmeti sonlandırmadıysanız yeni fatura çıkması normal

mustafa

mustafa

turkcell süperonlineden 4x4lük tarife adı altında 24 ay tahütlü kullandım ve ödedim.sonra fatura ev internetine ayrı telefona ayrı fatura göndermeye başladılar beni kandirdılar kapatmadılar.uyduruk bir icra zarfı gönderdiler icra dairesinde itiraz ettim.icra müdürü dosya numarası filan yok anlamadım dedi.bir sene sonra cty gurup diye şirket mesaj atıp duruyor 4,5 mesaj oldu vay icraya geliyoruz yok banka hesaplarınıza el koyduk.e devlette ne borç gözüküyo ne davacı firma var sade icra dosyası diye bi tarih var.hiçmi itirazımız dikkate alınmıyor bu adam sadece 24 ay tahüt etmiş fazladan anlaşma olmadığı halde fatur gönderip zorla hizmet satmaya kalkmak para alamayıncada icraya vermek varmı böyle bir durum hukuka uygunmu bu.

Admin

Admin

hizmeti sonlandırmadıysanız yeni fatura çıkması normal

530 303 79 57

530 303 79 57

SN.ZÜLFİYE CEYLAN/İSMAİL CEYLAN Tedarikçi firma ile yapmış olduğunuz online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satış sözleşmesi sebebiyle borcunuz hukuk büromuza devredilmiş olup detaylı bilgi için 0(216)234 01 71 irtibat numaramız ile iletişim kurmanız rica olunur.
B273

Bana da böyle bir mesaj gelmiş
Beni bu konuyla ilgili kimse aramadı
Ayrıca ben ve benim ailemden kimse böyle bir alış veriş yapmadı
Bu durum karşısında ne yapmak gerek
Saygılar iyi çalışmalar

Admin

Admin

Aynı konu yüzlerce kez soruldu. Lütfen yorumları inceleyelim

530 303 79 57

530 303 79 57

SN.ZÜLFİYE CEYLAN/İSMAİL CEYLAN Tedarikçi firma ile yapmış olduğunuz online alışveriş sırasında onaylamış olduğunuz kapıda satış sözleşmesi sebebiyle borcunuz hukuk büromuza devredilmiş olup detaylı bilgi için 0(216)234 01 71 irtibat numaramız ile iletişim kurmanız rica olunur.
B273

Bana da böyle bir mesaj gelmiş
Beni bu konuyla ilgili kimse aramadı
Ayrıca ben ve benim ailemden kimse böyle bir alış veriş yapmadı
Bu durum karşısında ne yapmak gerek
Saygılar iyi çalışmalar

Admin

Admin

Aynı konu yüzlerce kez soruldu. Lütfen yorumları inceleyelim

Ramazan

Ramazan

İnternet ortamında zaten kaydın bulunan resmî kurumlara ait siteler dışında hiçbir yere kişisel bilgilerini verme. Verdiğin bilgilerin artık orta malıdır. Bilgi en kıymetli maldır. Pazarlanır. Gün gelir, senin bilgilerinle sahte fatura kesilir; gün gelir şirket kurulup batırılır; gün gelir ne olduğunu bilmediğin yerden icra takibi başlatılır;  yükü sana kalır.  İcra müdürlükleri imzalı senet ya da sözleşme bulunmadan başlatılan icra takiplerinden sorumlu olmalıdır.

1. Mersis kaydı olmayan sosyal medya linklerinden alışveriş yapma. Oralara bilgilerini verme. HER ŞEY BURADA BAŞLIYOR. Hatta merakınızı gidermek ve eğlenmek için arayıp şöyle  diyebilirsiniz: “Ticaret Bakanlığından sorgulamak istiyorum. Vergi, sicil ve mersis numaranızı verir misiniz? Güvenilir bulursam sizi ben ararım.” Seyreyleyin şenliği. Verirler mi? Olabilir. Fakat yine de bilgilerinizi vermeyin. Çünkü size o resmî kayıtları kullanarak ürün göndermezler.

2. İcralık olmayla ilgili bir mesaj  gelince herhangi bir yere şikayet etme. Sakin ol ve araştır. Panikleyip şikayete başlayınca sorun hemen düzelmiyor. Bu tür şikayetler bilgilerini karşı tarafa vermektir. Bu sefer onlar daha da hırçınlaşır ve gerçekten seninle uğraşır. Onlar, bir kişi değil, bir ekip.  Sen kendini kahraman, şövalye, Battal Gazi zannedersin. Kırk farklı yerden kırk yıl boyunca seninle uğraşırlar. Moral bozukluğu ve dikkat dağınıklığıyla aileni, iş ve arkadaş çevreni de kendinden uzaklaştırırsın.

3. Cimer, Tüketici Hakları Heyeti gibi yerlere şikayet ne zaman söz konusu olabilir? Gerçekten icra takibi başlatırlarsa olur. Çünkü buralar için elinizde belge olmalı. Bir fatura belgedir. Kargo takip formu belgedir. İcra ödeme emri de bir belgedir. Dayanaksız, belgesiz oraları meşgul etmemek lazım. Üç mesaj, dört mesaj… Mesaj göndermeye devam ederlerse bu durum rahatsız etmeye girer. İşte o zaman BTK’ye şikayet edebilirsiniz. Fakat onlar kanunları sizden daha iyi bilir. Yaş tahtaya kolay kolay basmazlar.

İnternetin olmadığı, yufkaya sarılı bir yumurtanın karnımı doyurduğu, bir tabak un helvasını iştahla yediğim, çamurda  çelik çomak oynadığım, akşam olunca başımı yastığa koyar koymaz uyuduğum günleri çok özledim. Yine öyle olmak için neleri vermezdim?

Bu sitenin sahibi Avukat Bey’e teşekkür ederiz. İşini dürüstçe yapan herkese sahip çıkalım.

Ramazan

Ramazan

İnternet ortamında zaten kaydın bulunan resmî kurumlara ait siteler dışında hiçbir yere kişisel bilgilerini verme. Verdiğin bilgilerin artık orta malıdır. Bilgi en kıymetli maldır. Pazarlanır. Gün gelir, senin bilgilerinle sahte fatura kesilir; gün gelir şirket kurulup batırılır; gün gelir ne olduğunu bilmediğin yerden icra takibi başlatılır;  yükü sana kalır.  İcra müdürlükleri imzalı senet ya da sözleşme bulunmadan başlatılan icra takiplerinden sorumlu olmalıdır.

1. Mersis kaydı olmayan sosyal medya linklerinden alışveriş yapma. Oralara bilgilerini verme. HER ŞEY BURADA BAŞLIYOR. Hatta merakınızı gidermek ve eğlenmek için arayıp şöyle  diyebilirsiniz: “Ticaret Bakanlığından sorgulamak istiyorum. Vergi, sicil ve mersis numaranızı verir misiniz? Güvenilir bulursam sizi ben ararım.” Seyreyleyin şenliği. Verirler mi? Olabilir. Fakat yine de bilgilerinizi vermeyin. Çünkü size o resmî kayıtları kullanarak ürün göndermezler.

2. İcralık olmayla ilgili bir mesaj  gelince herhangi bir yere şikayet etme. Sakin ol ve araştır. Panikleyip şikayete başlayınca sorun hemen düzelmiyor. Bu tür şikayetler bilgilerini karşı tarafa vermektir. Bu sefer onlar daha da hırçınlaşır ve gerçekten seninle uğraşır. Onlar, bir kişi değil, bir ekip.  Sen kendini kahraman, şövalye, Battal Gazi zannedersin. Kırk farklı yerden kırk yıl boyunca seninle uğraşırlar. Moral bozukluğu ve dikkat dağınıklığıyla aileni, iş ve arkadaş çevreni de kendinden uzaklaştırırsın.

3. Cimer, Tüketici Hakları Heyeti gibi yerlere şikayet ne zaman söz konusu olabilir? Gerçekten icra takibi başlatırlarsa olur. Çünkü buralar için elinizde belge olmalı. Bir fatura belgedir. Kargo takip formu belgedir. İcra ödeme emri de bir belgedir. Dayanaksız, belgesiz oraları meşgul etmemek lazım. Üç mesaj, dört mesaj… Mesaj göndermeye devam ederlerse bu durum rahatsız etmeye girer. İşte o zaman BTK’ye şikayet edebilirsiniz. Fakat onlar kanunları sizden daha iyi bilir. Yaş tahtaya kolay kolay basmazlar.

İnternetin olmadığı, yufkaya sarılı bir yumurtanın karnımı doyurduğu, bir tabak un helvasını iştahla yediğim, çamurda  çelik çomak oynadığım, akşam olunca başımı yastığa koyar koymaz uyuduğum günleri çok özledim. Yine öyle olmak için neleri vermezdim?

Bu sitenin sahibi Avukat Bey’e teşekkür ederiz. İşini dürüstçe yapan herkese sahip çıkalım.